Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Насосні станції. Насосна станція СНТ-32, СНУ-5. Устрій, принцип дії, технічна характеристика.

Для живлення системи гідроприводу механізованих кріплень застосовують централізовані насосні станції - одну на комплект механізованого кріплення очисного вибою. Розташовуються насосні станції зазвичай на нижньому відкатувальному штреку і управляються дистанційно.

Продуктивність насосної станції на основі досвіду звичайно приймається рівної 35-70 л / хв при робочому тиску 120 - 200 кгс/см2.

Насосна станція складається з наступних елементів:

- резервуара для робочої рідини з фільтром на заливний пробці, покажчиком рівня і спускним краном;

- підживлювальної насоса, зазвичай шестерневого типу; цей же насос використовується для закачування робочої рідини в резервуар;

- головного насоса (одного або частіше двох, що працюють паралельно) многопоршневого типу з автоматом розвантаження;

- фільтра грубої і тонкої очистки, встановленого в напірній магістралі підживлювальної насоса;

- гідропневматичного акумулятора, згладжує коливання тиску в напірній гідромагістралі і поліпшує роботу автомата розвантаження насоса;

- реле тиску, що відключає електродвигун приводу насоса в разі падіння тиску в напірній гідромагістралі, що виключає зайві втрати робочої рідини при розривах або порушенні цілісності напірної гідромагістралі;

- контрольних манометрів, що реєструють тиск в напірних магістралях основного і підживлювальної насосів.

Насосні станції систем гідроприводу механізованих кріплень мають два виконання: на колесах - для пересування по рейковому шляху і на санчатах - для пересування по грунті.

Основою станції є два радіально-поршневих насоса, що приводяться в обертання фланцевими електродвигунами; для підживлення насосів передбачений підживлюючий насос. Рідина надходить у підживлюючий

насос з маслобака через двопозиційний розподільник . Для закачування рідини в маслобак, всас підживлювальної насоса з'єднується з тарною ємністю ; при перекритих кранах робоча рідина проходить через блок фільтрів з шунтувальним клапаном , потім надходить через підпірний клапан в маслобак . Коли підживлюючий насос використовується для своєї основної мети, він подає робочу рідину у всмоктувальну магістраль насосів ВНР, при цьому крани повинні бути відкриті, а надлишок робочої рідини через підпірний клапан вступає назад у маслобак. Від кожного насоса ВНР робоча рідина через автомат розвантаження непрямої дії надходить в напірну магістраль системи гідроприводу кріплення.За допомогою кранів здійснюється або об'єднання надходять потоків рідини від двох насосів ВНР, або робота кожного насоса незалежно.

Гідропневмоаккумулятори призначені для згладжування коливань тиску в напірній магістралі насоса і включені в мережу перед автоматами розвантаження. Гідропневмоаккумулятори служать для компенсації можливих витоків в напірній магістралі гідроприводу кріплення з метою зменшення частоти спрацьовування автоматів розвантаження і відповідно збільшення ресурсу їх роботи. Запобіжні клапани контролюють граничний робочий тиск в напірній магістралі насосів ВНР.

Источником гидравлической энергии в составе гидроприво­да МК являются насосные станции, которые, как отмечалось выше, обеспечивают питание всех исполнительных гидроци­линдров крепи рабочей жидкостью с необходимой подачей и заданным давлением.

 

Насосна станція СНТ32 застосовується для живлення гідросистем механізованих кріплень очисних комплексів і агрегатів, в яких робочою рідиною є водомасляная емульсія з робочим тиском до 32 МПа.

Насосна станція СНТ32 складається з двох насосних груп: високонапірного А і подпиточной Б, сполучених між собою тягою і высоконапорнымй гнучкими рукавами 4 и5. Насосна установка А змонтована на рамі 3, на якій встановлений високонапірні трехплунжерный ексцентриковий насос 2 з подачею 90 л/хв з електродвигуном 1.10, на якій встановлені також бак 9 місткістю 140 л іпідпиточний насос 12 з подачею 330 л/хв з електродвигуном11. На баку змонтовані: покажчик рівня робочої жидкості 8, манометри 7, пневмогидроаккумулятор 6, система фільреєстрації, апаратура регулювання, управління, контрольно-вимірювальна і електроапаратура. Сумарна потужність двохелектродвигунів 55 кВт.

