Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



В умовах високого технологічного розвитку платіжні системи отримали можливість концептуально нові проекти в соціальній сфері.

Для нашого ринка також можна запропонувати організацію спеціалізованої приймальної мережі банківських карт адаптованих під обслуговування різноманітних сфер. Нині можна інтегрувати на одному платіжному інструменті можливості щодо оплати цілої низки послуг:

· комунальних, за користування електроенергією та зв'язком;

· поштових і фінансових послуг УДППЗ “Укрпошта”;

· сплати проїзду в метрополітені, залізничному транспорті (через автоматизовані каси продажу квитків), міському транспорти й таксі;

· вартості паркування;

· штрафів ДАІ;

· оплати заправки автомобілю в декількох мережах АЗС;

· послуг при страхуванні цивільної відповідальності та ін.

А також вмістити інформацію стосовно:

програм соціального страхування та захисту;медичного страхування;

Дисконтних програм; ідентифікації особи.

 

Висновок до 3го розділу

Для впровадження на Україні власної карткової програми, у максимальній мірі необхідно використовувати досвід роботи з найбільшими міжнародними платіжними системами, такими як VISA, інших комерційних банків (як закордонних так і вітчизняних).

Останнім часом все ширше впроваджуються і вдосконалюються нові системи клірінгу та взаєморозрахунків в системі VISA. Дані системи заслуговують уваги, оскільки вони вказують перспективні напрямки розвитку існуючого програмного забезпечення карткових проектів, який може досягатись як за рахунок придбання програмних пакетів VISA так і шляхом розробки таких пакетів власними силами.

 

 

ВИСНОВКИ

У дипломній роботі запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо обґрунтування та побудови методики аналізу ефективності операцій банків з платіжними картками.


