Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Матеріальні норми

Для введення норм витрат матеріалів і застосовності деталей на вироби, напівфабрикати, складальні одиниці та інші об’єкти власного виробництва слід вибрати пункт меню Нормативы/Материаль­ные нормы. В результаті відкриється вікно вибору Материальные нормы, що складається з чотирьох панелей. У верхніх двох панелях здійснюється вибір типу об’єкта обліку і самого об’єкта, у нижніх — об’єкта , що входить у нього.

Переміщення курсора між панелями здійснюється за допомогою клавіш Alt+¯ i Alt+­. Вибір визначається натискуванням клавіші Enter.

Після вибору обох об’єктів на екрані відкривається вікно Редактирование материальных норм, яке складається з чотирьох панелей.

Верхня панель містить поле Тип МЦ і дає можливість перемикати типи об’єктів обліку власного виробництва.

Друга панель служить для перемикання об’єктів обліку вибрано­го типу і відображення характеристик об’єкта у полях Наимено­вание, Единица измерения, Цех-изготовитель, Базовое изделие.

Третя панель містить одне поле Входящий тип учета і дає можливість перемикати типи об’єктів, що входять в об’єкт, означений у другій панелі.

Четверта панель призначена для введення норм витрат матеріалів або застосовності деталей і складальних одиниць на виготовлення виробу, вибраного у другій панелі. Ця панель може бути представлена у трьох форматах екранної форми: для введення норм витрат матеріалів, для введення застосовності деталей і складальних одиниць, для введення норм витрат розділюваного об’єкта. Панель містить такі поля:

Цех-потребитель — цех, в якому здійснюється технологічний процес виготовлення виробу. Вибирається за допомогою клавіші F3. За умовчання збігається зі значенням поля Цех-изготовитель.

Техоперация — назва операції, під час якої матеріал (деталь) включається у виріб. Вибирається за допомогою клавіші F3 з переліку операцій виготовлення виробу.

Название материала або Наименование детали — назва матеріалу або іншого об’єкта обліку. Вибір здійснюється з каталогу об’єктів обліку після натискування клавіші F3.

Цена — поточна ціна об’єкта обліку, що використовується.

Норма расхода або Применяемость — норма витрат матеріалу або застосовність деталі, складальної одиниці. За умовчання вводиться в основній одиниці виміру. Для вибору іншої одиниці виміру слід установити курсор на найменування одиниці виміру, натиснути F3 і вибрати іншу одиницю виміру зі списку, що з’явиться.

Единица нормирования — вказує кількість виробів, на яку задана норма витрат.

Коэффициент использования — частка від обсягу, вказаного у нормі, яка залишається після обробки. Задається лише для матеріалів. Не перевищує одиниці. За умовчання дорівнює одиниці.

Чистый вес детали — вага заготовки після обробки; дорівнює нормі, помноженій на коефіцієнт використання. Розраховується автоматично.

Коэффициенты используемых и неиспользуемых отходов — задаються для матеріалів, якщо такі відходи існують. У сумі дорівнюють значенню: 1 — Коэффициент использования.

Процент использования — показує процент використання матеріалу в технологічному процесі, якщо матеріал використовується не завжди. За умовчання дорівнює 100 %.

Нормативный процент потерь — процент технологічних втрат об’єкта обліку, що використовується в операції, відносно заданої норми витрат. Збільшує норму витрат на цей процент.

Признак активной записи — дає можливість визначити запис як неактивний. Перемикається клавішею F3.

На відміну від інтерфейсів, призначених для введення норм витрат матеріалів і введення застосовності деталей і складальних одиниць, в інтерфейсі для введення норм витрат розділюваного об’єкта зникають поля Цех-потребитель і Техоперация. З’являються поле Процент списания себестоимости і кнопка Продукты разделения. Поле Единица нормирования замінюється на Норму выхода. Виріб, вибраний у другій панелі, є продуктом розділення об’єкта, вибраного у четвертій панелі.

Норма выхода (поле без імені у рядку Применяемость) — кількість виробів продукту розділення, які одержують з введеної норми витрат розділюваного об’єкта.

