Нове платіжне доручення можна ввести шляхом додавання рядка в журнал «Банк» або командою «Документы → Банк → Платежное поручение». Є кнопка для його створіння і на панелі «Документи».
Екранна форма документа містить необхідні для оформлення бланка платіжного доручення реквізити. Більшість їх заповнюється з довідників. Деякі реквізити, наприклад «Счет» і «Заказ», використовуються для прискорення введення інформації в банківське виписування. Призначення реквізитів ясно з їх назв, зупинимося докладніше на заповненні призначення платежу. Це текст, який буде вказаний в полі «Призначення платежу» платежки. Для скорочення введення тексту можна користуватися довідником «Призначення платежів», вікно якого відкривається при заповненні поля «Стисло».
Цей довідник служить тільки для скорочення що вводиться з клавіатури інформації. В полі «Призначення платежу» введемо текст-заготівку, наприклад, «Оплата отриманих ТМЦ» а повне найменування “За ТМЦ згідно договору №…”. Залишиться тільки додати в полі бракуючу інформацію про номер і дату виписування рахунку-фактури. Дописувати фрази «У тому числі ПДВ», «Без ПДВ» не потрібно: вони будуть додані автоматично, виходячи із значення реквізиту «Вид ПДВ». Якщо ви не хочете використовувати довідник «Призначення платежів», поле «Стисло» можна очистити, натискуючи клавіші Shift+F4.
Друк платіжних доручень здійснюється натисненням кнопки «Друк», після чого відкриється діалогове вікно для введення кількості екземплярів. Яке число ви вкажете, стільки платежек і буде надрукований.
Форми всіх цих документів заповнюються аналогічно формі платіжного доручення.