Виконане дослідження дозволило сформулювати такі висновки і пропозиції теоретичного і методичного характеру:
1. Для створення основ оцінки економічної ефективності операцій банку з платіжними картками, у роботі проаналізовано літературні джерела за напрямами вивчення платіжних карткових систем, операцій банків на картковому ринку, визначення економічної ефективності даних операцій та методик аналізу банківської діяльності. За результатами такого аналізу уточнено понятійний апарат, зокрема сутність термінів «платіжна карткова система», «банківська платіжна карткова система», «процес функціонування платіжної карткової системи», «процес управління платіжною картковою системою», «фінансова операція банку з платіжними картками», «нефінансова операція банку з платіжними картками», «ефективність операцій банку з платіжними картками». Це дозволяє розглядати банк з позицій провідника карткових операцій в економіці України та включає авторський підхід до термінології з метою врахування технологічного інструментарію карткового ринку й особливостей функціонування банків у платіжних системах. Дана термінологія дає можливість представити операції з платіжними картками та ефективність їх здійснення як об’єкт аналітичного дослідження.
2. Дослідженням доведено, що ефективність операцій з платіжними картками є відносним виразом ефекту від здійснення операцій з платіжними картками, пов’язаним зі здатністю банку формулювати власні цілі з урахуванням зовнішніх і внутрішніх умов функціонування та забезпечувати їх досягнення шляхом використання соціально спрямованих інструментів за встановленого співвідношення витрат і результатів. Операції банків з платіжними картками націлені на отримання п’яти видів ефектів: загальнодержавного, технологічного, мережевого, економічного та соціального. Результати роботи підтверджують, що ефективність операцій банку з платіжними картками оцінюється через систему показників, що відображають кожну із наведених ознак, а також поділяється на п’ять видів залежно від досягнутого ефекту.
3. У дисертації розроблено й обґрунтовано для використання у практичній діяльності відділів економічного аналізу банків методику аналізу ефективності операцій банку з платіжними картками. На підставі запропонованих семи етапів проведення комплексного аналізу ефективності операцій з платіжними картками виділено мету аналізу та основні завдання. Мета аналізу ефективності операцій з платіжними картками полягає у з’ясуванні оптимальної структури, доцільності та прибутковості операцій банку з платіжними картками для всіх суб’єктів платіжної системи: банку, клієнтів, торговців, а також визначення факторів, які впливають на зміну обсягу прибутку від цих операцій. Теоретичні положення аналізу ефективності операцій з платіжними картками, визначення і характеристика складових методики аналізу, зокрема методів аналізу за чіткою ієрархією використання та технології аналітичного процесу, забезпечують формування аналітичного базису достовірної інформації щодо ефективності діяльності банку на картковому ринку та уніфікації й стандартизації аналітичної роботи.
4. Важливим напрямом дослідження є ґрунтовна оцінка організаційних аспектів інформаційного забезпечення аналізу ефективності операцій банку з платіжними картками. У роботі доведено, що інформаційне забезпечення доцільно згрупувати за такими видами: законодавчо-правове, нормативно-інструктивне, планово-бюджетне, облікове, статистичне, аналітичне, контрольне та публічно-масове. Удосконалення організації аналізу сприятиме оптимізації інформаційних потоків за операціями з платіжними картками для потреб системного управління банком. Зокрема, порядок проведення аналізу ефективності операцій з платіжними картками включає такі елементи організації: інформаційне забезпечення операцій банку з платіжними картками; дотримання вимог формування інформації; детальне дослідження і налаштування технологічного циклу відкриття, обслуговування карткових рахунків; бухгалтерський облік операцій і відображення їх у звітності; документообіг між фронт та бек офісами.
5. У дисертації узагальнено методичні підходи до аналізу ефективності діяльності господарюючих суб’єктів. Запропоновано до використання інтегральну оцінку рівня ефективності операцій з платіжними картками на основі стандартизації системи показників. Залежно від ступеня узагальнення оцінки, що отримана з використанням конкретного показника, вся їх сукупність диференційована за чотирма рівнями: середній інтегральний показник, стандартизовані показники, узагальнюючі та часткові показники. Аналіз значень надає суттєву та адекватну реальній ситуації інформацію стосовно рівня економічної ефективності операцій банку з платіжними картками.
6.Сукупну оцінку економічної ефективності операцій з платіжними картками запропоновано проводити за блоками ефективності. Для оцінки загальної ефективності операцій банку з платіжними картками обрано 20 показників із запропонованого комплексу. Оскільки показники по-різному впливають на значення інтегрального показника та їм притаманне відмінне одне від одного змістовне навантаження, то до розрахунку їх слід включати за відповідно підрахованими балами, визначеними за способами стандартизації.
7. Інтегральна оцінка проведена за даними вітчизняного банку за 2008-2009 рр. способом стандартизації відношення до мінімального (максимального) значення показника. Для визначення рівня ефективності операцій банку з платіжними картками встановлені критерії її оцінки залежно від значення інтегрального коефіцієнту та його диференціації за компонентами ефективності - побудована шкала рівнів ефективності.
8. Результати практичної апробації різних методів аналізу ефективності операцій банку з платіжними картками підтверджують, що картка, як фінансовий продукт, несе в собі риси і функціональність практично всіх роздрібних послуг, що надаються банками. Загалом, операції з платіжними картками потребують значних інвестицій, обсяг яких залежить від випуску безпосередньо карток, від засобів обробки інформації, від технічної та технологічної інфраструктури, від затратомістських методів контролю за обладнанням, за операціями. По суті цей вид бізнесу вимагає найбільших вкладень з усіх сфер банківського бізнесу. Запровадження в практику запропонованої методики й організації аналізу ефективності операцій банку з платіжними картками не є одномоментним процесом і має здійснюватись поступово в загальному контексті удосконалення методологічних та організаційних основ аналізу банківської діяльності й формування аналітичного базису економічної науки.

 


1. Аналіз банківської діяльності: Підручник / За ред. А.М.Герасимовича / [Герасимович А. М., Парасій-Вергуненко І. М., Житний П. Є., Кочетков В. М. та ін.]. – К.: КНЕУ, 2010. – 599 с.


2. Аналіз діяльності комерційного банку: Навч. посібник / За ред. д-ра екон. наук, проф. Ф. Ф. Бутинця, д-ра екон. наук, проф. А. М. Герасимовича. – Житомир: Рута, 2009. – 384 с.