Гідравлічна схема насосної установки СНТ32. При включенні в роботу електродвигунів насосної станції в залежності від положення крана /Ш4 робоча рідина всмоктується підпиточним насосом Я2 з бака Б (або за рукаву з фільтром РФ з тари) і нагнітається через електромагнітний клапан КЕ за гнучким рукаву в високонапірні насос Hi. Реле тиску Ртсг налаштований на тиск 0,2 МПа і відключає насосну станцію, якщо тиск робочої рідини в лінії живлення буде менше його налаштування. Візуально тиск робочої рідини в лінії живлення контролюється манометрами МН1 і МН2.

Високонапірні насос Ях через клапан мінімального витрати КОх і зворотний клапан K02 нагнітає рідина в напірну магістраль. Захист гідросистеми від перевантаження здійснюється запобіжним клапаном /С/7, який налаштовується на йавление 36 МПа.

Клапан мінімального витрати /СОх забезпечує захист високонапірного насоса Нх від перегріву і заклинювання при максимальному тиску в гідросистемі.

Згладжування пульсацій робочої рідини в напірній гидромагистрали проводиться пневмогидроаккумулятором А До- Контроль тиску робочої рідини в напірній гидромагистрали проводиться манометром МЯ4.

Електронні манометри Мег і МЭ2 з'єднані з електромагнітним клапаном КЕ і служать для налаштування насосної станції на певний номінальний тиск. При збільшенні давши- вання в напірній магістралі вище їх налаштування електронні манометри МЕЛ і МЭ2 подають електричний імпульс на клапан КЕ, який дещо зменшує кількість робочої рідини, що подається під всас насоса і перепускає її на злив. Таким чином у міру збільшення тиску робочої рідини вище номінального в напірної лінії зменшується подача насоса Нх.

На баку Б встановлені пробка повітряна ФВ і покажчик рівня УУ.

Станції насосні уніфіковані СНУ5 і СНУ5Р призначені для живлення гідросистем механізованих кріплень очисних комплексів і агрегатів, в яких застосовується водомасляная емульсія, що містить 1,5 % присадки ВНИИНП-117 або 3-5% присадки АКВОЛ-3.

 

Насосна станція СНУ5Р має загальний пристрій з базовою та найбільш поширеною станцією СНУ5, від якої відрізняється тільки наявністю паралельно приєднаного до напірній магістралі редукционного клапана. Це дозволило отримати додаткову напірну магістраль низького тиску і застосувати станцію СНУ5Р в очисних комплексах з двома напірними і однієї зливний магістралями.

Всі системи й вузли насосної станції СНУ5 (мал. 22.11) змонтовані на загальній рамі 11 і об'єднані єдиною гидрокинематической схемою. Основою насосної станції є два високонапірних радіально-поршневих насоса 1 і 5 типу ВНР-32/20 продуктивністю 40 л/хв при максимальному робочому тиску 20 МПа. Кожен насос приводиться в рух своїм електродвигуном (2 або 6) потужністю 17 кВт. Для подачі робочої рідини під всас високонапірних насосів на загальній рамі станції встановлено підпиточний насос 8 продуктивністю ПО л/хв G номінальним тиском 1 МПа. Потужність електродвигуна 9 підпиточного насоса 4 кВт. На рамі станції встановлені бак для емульсії 10 місткістю 750 л, блоки фільтрів грубої 3 і тонкої 7 очищення; контрольно-вимірювальна апаратура 4 (манометри з кранами і демпферами, витратоміри, рівнемір та ін.), а також гідравлічна і електрична апаратура.

 

 

 


Читайте також:

  1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  2. III.5.5. Принцип материального
  3. YIII.2.2.Принцип рассмотрения во взаимосвязи.
  4. YIII.2.3.Принцип детерминизма. Динамические и статистические закономерности.
  5. YIII.2.4.Принцип изучения в развитии.
  6. А. КАТЕГОРІЯ СУБСТАНЦІЇ.
  7. Авіаційна метеорологічна станція
  8. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  9. Автоматизовані станції управління насосними станціями водопостачання першого, другого і третього підйомів
  10. Агностик, суб’єкт пізнання, субстанція
  11. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  12. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.




Переглядів: 4086

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Щитові агрегати АНЩ,1АЩМ. Призначення, склад, технічна характеристика, технологія виймання вугілля. | Тема: установки Бурошнекові БШУ. Призначення, конструкція, принцип дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.