Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЕМОЦІЙНІ СТАНИ

Настрій є загальним емоційним станом, що забарвлює протягом значного часу усю поведінку людини. Відрізняються від емоції тривалістю протягу в часі. Настрій буває радісне або сумне, бадьоре або в'яле, збуджене або пригнічене, серйозне або легковажне і так далі Види настроїв :

1) Благополучне (підвищений тонус, підвищена активність). 2) Натхненне. 3) Споглядальне. 4) Синтонічне (рівне). 5) Діяльне (старання на тлі стомлення). 6) Сумовите. 7) Дисфорическое (знижений тонус і активність, можлива гнівлива).

Настрої зазвичай характеризуються беззвітністю і слабкою вираженістю. Основними джерелами настроїв є:

1) задоволеність або незадоволення усім ходом життя;

2) загальний стан здоров'я, особливий стан нервової системи і залоз внутрішньої секреції, регулюючих обмін речовин.

Афектами називаються емоційні процеси, що швидко опановують людину і що бурхливо протікають. Вони характеризуються значними змінами свідомості, порушенням контролю за діями, втратою самовладання, а також зміною усієї життєдіяльності організму.

Афекти короткочасні, оскільки відразу викликають величезну витрату сил. Афект не передує поведінці, а як би зрушать на його кінець. Це реакція, яка виникає в результаті вже здійсненої дії або вчинку і виражає собою його суб'єктивне емоційне забарвлення. Розвиток афекту підкоряється закону: ніж сильнішим є початковий мотиваційний стимул поведінки і ніж більше зусиль довелося витратити на те, щоб його реалізувати, чим менше підсумок, отриманий в результаті усього цього, тим сильніше виникаючий афект. Афекти протікають бурхливо, швидко, супроводжуються різко вираженими органічними змінами і руховими реакціями.

На 1-ій стадії афектного стану людина не може не думати про предмет свого почуття і про те, що пов'язано з ним, мимоволі відволікаючись від усього стороннього, навіть практично важливого. Наступні стадії - розпал афекту і вихід з нього. Якщо вони настають, людина втрачає контроль над собою, здійснюючи вже беззвітні і безрозсудні дії, які пізніше навіть важко пригадати. Гальмування охоплює кору великих півкуль і гасить системи тимчасових зв'язків, в яких закріплений досвід людини, його культурні і моральні засади, що склалися. Після афектного спалаху настає розбитість, знесилення, байдуже відношення до усього, нерухомість, іноді сонливість. Будь-яке почуття може в деяких випадках переживатися в афектній формі.

Стресові стани є особливою формою переживання почуттів, близькою за своїми психологічними характеристиками до афекту, по тривалості протікання що наближається до настроїв.

Стрес в переведенні з англійського - тиск, напруга. Стан людини при стресі характеризується дезорганізацією поведінки і мови, що проявляється в одних випадках в безладній активності, в інших випадках - в пасивності, бездіяльності в обставинах, коли потрібно рішуче діяти. В той же час, коли стрес виявляється незначним, він може сприяти мобілізації сил, активізації діяльності. Небезпека як би підстібає людину, примушує її діяти сміло і мужньо. Стрес може викликати і позитивна емоція. Види стресу :

1. Гострий або хронічний.

2. Системний (фізіологічний) або психологічний.

3. Психологічний підрозділяється на: емоційний і інформаційний.

Стадії стресу : 1. Фаза тривоги і мобілізації. 2. Фаза резистенции (стабілізація). Це перехід до максимально ефективної діяльності. 3. Фаза виснаження. Відбувається порушення адаптаційного процесу, зірвавши адаптації.

До стану і поняття стресу дуже близьке поняття фрустрації. У переведенні з латинського - обман, розлад, руйнування планів. Фрустрація переживається як напруга, тривога, відчай, гнів, які охоплюють людину, коли на шляху до досягнення мети він зустрічається з несподіваними перешкодами, які заважають задоволенню потреби. Перешкоди можуть бути об'єктивними. Проте частіше фрустрація виникає як наслідок протиріччя особових бажань людини і обмежень, заборон, суспільством, що накладається, групою.

Фрустрацію можна розглядати як одну з форм стресу, що супроводжується гаммою негативних емоцій. Рівень фрустрації залежить від сили, інтенсивності фрустратора, функціонального стану людини, а також від стійких форм емоційного реагування, що склалися у процесі становлення особи, на життєві труднощі.

Агресивність. Визначення повного не існує. Агресивність - це стійка риса, яка виражається в готовності до агресивної поведінки. Э. Фромм виділив 2 види: а) доброякісна, яка охороняє організм і б) злоякісна - це специфічне людське прагнення до абсолютної влади над іншою живою істотою і прагнення до руйнування. Цей вид він запропонував називати деструктивностью або жорстокістю. За способом спрямованості : фізична (бійка, ляпас); вербальна (крик, лайка, зміст слів); непряма (жарти, плітки, тупання ногами, биття посуду, тобто агресія нікуди на спрямована).

Тривожність. Схильність індивіда до переживання тривоги. Зазвичай підвищена при захворюваннях, а також у здорових людей, що переживають наслідки психотравми. Розрізняють ситуативну тривожність, пов'язану з конкретною зовнішньою ситуацією, і особову тривожність, що є стабільною властивістю особи.


Читайте також:

  1. Агрегатні стани речовини
  2. БАЖАННЯ і НАМІРИ - це миттєво виникаючі і досить часто змінюють один одного мотиваційні суб'єктивні стани, що відповідають змінюваних умов виконання дії.
  3. Відомі чотири основні історичні типи організації соціальної нерівності — рабство, касти, стани і класи.
  4. ГОСТРІ АЛЕРГІЧНІ СТАНИ. ГОСТРА СУДИННА НЕДОСТАТНІСТЬ.ІНФЕКЦІЙНІ, ШКІРНІ І ВІНЕРІЧНІ ХВОРОБИ.
  5. Депресивні стани
  6. Емоційні особливості особистості
  7. Емоційні процеси
  8. Емоційні стани.
  9. Емоційні якості людини
  10. Загальне поняття про вигук. Групи вигуків за походженням (первинні, вторинні) та значенням (емоційні, імперативні, етикетні, вокативні, звуконаслідування).
  11. Змінені стани свідомості




Переглядів: 1834

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основные случаи нагружения и расчета резьбового соединения. | ВИЩІ ПОЧУТТЯ ЛЮДИНИ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.