3. Аналіз ринку банківських послуг: Навч. посібник для студ. вищих навч. закладів / [В. Б. Захожай, С. С. Герасименко, Т. О. Терещенко, А.А. Шустіков]; за заг. ред. В. Б. Захожая та С. С. Герасименка; Міжрегіональна Академія управління персоналом. - К. : МАУП, 2006. - 188 с.


4. Банківська справа: навч. посібник / О. М. Петрук; за ред. Ф. Ф. Бутинця ; М-во освіти і науки України. - К.: Кондор, 2009. - 464 с.


5. Банківські операції: Підручник. – 2-ге вид., випр. і доп./ А.М. Мороз, М. І. Савлук та ін.; За ред. д.е.н., проф. А. М. Мороза. – К.:КНЕУ, 2008. – 608 с.


6. Банковское дело: Учебник / [О. И. Лаврушин, И. Д. Мамонова, Н. И. Валенцева, З. Г. Ширинская и др.] / Под ред. О. И. Лаврушина. – М.: Финансы и статистика, 2005. – 576 с.: ил.


7. Батракова Л. Г. Экономический анализ деятельности коммерческого банка: Учебник для вузов / Л. Г. Батракова. – М.: Издательская корпорация «Логос», 2007. – 344 с.


8. Березена М. П. Электронные расчеты банков / М. П. Березина // Банковское дело. – 2008. – №8. – C.16-21.


9. Бондарович Г. Г. Еще раз о НСМЕП / Г. Г. Бондарович, Б.П.Дьяченко // Банковские технологии: компьютеры + программы. - 1999. - №2. - С. 10- 13.


10. Бондарович Г. Г. Национальная система массовых электронных платежей. Ч.2. Сценарий операций и безопасность системы / Г.Г. Бондарович // Банковские технологии.– 1996.– № 2.– С 4-10.


11. Брагинский Л. В. Эффективность капитальных вложений и банковская деятельность: Монография / Л. В. Брагинский. – М.: Издательство «Наука», 1981. – 188 с.


12. Буевич С. Ю. Анализ финансовых результатов банковской деятельности: Учебн. пособ. / С. Ю. Буевич, О. Г. Королев. – М.: КНОРУС, 2004. – 160 с.


13. Быстров Л. Пластиковые карты в розничной торговле и сфере услуг / Л. Быстров // Маркетинг і реклама.– 2002.– №7-8.– С. 41-49.


14. Валравен К. Д. Управление рисками коммерческого банка / К.Д.Валравен. – Вашингтон: Мировой банк реконструкции и развития, 1993. – 94 с.


15. Васильченко З. М. Розрахунки платіжними картками в Україні / З. М. Васильченко, А. В. Демешко // Фінанси України. – 2010. – №10. – 1998. – С.74.


16. Васюренко О. В. Економічний аналіз діяльності комерційних банків: Навч.посібник / О. В. Васюренко, К. О. Волохата. – К.: Знання, 2006. – 463 с.


17. Вовчак О. Д. Платіжні системи: Навч. посібник / О. Д. Вовчак, Г. Є. Шпаргало, Т. Я. Андрейків. - К.: Знання, 2008. - 341 с.


18. Выварец А. Д. Экономика предприятия: учебник для студентов вузов, обучающихся по специальности 080502 «Экономика и управление на предприятии (по отраслям)» / А. Д. Выварец. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2007. – 543 с.


19. Гринспен А. Эпоха потрясений. Проблемы и перспективы мировой финансовой системы / А. Гринспен. – М.: Альпина, 2009. - 528с.


23. Деркач Н. Электронные расчеты с использованием платежной карточки / Н. Деркач // Финансовая консультация. – 2006. - №5. – С. 12-13.


20. Єпіфанов А. О. Управління ризиками в платіжних системах / А. О. Єпіфанов, В. І. Міщенко, А. С. Савченко. – Суми: Ініціатива, 2011. – 168 с.


