Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Загальні відомості

Ситуація, в якій електронний документ за час свого існування зазнає ряд змін, досить типова. При цьому часто буває важливо мати не тільки останню версію, а й кілька попередніх. У найпростішому випадку можна просто зберігати кілька варіантів документа, нумеруя їх відповідним чином. Такий спосіб неефективний (доводиться зберігати декілька практично ідентичних копій), вимагає підвищеної уваги і дисципліни і часто веде до помилок, тому були розроблені засоби для автоматизації цієї роботи.

Традиційні системи управління версіями використовують централізовану модель, коли мається єдине сховище документів, кероване спеціальним сервером, який і виконує велику частину функцій з управління версіями. Користувач, який працює з документами, повинен спочатку отримати потрібну йому версію документа зі сховища; зазвичай створюється локальна копія документа, так звана «робоча копія». Може бути отримана остання версія або кожна з попередніх, яка може бути обрана за номером версії або датою створення, іноді й за іншими ознаками. Після того, як у документ внесені потрібні зміни, нова версія поміщається в сховище. На відміну від простого збереження файлу, попередня версія не стирається, а теж залишається в сховище і може бути звідти отримана в будь-який час. Сервер може використовувати дельта-компресію - такий спосіб зберігання документів, при якому зберігаються тільки зміни між послідовними версіями, що дозволяє зменшити обсяг збережених даних. Оскільки зазвичай найбільш затребуваною є остання версія файлу, система може при збереженні нової версії зберігати її цілком, замінюючи в сховище останню раніше збережену версію на різницю між цією і останньою версією. Деякі системи (наприклад, ClearCase) підтримують збереження версій обох видів: більшість версій зберігається у вигляді дельт, але періодично (по спеціальній команді адміністратора) виконується збереження версій всіх файлів в повному вигляді; такий підхід забезпечує максимально повне відновлення історії в разі пошкодження репозиторія.

Іноді створення нової версії виконується непомітно для користувача (прозоро), або прикладної програмою, що має вбудовану підтримку такої функції, або за рахунок використання спеціальної файлової системи. В цьому випадку користувач просто працює з файлом, як звичайно, і при збереженні файлу автоматично створюється нова версія.

Часто буває, що над одним проектом одночасно працюють кілька людей. Якщо дві людини змінюють один і той же файл, то один з них може випадково скасувати зміни, зроблені іншим. Системи управління версіями відстежують такі конфлікти і пропонують засоби їх вирішення. Більшість систем може автоматично об'єднати (злити) зміни, зроблені різними розробниками. Однак таке автоматичне об'єднання змін, зазвичай, можливо тільки для текстових файлів та за умови, що змінювалися різні (непересічні) частини цього файлу. Таке обмеження пов'язане з тим, що більшість систем управління версіями орієнтовані на підтримку процесу розробки програмного забезпечення, а вихідні коди програм зберігаються в текстових файлах. Якщо автоматичне об'єднання виконати не вдалося, система може запропонувати вирішити проблему вручну.

Часто виконати злиття неможливе ні в автоматичному, ні в ручному режимі, наприклад, якщо формат файлу невідомий або занадто складний. Деякі системи управління версіями дають можливість заблокувати файл в сховище. Блокування не дозволяє іншим отримати робочу копію або перешкоджає зміні робочої копії файлу (наприклад, засобами файлової системи) і забезпечує, таким чином, винятковий доступ тільки тому користувачеві, який працює з документом.

Багато систем управління версіями надають ряд інших можливостей:

- Дозволяють створювати різні варіанти одного документа, гілки, із загальною історією змін до точки розгалуження і з різними - після неї.

- Дають можливість дізнатися, хто і коли додав або змінив конкретний набір рядків у файлі.

- Ведуть журнал змін, в який користувачі можуть записувати пояснення про те, що і чому вони змінили в даній версії.

- Контролюють права доступу користувачів, дозволяючи або забороняючи читання або зміна даних, в залежності від того, хто запитує цю дію.


Читайте також:

  1. I. Загальні збори АТ
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. I. Загальні положення
  4. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  5. IX. Відомості про військовий облік
  6. IX. Відомості про військовий облік
  7. V Практично всі психічні процеси роблять свій внесок в специфіку організації свідомості та самосвідомості.
  8. XXXIII. ЗАГАЛЬНІ ПРОФЕСІЇ (У ВСІХ ГАЛУЗЯХ ГОСПОДАРСТВА)
  9. А) загальні критерії
  10. Білковий обмін: загальні відомості
  11. Біографічні відомості
  12. Боротьба з проявами національної самосвідомості




Переглядів: 429

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розділ «Інструменти програмної інженерії» | Типовий порядок роботи з системою

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.