Вплив цінового фактора приводить до переміщення уздовж кривої сукупної пропозиції, тоді як вплив нецінових факторів відображується зсувом усієї кривої AS.
До нецінових факторів сукупної пропозиції відносять усі фактори, які змінюють виробничі витрати:
- зміни у технології виробництва;
- зміни цін на ресурси виробництва;
- зміни в оподаткуванні та ін.
Характер кривої AS відбиває різну поведінку економіки у довгостроковому і короткостроковому періоді. Як свідчить досвід, у короткостроковому періоді змінюються реальні економічні показники, а номінальні – не змінюються. Іншими словами має місце ситуація, коли зміна обсягу виробництва не супроводжується зміною цін в економіці, що можливо за умов неповного використання ресурсів. Такий стан в економіці відбиває горизонтальна лінія AS, яка відповідає кейнсіанській моделі сукупної пропозиції.
Причиною незмінності номінальних величин у короткостроковому періоді, як доводять послідовники різних економічних напрямків, є недосконалість ринку, яка виникає за рахунок державного регулювання мінімальної заробітної плати, строковості трудових контрактів та контрактів на поставку сировини та готової продукції та ін. Як свідчить досвід, більшість фірм також мають залишкові потужності і можливість використання додаткового робочого часу, що дозволяє їм у короткостроковому періоді на зростання попиту відповісти більшим обсягом виробництва продукції при незмінних цінах на неї.
У довгостроковому періоді реальні економічні показники не змінюються, а номінальні – змінюються, що можливо за умов функціонування економіки при потенційному рівні виробництва (Y*), коли усі ресурси використані. Такий стан в економіці відбиває вертикальна лінія AS, яка відповідає класичній моделі сукупної пропозиції. Згідно цієї моделі зміна цін на товари призводить до зміни заробітної плати, а тому повна зайнятість завжди зберігається, реальний обсяг виробництва в економіці не замінюються і завжди дорівнює Y*.