Комбайн 1К101 призначений для механізації виїмки вугілля в лавах положистих і похилих (до 35°) пластів потужністю 0,75-1,2 м (два типорозміри) з посуванням вибою за простяганню і до 8° с посуванням за повстання або падіння при опірності вугілля різанню до 2,7 кН/см.
Виймання вугілля проводиться за челноковій або односторонній схемі з зачисткою вугілля при зворотному ході при роботі комбайна з рами изгибающегося скребкового конвеєра в комплексі з механізованими кріпленнями КД80, КД90. Комбайн спирається на раму конвеєра двома парами опор 12, 13, висота яких не регулюється.
Комбайн складається з наступних основних вузлів: механізму переміщення / типу "Урал-37" або 1Г405 з тяговим органом у вигляді зварний каліброваної ланцюга, розтягнутій уздовж лави і закріпленої по кінцях на голівках забійного конвеєра; електродвигуна 2\ основного редуктора 3; перехідного редуктора 4; двох поворотних редукторів 5 і 7 для приводу шпеков 6 і 8; двох гідроциліндрів 10 і 11 для підйому і опускання шнеків; подпорного щита 9, який утримує вугілля, зруйнований шнеками, у зоні роботи нижнього шнека; гідросистеми і системи зрошення для пилоподавлення.
Одноплунжерный насос 1 подає робочу рідину під тиском в гідророзподільник 7, що складається з двох трьох-позиційних золотників. При включенні одного з них робоча рідина надходить через гидрозамок 6 або 8 в гидродомкрат 5 або 9. Гидрозамок призначений для фіксації шнека в необхідному положенні за вынимаемой потужності шару. При нейтральному положенні золотників 7 робоча рідина, пр
через канали гідроблоку 4, надходить в зливну лінію і через фільтр 3 - у ванну для масла. Запобіжний клапан 2 захищає гідросистему від перевантажень.
Контрольні запитання.
1. Розповісти про призначення комбайну 1К101 та принцип роботи.