21. Єріна А. М. Методологія наукових досліджень: Навч. посібник /

А.М.Єріна, В. Б. Захожай, Д. Л. Єрін. – К.: Центр навчальної літератури, 2004. – 212 с.


22. Єрохіна Н. А. Електронні гроші в платіжній системі держави / Н. А. Єрохіна, О. Г. Микитина // Фінанси України. – 2002.– №3. – С.4-16.


23. Економічний аналіз: Навч. посібник / [М. А. Болюх, В.З.Бурчевський, М. І. Горбаток та ін.]; За ред. акад.НАНУ, проф. М.Г.Чумаченка. – [Вид.2-ге, перероб. і доп.] – К.: КНЕУ, 2003. – 556 с.


24. Жердецька Л. В. Механізм трансфертного ціноутворення в банку: автореф. дис. канд. екон. наук: 08.00.08 / Л. В. Жердецька; Держ. вищ. навч. закл. "Одес. держ. екон. ун-т". — О., 2009. — 19 с. — укp.


25. Житний П. Є. Облікова політика в умовах розвитку фінансово-промислових систем: методологія та організація: монографія / П. Є.Житний; Східноукр. нац. ун-т ім. Володимира Даля. – Луганськ: СНУ ім. В. Даля, 2007. – 352с.


26. Загородній А. Г. Фінансовий словник / А. Г.Загородній, Г.Л.Вознюк, Т. С. Смовженко. - К.: Знання, 2007. – 418 с.


27. Заєць О. Плюси і мінуси карткового бізнесу в Україні / О.Заєць // Вісник Національного банку України. - 2009. - № 2. - С. 27-28.


28. Закон України «Про банки і банківську діяльність» 7 грудня 2000 року N 2121-III // Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001. – N 5-6. – ст.30.


29. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХIV (зі змінами і доповненнями). [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.liga.net


30. Закон України "Про Національний банк України" від 20 травня 1999 року №679-XIV // Відомості Верховної Ради України (ВВР). – 1999. - N 29. - ст.238.


31. Закон України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні», затверджений ВРУ 5 квітня 2001 року №2346-III з змінами і доповненнями // Відомості Верховної Ради України (ВВР).- 2001. - №29.- ст.137.

32. Івахненко В.М. Теорія економічного аналізу: Навч. посібник / В.М.Івахненко; М-во освіти і науки України. - К. : Слово, 2010. - 345 с.

33. Інструкція про міжбанківський переказ коштів в Україні в національній валюті, затверджена постановою Правління НБУ від 16.08.2006р. №320// Офіційний вісник України вiд 20.09.2006. - 2006 р., № 36, стор. 32, стаття 2507, код акту 37311/2006.
34. Калабухова С. В. Система макроекономічних показників та методи аналізу тенденцій розвитку національної економіки / С. В. Калабухова // Фінанси, облік і аудит: Зб. наук. праць / Відп. ред. А. М. Мороз. - К. : КНЕУ, 2003. - Вип.4. - 2004. – С.55-62.

35. Калинина Ю. В. Банковская стратегия развития пластиковых платежных инструментов: автореферат дис. канд. экон. наук: 08.00.01 / Ю.В.Калинина; Уральский гос. экон. ун-т. - Екатеринбург, 2012. - 17 с. – рус.

36. Канафина Р. М. Отдельные направления развития платежных систем и расчетов / Р. М.Канафина, Н. А. Медяк // Деньги и кредит. – 2009. – №2. – С.48-56.

37. Кіндрацька Л. М. Фінансовий та управлінський облік у банках: Підручник / Л. М. Кіндрацька. – К.: КНЕУ, 2008. – 816 с.

38. Кириленко В. Б. Організація обліку, контролю та аналізу депозитних операцій банку: Монографія / В. Б. Кириленко. – К.: КНЕУ, 2008. – 264 с.

39. Коваль І. НСМЕП: особливості розвитку на фоні фінансової кризи / І. Коваль // Вісник Національного банку України. – 2009. – № 8. – С. 40 – 41.

