Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Тема: Насосні станції. Насосна станція СНТ-32, СНУ-5. Устрій, принцип дії, технічна характеристика.

Для живлення системи гідроприводу механізованих кріплень застосовують централізовані насосні станції - одну на комплект механізованого кріплення очисного вибою. Розташовуються насосні станції зазвичай на нижньому відкатувальному штреку і управляються дистанційно.

Продуктивність насосної станції на основі досвіду звичайно приймається рівної 35-70 л / хв при робочому тиску 120 - 200 кгс/см2.

Насосна станція складається з наступних елементів:

- резервуара для робочої рідини з фільтром на заливний пробці, покажчиком рівня і спускним краном;

- підживлювальної насоса, зазвичай шестерневого типу; цей же насос використовується для закачування робочої рідини в резервуар;

- головного насоса (одного або частіше двох, що працюють паралельно) многопоршневого типу з автоматом розвантаження;

- фільтра грубої і тонкої очистки, встановленого в напірній магістралі підживлювальної насоса;

- гідропневматичного акумулятора, згладжує коливання тиску в напірній гідромагістралі і поліпшує роботу автомата розвантаження насоса;

- реле тиску, що відключає електродвигун приводу насоса в разі падіння тиску в напірній гідромагістралі, що виключає зайві втрати робочої рідини при розривах або порушенні цілісності напірної гідромагістралі;

- контрольних манометрів, що реєструють тиск в напірних магістралях основного і підживлювальної насосів.

Насосні станції систем гідроприводу механізованих кріплень мають два виконання: на колесах - для пересування по рейковому шляху і на санчатах - для пересування по грунті.

Основою станції є два радіально-поршневих насоса, що приводяться в обертання фланцевими електродвигунами; для підживлення насосів передбачений підживлюючий насос. Рідина надходить у підживлюючий

насос з маслобака через двопозиційний розподільник . Для закачування рідини в маслобак, всас підживлювальної насоса з'єднується з тарною ємністю ; при перекритих кранах робоча рідина проходить через блок фільтрів з шунтувальним клапаном , потім надходить через підпірний клапан в маслобак . Коли підживлюючий насос використовується для своєї основної мети, він подає робочу рідину у всмоктувальну магістраль насосів ВНР, при цьому крани повинні бути відкриті, а надлишок робочої рідини через підпірний клапан вступає назад у маслобак. Від кожного насоса ВНР робоча рідина через автомат розвантаження непрямої дії надходить в напірну магістраль системи гідроприводу кріплення.За допомогою кранів здійснюється або об'єднання надходять потоків рідини від двох насосів ВНР, або робота кожного насоса незалежно.

Гідропневмоаккумулятори призначені для згладжування коливань тиску в напірній магістралі насоса і включені в мережу перед автоматами розвантаження. Гідропневмоаккумулятори служать для компенсації можливих витоків в напірній магістралі гідроприводу кріплення з метою зменшення частоти спрацьовування автоматів розвантаження і відповідно збільшення ресурсу їх роботи. Запобіжні клапани контролюють граничний робочий тиск в напірній магістралі насосів ВНР.

Источником гидравлической энергии в составе гидроприво­да МК являются насосные станции, которые, как отмечалось выше, обеспечивают питание всех исполнительных гидроци­линдров крепи рабочей жидкостью с необходимой подачей и заданным давлением.

 

Насосна станція СНТ32 застосовується для живлення гідросистем механізованих кріплень очисних комплексів і агрегатів, в яких робочою рідиною є водомасляная емульсія з робочим тиском до 32 МПа.

