А зараз, будьте уважні. Це найважливіша річ, яку потрібно запам’ятати, якщо ви хочете щоб подальше вивчення Git пройшло гладко.
Git має три основних стани, у яких можуть перебувати ваші файли:
- зафіксований,
- змінений
- доданий.
Зафіксований — значить, дані безпечно збережено в локальній базі даних.
Змінений означає, що у файл внесено редагування, які ще не зафіксовано у базі даних.
Доданий стан виникає тоді, коли ви позначаєте змінений файл у поточній версії, готуючи його таким чином до фіксації.
Це приводить нас до трьох головних відділів проекту під управлінням Git: директорія Git, робоча директорія та область додавання.
Робоча директорія, область додавання та директорія Git.
У директорії Git система зберігає метадані та базу даних об’єктів вашого проекту. Це найважливіша частина проекту. Саме вона копіюється при клонуванні проекту з іншого комп’ютеру.
Робоча директорія являє собою файли і директорії проекту у поточному стані. Ці об’єкти видобуваються з бази даних (яка, пригадаємо, зберігається у директорії Git) і розміщуються на диску для подальшого використання та редагування.
Область додавання це простий файл, що зазвичай знаходиться у директорії Git і містить інформацію про об’єкти, стан яких буде враховано під час наступної фіксації змін.
Найпростіший процес взаємодії з Git виглядає приблизно так:
Ви редагуєте файли у своїй робочій директорії.
Надсилаєте файли в область додавання, шляхом створення знімків їх поточного стану.
Робите фіксацію, яка бере файли в області додавання і остаточно зберігає цей знімок у директорії Git.
У випадку, якщо окрема версія файлу вже є у директорії Git, цей файл вважається зафіксованим. Якщо він зазнав змін і перебуває в області додавання, то він доданий. Якщо ж його стан відрізняється від того, який було зафіксовано, і файл не знаходиться в області додавання, то він називається зміненим.