Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Малюнок № 9.10.

 

Роботу за цим малюнком можна провести приблизно так: яку фігуру зображено на першому малюнку? – прямокутник. Яка його довжина? – 6 см. Яка його ширина? – 1 см. Як знайти його площу? – підрахувати число квадратів, на які він розбитий. Яка площа першого прямокутника? – 6 см². Скільки квадратних сантиметрів вміщується у цьому прямокутнику? - стільки квадратних сантиметрів, скільки лінійних сантиметрів міститься в довжині. Як можна знайти площу цього прямокутника, якщо знати довжину 6 см і ширину 1 см? – помножити довжину на ширину, тобто 6●1=6 (см²). Як же можна знайти площу прямокутника, не підраховуючи числа квадратів, на які його розбито? – виміряти довжину та ширину і перемножити одержані значення довжин сторін.

Як визначити площу другого прямокутника? – підрахувати число квадратних сантиметрів у ньому. Скільки квадратних сантиметрів у другому прямокутнику? – 12. Як дізналися? - в одному ряду 6 квадратних сантиметра, а таких рядів 2. Як можна по-іншому полічити кількість квадратних сантиметрів у прямокутнику? - в одному стовпчику 2 квадратних сантиметри, а таких стовпчиків 6. Яка площа другого прямокутника? – 12 см². Яка довжина другого прямокутника? – 6 см. Яка його ширина? – 2 см. Як знайти його площу, маючи ці дані? – 6●2=12. Як же можна визначати площу прямокутника, не підраховуючи числа квадратів? – помножити довжину на ширину. Чи можете Ви знайти площу третього прямокутника, встановивши скільки у ньому вміщується квадратних сантиметрів? – так, бо в одному ряду є 6 квадратних сантиметрів, а рядів є 3. Отже, площа третього прямокутника дорівнює 6●3=18 см². Для знаходження площі четвертого прямокутника можна провести роботу аналогічно, або враховуючи індивідуальні особливості дітей класу, зробити це так: яка довжина четвертого прямокутника? – 6 см. Яка його ширина? – 3 см. Чи можна знайти за цими даними його площу? – так, помноживши довжину на ширину, тобто 6●3=18 см². Чи потрібно розбивати прямокутник на ряди, квадрати для того, щоб знайти його площу? – ні, досить знати значення його довжини та ширини. Аналогічно можна показати учням прийом знаходження площі квадрата.

Для ознайомлення учнів з новими одиницями вимірювання площі відводиться окремий урок, на якому відразу вводяться всі одиниці вимірювання площі, ознайомлення з якими передбачено програмою. Вчитель у процесі бесіди повідомляє школярам, що площа – це одна з багатьох математичних величин. Для її вимірювання використовують різні одиниці вимірювання. У практичній діяльності людей найчастіше використовуються одиниці вимірювання, які представлено у таблиці № 9.8.

У процесі подальшого формування уявлень учнів про площу, про вимірювання й обчислення площі прямокутника, при розв’язуванні задач на обчислення площі слід звернути увагу на те, щоб школярі достатньо практикувалися у вимірюванні площ прямокутників на моделях і малюнках. Дуже корисно, щоб кожен учень виконав принаймні 2-3 вправи на вимірювання площі класної дошки, вікна, поверхні кришки стола, підлоги, стіни класної кімнати тощо. Для того, щоб діти запам’ятали співвідношення між різними одиницями площі, слід розв’язати відповідно до індивідуальних особливостей учнів достатню кількість задач на обчислення площі прямокутника, сторони якого виражені складеними іменованими числами. З метою показу практичного застосування одержаних знань необхідно пропонувати обчислення площі прямокутних ділянок за їх планами.

 

Таблиця № 9.8.

 

1 мм² - це площа квадрата, сторона якого дорівнює 1 мм. 1 см² = 100 мм²
1 см² - це площа квадрата, сторона якого дорівнює 1 см. 1 см² = 100 мм²
1 дм² - це площа квадрата, сторона якого дорівнює 1 дм. 1 дм² = 100 см² = 10000 мм²
1 м² - це площа квадрата, сторона якого дорівнює 1 м. 1 м² = 100 дм² = 10000 см² = 1000000 мм²
1 ар – це площа квадрата, сторона якого дорівнює 10 м. 1 ар = 100 м²
1 ар – це сота частина гектара (сотка). 1 га = 100 арів
1 гектар (га) - це площа квадрата, сторона якого дорівнює 100 м. 1 га = 10000 м²
1 км² - це площа квадрата, сторона якого дорівнює 1 км. 1 км² = 1000000 м²

 


Читайте також:

  1. В якій камері утворюється малюнок у сирі швейцарському?
  2. Закон України від 08.09.1999 № 1021-XIV „ Про вибори Президента України” // Урядовий кур'єр, 19.10.1999.
  3. Малюнок 11.1.
  4. Малюнок 11.2.
  5. Малюнок 11.3.
  6. Малюнок 11.7.
  7. Малюнок 16.2 - Крива сукупної пропозиції
  8. Малюнок 7.2.1. Етап проектування.
  9. Малюнок 8.1.
  10. Малюнок 8.3.
  11. Малюнок 8.4.
  12. Малюнок 8.5.




Переглядів: 715

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Малюнок № 9.9. | ТМО вивчення маси та місткості, способів їх вимірювання, одиниць вимірювання та співвідношень між ними. Дії над іменованими числами, вираженими мірами маси.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.