40. Концепція запровадження нагляду (оверсайта) за платіжними системами в Україні, затверджена постановою Правління НБУ від 15.09.2010 N 426 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua

41. Косова Т. Д. Аналіз банківської діяльності: Навч. посібник / Т.Д.Косова. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 486 с.

42. Кох Т. У. Управление банком / Пер. с англ..: в 5-ти кн. / Т. У. Кох. – Уфа: Спектр, 2005. – Кн.2. – 164 с.

43. Кравець В. М. Організація контролю за операціями з банківськими платіжними картками / В. М. Кравець, Г. Г. Мумінова-Савіна // Вісник НБУ. - 2001. - № 1. - С. 39-41.

44. Криворучко С. В. Основные подходы к классификации платежных систем и система показателей для их сравнительного анализа / С.В.Криворучко // Экономические науки. – 2008. – № 1. – С. 254-257.

45. Кузьмінська О. Е. Окремі питання складання фінансової звітності банків відповідно до МСФЗ / О. Е. Кузьмінська // Роль і місце бухгалтерського обліку, контролю й аналізу в розвитку економічної науки та практики: Зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конференції, 14 травня 2010 р. / М-во освіти і науки України [та ін.]. – К. : КНЕУ, 2010. – С .66-68.

46. Кузьмінська О. Е. Організація обліку в банках: Навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисципліни / О. Е. Кузьмінська, В. Б. Кириленко. – К. : КНЕУ, 2002. – 282 с.

47. Кутер М. И. Теория бухгалтерского учета / М. И. Куттер. – М.: Финансы и статистика, 2004. – 592 с.

48. Лаврушин И. О. Банковское дело: Учеб. пособие / И. О. Лаврушин. – М.: Издательство «КНОРУС», 2009. – 352 с.

49. Лаптєв С. М. Банківська діяльність (вітчизняний та зарубіжний досвід): Навч. посібник / [С. М. Лаптєв, М. П. Денисенко, В. Г. Кабанов, О.С.Любунь]. – К.: ВД «Професіонал», 2004. – 320 с.

50. Лук’янов В. С. Національна платіжна система: поняття, ключові принципи організації і базові функції / В. С. Лук’янов // Актуальні проблеми економіки. – 2009. – № 12. – С. 160-168.

51. Лук’янов В. С. Платіжна система України: її складові та принципи формування / В. С. Лук’янов // Банківська справа. – 2009. – №4. – С.87-90.
52. Марцин В. С. Економічне регулювання ефективності господарської діяльності: Монографія / В. С. Марцин. – Львів: ЛБІ НБУ, 2005. – 491 с.

53. Методика формування небанківськими фінансовими установами резерву для покриття ризиків неповернення основного боргу за кредитами, гарантіями, поруками, придбаними цінними паперами, іншими видами заборгованості, визнаними нестандартними, що затверджена розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України 04.06.2004 №912 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: portal.rada.gov.ua.

54. Методологічні положення щодо складання фінансового рахунку, затверджені Наказом Держкомстату від 16.02.2004 №112 [Електронний ресурс]. - Режим доступу: portal.rada.gov.ua.

55. Метод та технічні прийоми економічного аналізу: Посіб. для екон. вузів / В. І. Самборський, В. М. Шевкопяс, І. А. Лущенко; ред. М.Г.Чумаченко; М-во вищої і серед. спец. освіти УРСР. Київ. ін-т нар. господарства ім. Д. М. Коротченка. - К. : [б. и.], 2005. - 194 с.


56. Міжнародними пластиковими картками користується весь світ / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.pib.lviv.ua/Services/Cards/CreditCardsUkr.asp

57. Міщенко В. І. Банківські операції: Підручник / В. І. Міщенко, Н. Г. Слав’янська, О. Г. Коренєва. – 2-ге вид., переробл. і доповн. – К.: Знання, 2007. – 797с.

58. Міщенко В. І. Електронний бізнес на ринку фінансових послуг: Практ. посібник / В. І. Міщенко, А. В. Шаповалов, Г. В. Юрчук. – К.: Знання, 2003. – 278 с.

