Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конституційне право—ведущая галузь права України

Конституційне право — що веде галузь права України, оскільки його норми регулюють найбільш важливі суспільні відносини: основи конституційного ладу; основи правового статусу громадянина; територіальний пристрій; основи організації і функціонування державної влади, органів місцевого самоврядування; символи держави і т.д. Основне джерело даної галузі права — Конституція України, що володіє на території держави вищою юридичною силою. Нормами конституційного права регламентуються суспільні відносини, що характеризують корінні засади суспільного і державного життя, і встановлюються основні правові принципи всіх галузей права України.

Конституційне право—основа національної правової системи, оскільки Конституція України як первинне джерело конституційного права закріплює і регулює механізм влади, упорядковує політичний процес і соціально-політичні інститути суспільства, визначає норми поведінки суб'єктів конституційного права. Що веде роль конституційного права визначається і тим, що саме Конституція встановлює напрями розвитку політичних процесів, створює можливості для їх вдосконалення, є основою обмеження державної влади правом, стабілізуючим чинником суспільних відносин. Конституція України регламентує основи політичної організації держави, його взаємодії з цивільним суспільством. Це також підтверджує особливу роль конституційного права в національній правовій системі.

Специфіка відносин, регульованих нормами конституційного права, полягає в тому, що вони є ядром всіх інших відносин, регульованих нормами права. У них найчіткіше виявляється народовладдя, основи пристрою суспільства і держави. У них особливий круг суб'єктів, особливі юридичні джерела закріплення суспільних відносин. (Конституція України, Декларація про державний суверенітет України, Акт проголошення незалежності України і ін.).

Конституційно-правові відносини по своєму цільовому призначенню діляться на правоустановительные і правоохоронні; за часом существования—на термінові і безстрокові. Підставою їх виникнення є юридичні факти-дії (акт про утворення державного органу, партії, громадської організації, акт ухвалення іноземця в громадянство України), події (досягнення громадянином певного віку, право бути учасником виборчого процесу, що дає йому; аварії, катастрофи, стихійні біди і т.д.).

Суб'єктами державно-правових відносин є:

народ України, населення адміністративно-територіальної одиниці (при проведенні референдумів, виборів, реалізації інших форм прямого волевиявлення);

Верховна Рада України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим;

Президент України;

Кабінет Міністрів України; Рада Міністрів Автономної Республіки Крим;

комітети Верховної Ради України;

депутати місцевих Рад; політичні партії, громадські організації, масові суспільні рухи; Конституційний Суд України; органи місцевого самоврядування; виборчі комісії; трудові колективи; громадяни України, іноземці і т.д. Ці суб'єкти державно-правових відносин вступають в зв'язки, направлені на реалізацію владних функцій, формування державних структур, забезпечення законності, виявлення політичної волі народу з найважливіших питань і т.д. Особливістю цих суб'єктів є володіння ними політичної правосубъективностью, тобто здатністю бути носіями прав і обов'язків, що мають політичний зміст, а також брати участь в здійсненні політичної влади.

Об'єктом державно-правового відношення є те, на що воно направлене. Як такі виступають влада, власність, територія, волевиявлення народу, населення певної адміністративно-територіальної одиниці; права, свободи і обов'язки громадян України, іноземців і осіб без громадянства; суверенітет, розподіл компетенції між Україною і Автономною Республікою Крим; дії органів, посадовців і т.д.

Джерелами конституційного права України: Конституція України є: міжнародні пакти про права людини, ратифіковані Верховною Радою України, Декларація про державний суверенітет України, Акт проголошення незалежності України, закони України, нормативні акти органів влади Автономної Республіки Крим, укази Президента України, Рішення Конституційного Суду України, основи законодавства, акти уряду України, міністерств і відомств, органів місцевого самоврядування і т.д. У системі державно-правових актів вищою юридичною силою володіє Конституція України. Конституційні і звичайні закони розвивають її положення.


Читайте також:

  1. II. Права та обов'язки адміністрації організації, що проводить туристську подорож
  2. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  3. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.
  4. IV. Обов'язки і права керівника та заступника керівника подорожі
  5. V. Постанови Пленуму Верховного Суду України
  6. VI. Накази Генерального прокурора України
  7. XV. Реалізація права вступників на вибір місця навчання
  8. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  9. А/. Верховна Рада України.
  10. А/. Фізичні особи як суб’єкти цивільного права.
  11. АВТОРСЬКЕ ПРАВО І СУМІЖНІ ПРАВА
  12. АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ




Переглядів: 339

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правомірна поведінка. Правопорушення | Конституція України як джерело і основа чинного законодавства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.