Процент списания себестоимости — частка собівартості розділюваного об’єкта, що переноситься на продукт розділення.

Кнопка Продукты разделения відкриває інтерфейс для введення інших продуктів розділення, крім вибраного у другій панелі.

До складу інтерфейсів для введення матеріальних норм входить також екранна кнопка Функции, яка виводить таке меню:

Состав объекта учета — формує звіт про введені норми витрат матеріалів і застосовності деталей на виріб.

Входимость объектов в изделие — видається дерево входження складальних одиниць, деталей і матеріалів у даний виріб на всіх рівнях.

Структура объекта учета — видається дерево входження складальних одиниць і деталей у даний виріб на всіх рівнях.

Входимость объекта учета — видається перелік виробів, в які входить даний об’єкт обліку, та його кількість у виробі.

Контроль спецификации — функція, що контролює наявність циклічних посилань і висячих вершин у структурі даного виробу.

Копирование материальных норм — функція, що здійснює перенесення списку норм витрат матеріалів, введених раніше для іншого виробу, на даний виріб. Після копіювання норми витрат можуть бути скоректовані.

Якщо для виробу задано посилання на базовий виріб, то для нього можна ввести лише ті норми, які відрізняються від норм, введених на базовий виріб.

Екранна кнопка Продукты разделения відкриває екранну форму Продукты разделения материала, яка призначена для введення переліку продуктів розділення, які одержують з розділюваного об’єкта, і процентів списання собівартості цього об’єкта на одержувані продукти. Найменування продуктів розділення вибирають з каталогу об’єктів обліку клавішею F3. Сума процентів списання собівартості для всіх продуктів розділення має дорівнювати 100%.

 

Запити

Пункт меню Нормативы/Запросы дає можливість одержати інформацію про введені нормативи у формі звітів.

Пункт Нормативы/ Запросы/ Структура объекта учета формує звіт про структуру виробу і показує дерево входження у виріб напівфабрикатів (вузлів, модулів) і деталей (у тому числі покупних). Перед формуванням звіту потрібно вибрати виріб зі списку.

Пункт Нормативы/Запросы/Входимость объектов в изделие видає звіт про повне входження об’єктів (напівфабрикатів, деталей і матеріалів) у виріб на всіх рівнях його структури. Перед формуванням звіту необхідно вибрати виріб зі списку.

Пункт Нормативы/Запросы/Состав объекта учета показує перелік і кількість об’єктів обліку, які входять у виріб на першому рівні входження.

Пункт Нормативы/ Запросы/Входимость объекта учета показує, при виробництві яких виробів, напівфабрикатів або деталей використовується даний об’єкт обліку.

Пункт Нормативы/Запросы/Пооперационный маршрут формує звіт про послідовність технологічних операцій у процесі виготовлення виробу.

Пункт Нормативы/Запросы/Потребности на одно изделие/В материалах (В трудозатратах) виводить звіт про зведені норми витрат у матеріальних або трудових ресурсах на виріб.

 


Читайте також:

  1. I. Нематеріальні активи
  2. Адміністративно-правові норми
  3. Адміністративно-правові норми поділяють на види за різними критеріями.
  4. Бюджетні правовідносини: об’єкти, суб’єкти, норми бюджетного права
  5. Виконання норм права – це форма їх реалізації, за якої суб’єкт виконує дії, до вчинення яких його зобов’язують приписи норми права.
  6. Вимоги до норми прибутку для різних груп інвестицій
  7. Влада і соціальні норми в первісному суспільстві
  8. Гігієнічні норми впливу на людину в електричному полі різної напруженості.
  9. Гігієнічні норми часу організованої рухової активності дітей та підлітків
  10. Гігієнічні норми часу організованої рухової активності дітей та підлітків
  11. Глава 15 НОРМИ ПРАВА У СИСТЕМІ СОЦІАЛЬНИХ НОРМ
  12. Господарсько-правові норми: поняття та види




Переглядів: 358

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Технологічний процес | Настроювання параметрів системи

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.