59. Миллер Р. Л. Современные деньги и банковское дело / Р. Л. Миллер, Ван-Хуз Д. Д.; Пер. с. англ. – М.: ИНФРА-М, 2010. – 856 с.

60. Мировая экономическая мысль. Сквозь призму веков. В 5 т. Сопред. Редкол. Г. Г.Фетисов, А. Г. Худокормов. – Т. ІІ. Восходящий капитализм / Отв.ред. М. Г. Покидченко. – М.: Мысль, 2005. – 751 с.

61. Монастирський Г. Л. Теорія організації: Навч. посібник / Г.Л.Монастирський. – К.: Знання, 2008. – 319 с.

62. Німчинов П. П. Загальна теорія бухгалтерського обліку / П. П. Німчинов. – К.: «Вища школа», 2003. – 240 с.

63. Облік і аналіз діяльності комерційного банку: Навч. посіб.: У 2 кн. – [Плісак Т. О., Гагаріна С. А., Недеря Л. В., Нетребчук Л. О.]. – Книга 2. – К.: КНТЕУ, 2003. – 308 с.

64. Павленко А. Ф. Трансформація курсу «Економічний аналіз діяльності підприємства»: Наук. доп. / А. Ф. Павленко, М. Г. Чумаченко. – К.: КНЕУ, 2001. – 88 с.

65. Панова Г. С. Анализ финансового состояния коммерческого банка / Г. С. Панова. – М.: Финансы и статистика, 2008. – 272 с.: ил.

66. Парасій–Вергуненко І. М. Аналіз банківської діяльності: навч.-метод. посіб. для самост. вивч. дисц. / І. М. Парасій-Вергуненко. – К.: КНЕУ, 2003. – 347 с.

67. Парасій-Вергуненко І. М. Стратегічний аналіз у банках: теорія, методологія, практика: Монографія / І. М. Парасій-Вергуненко ; М-во освіти і науки України, Держ. вищ. навч. заклад "Київський нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". – К. : КНЕУ, 2007. – 358 с.

68. Пиріг С. О. Платіжні системи. Навч. посібник / С. О. Пиріг. – К.: Центр учбової літератури, 2008. – 240 с.

69. Поліщук С. П. Обліково-аналітичне забезпечення діяльності банку на картковому ринку: автореф. дис. канд. екон. наук: 08.00.09 [Електронний ресурс] / С. П. Поліщук; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2011. — 19 с. — укp.

70. Положення про порядок емісії спеціальних платіжних засобів і здійснення операцій з їх використанням, затверджене Постановою Правління Національного банку України 30.04.2010 №223 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua

71. Поcтанова Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань регулювання випуску та обігу електронних грошей, 04.11.2010 N 481 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua

72. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 13 "Фінансові інструменти", затверджене Наказом Міністерства фінансів України 30.11.2001 №559 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: portal.rada.gov.ua.

73. Правила бухгалтерського обліку операцій з використанням платіжних карток у банках України, затверджені Постановою Правління Національного банку України 08.04.2005 №123 із змінами і доповненнями [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua

74. Правила Національної системи масових електронних платежів, затверджені Постановою Правління НБУ від 10.12.2004 р. №620 [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua

75. Правила організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України, затверджені Постановою Правління Національного банку України 19.03.2003 №124 із змінами і доповненнями [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.rada.gov.ua

76. Романенко Л. Особливості використання українськими комерційними банками платіжних карток у зарплатних проектах / Л.Романенко // Фінанси України. – 2002. – №6. – С. 105-107.

77. Рудакова О. С. Банковские электронные услуги: Учеб. пособие / О. С. Рудакова, И. В. Рудаков. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – 111 с.

78. Савелко Т. В. Вплив міжнародних платіжних карткових систем на розвиток ринку банківських послуг України: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.00.02 / Т. В. Савелко; КНУ імені Тараса Шевченка. – К., 2009. – 20 с. – укр.

79. Савицька Г. В. Економічний аналіз діяльності підприємства: Навч. посібник / Г. В. Савицька. – [3-тє вид., випр.. і доп. ]. – К.: Знання, 2007. – 668 с.

