Більшість операцій в Git потребують лише локальних файлів та ресурсів для здійснення операцій — немає небхідності у інформації з інших комп’ютерів вашої мережі. Якщо ви працюєте з розподіленими системами, де більшість операцій обтяжені такими мережевими запитами, то цей аспект може привести вас до думки, що боги швидкості наділили Git неземною силою. Через те, що повна історія проекту знаходиться на вашому локльному диску, більшість операцій здійснюються майже миттєво.
Наприклад, для перегляду історії, Git не має потреби брати її з серверу, він просто зчитує її прямо з локальної бази даних. Це означає, що ви отримуєте історію проекту не встигнувши кліпнути оком. Якщо ви бажаєте переглянути відмінності між поточною версією файлу та його редакцією місячної давності, Git знайде копію збережену місяць тому і проведе локальний розрахунок замість того, щоб звертатись за цим до віддаленого серверу чи спочатку робити запит на отримання старішої версії файлу.
Також це значить, що за відсутності мережевого з’єднання ви не будете мати особливих обмежень. Перебуваючи у літаку чи потязі можна цілком комфортно фіксувати зміни поки не відновите з’єднання з мережею для їх завантаження. Дорогою додому, не маючи змоги належним чином використовувати свій VPN-клієнт, все одно можна продовжувати роботу. В багатьох інших системах подібні дії або неможливі, або пов’язані з безліччю труднощів. Наприклад, в Perforce, без з’єднання з мережею вам не вдасться зробити багато; у Subversion та CVS ви можете редагувати файли, але не можете фіксувати внесені зміни (оскільки немає зв’язку з базою даних). На перший погляд такі речі здаються незначним, але ви будете вражені наскільки велике значення вони можуть мати.