80. Савченко А. С. Управління ризиками в платіжних системах: Автореф. дис. канд. екон. наук: 08.04.01 [Електронний ресурс] / А.С.Савченко; Українська академія банківської справи. — Суми, 2000. — 19с. — укp.

81. Семениченко Ю. К. Методи аналізу банківської діяльності та практика їх застосування / Ю. К. Семениченко // Формування ринкової економіки: Зб. наук. праць. – Вип.23. – К.: ДНВЗ «КНЕУ ім. Вадима Гетьмана», 2010. – С. 506-516.

82. Семениченко Ю. К. Організація аналітичної роботи в банку: стан, проблеми, перспективи / Ю. К. Семениченко // Роль і місце бухгалтерського обліку, контролю й аналізу в розвитку економічної науки та практики: Зб. матеріалів міжнар. наук.-практ. конференції, 14 травня 2010 р. / М-во освіти і науки України [та ін.]. - К. : КНЕУ, 2010. - С .495-499.
83. Система банківського менеджменту: Навч. посібник / [А.Т. Головко, В. І. Грушко, М. П. Денисенко та ін.]; За ред. О. С. Любуня та В. І. Грушко. – К.: Фірма «Інкос», 2004. – 480 с.
84. Топоровська А. М. Економічна сутність платіжних карткових систем та їх роль на фінансовому ринку / А. М. Топоровська // Зб. наук. праць. - Інститут світової економіки і міжнародних відносин НАН України. – Вип. 65. – 2010. – С. 24 - 34.

85. Топоровська А. М. Проблеми використання ефективних методів управління операціями банку з платіжними картками та їх інформаційне забезпечення / А. М. Топоровська // Місце та роль бухгалтерської професії в сучасних інтеграційних процесах економіки України: Зб. матеріалів міжн. наук.-практ. конф.16-17 жовтня 2008 р. – Мукачево: МТІ, 2008. – С.108-110.

86. Топоровська А. М. Тарифне обслуговування операцій банку з платіжними картками / А. М. Топоровська // Економічний часопис – ХХІ. – 2010. - №5-6. – С.42-48.

87. Топоровська А. М. Теоретичні та організаційні підходи до виділення історичних етапів розвитку платіжних карткових систем / А. М. Топоровська // Економіст. – 2010. - №11(289). - С.50-52.

88. Топоровська А. М. Управлінський облік та аналіз операцій банків з платіжними картками / А. М. Топоровська // Наукові праці НУХТ. – №34. – К., 2011. – С.121-125.
89. Харченко В. Європейське право та договірно-правові відносини банків і клієнтів при здійсненні операцій із використанням платіжних карток в Україні / В. Харченко, А. Самойленко // Вісник Нац. банку України. – 2007. – № 9. – С.22-29.

90. Харченко В. Підсумки діяльності банків України на ринку платіжних карток у 2012 році / В. Харченко // Вісник Національного банку України. – 2012. – № 4. – С. 44-51.

91. Харченко В. Статистичний аналіз ринку банківських платіжних карток в Україні у контексті країн із розвинутими картковими ринками / В.Харченко, Р. Капралов // Вісник Національного банку України. – 2012. – №5. – С. 44-52.

92. Чайковський Я. І. Платіжні системи: Навч. посібник / Я.І.Чайковський. – Тернопіль: Карт-бланш, 2006. – 210 с.

93. Чижевська М. Б. Перспективи та проблеми розвитку електронних грошей / М. Б. Чижевська // Регіональні перспективи. – 2012. – №4. – С.67-74.

 

 


Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. III.Цілі розвитку особистості
  5. III.Цілі розвитку особистості
  6. III.Цілі розвитку особистості
  7. IV. Розподіл нервової системи
  8. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  9. IV. Філогенез кровоносної системи
  10. Iсторiя розвитку геодезичного приладознавства
  11. POS-системи
  12. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи




Переглядів: 1044

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аналіз діяльності банків України на ринку платіжних карток | Цитокиндер.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.028 сек.