Насосна станція СНТ32 складається з двох насосних груп: високонапірного А і подпиточной Б, сполучених між собою тягою і высоконапорнымй гнучкими рукавами 4 и5. Насосна установка А змонтована на рамі 3, на якій встановлений високонапірні трехплунжерный ексцентриковий насос 2 з подачею 90 л/хв з електродвигуном 1.10, на якій встановлені також бак 9 місткістю 140 л іпідпиточний насос 12 з подачею 330 л/хв з електродвигуном11. На баку змонтовані: покажчик рівня робочої жидкості 8, манометри 7, пневмогидроаккумулятор 6, система фільреєстрації, апаратура регулювання, управління, контрольно-вимірювальна і електроапаратура. Сумарна потужність двохелектродвигунів 55 кВт.

Гідравлічна схема насосної установки СНТ32. При включенні в роботу електродвигунів насосної станції в залежності від положення крана /Ш4 робоча рідина всмоктується підпиточним насосом Я2 з бака Б (або за рукаву з фільтром РФ з тари) і нагнітається через електромагнітний клапан КЕ за гнучким рукаву в високонапірні насос Hi. Реле тиску Ртсг налаштований на тиск 0,2 МПа і відключає насосну станцію, якщо тиск робочої рідини в лінії живлення буде менше його налаштування. Візуально тиск робочої рідини в лінії живлення контролюється манометрами МН1 і МН2.

Високонапірні насос Ях через клапан мінімального витрати КОх і зворотний клапан K02 нагнітає рідина в напірну магістраль. Захист гідросистеми від перевантаження здійснюється запобіжним клапаном /С/7, який налаштовується на йавление 36 МПа.

Клапан мінімального витрати /СОх забезпечує захист високонапірного насоса Нх від перегріву і заклинювання при максимальному тиску в гідросистемі.

Згладжування пульсацій робочої рідини в напірній гидромагистрали проводиться пневмогидроаккумулятором А До- Контроль тиску робочої рідини в напірній гидромагистрали проводиться манометром МЯ4.

Електронні манометри Мег і МЭ2 з'єднані з електромагнітним клапаном КЕ і служать для налаштування насосної станції на певний номінальний тиск. При збільшенні давши- вання в напірній магістралі вище їх налаштування електронні манометри МЕЛ і МЭ2 подають електричний імпульс на клапан КЕ, який дещо зменшує кількість робочої рідини, що подається під всас насоса і перепускає її на злив. Таким чином у міру збільшення тиску робочої рідини вище номінального в напірної лінії зменшується подача насоса Нх.

На баку Б встановлені пробка повітряна ФВ і покажчик рівня УУ.

Станції насосні уніфіковані СНУ5 і СНУ5Р призначені для живлення гідросистем механізованих кріплень очисних комплексів і агрегатів, в яких застосовується водомасляная емульсія, що містить 1,5 % присадки ВНИИНП-117 або 3-5% присадки АКВОЛ-3.

 

Насосна станція СНУ5Р має загальний пристрій з базовою та найбільш поширеною станцією СНУ5, від якої відрізняється тільки наявністю паралельно приєднаного до напірній магістралі редукционного клапана. Це дозволило отримати додаткову напірну магістраль низького тиску і застосувати станцію СНУ5Р в очисних комплексах з двома напірними і однієї зливний магістралями.

Всі системи й вузли насосної станції СНУ5 (мал. 22.11) змонтовані на загальній рамі 11 і об'єднані єдиною гидрокинематической схемою. Основою насосної станції є два високонапірних радіально-поршневих насоса 1 і 5 типу ВНР-32/20 продуктивністю 40 л/хв при максимальному робочому тиску 20 МПа. Кожен насос приводиться в рух своїм електродвигуном (2 або 6) потужністю 17 кВт. Для подачі робочої рідини під всас високонапірних насосів на загальній рамі станції встановлено підпиточний насос 8 продуктивністю ПО л/хв G номінальним тиском 1 МПа. Потужність електродвигуна 9 підпиточного насоса 4 кВт. На рамі станції встановлені бак для емульсії 10 місткістю 750 л, блоки фільтрів грубої 3 і тонкої 7 очищення; контрольно-вимірювальна апаратура 4 (манометри з кранами і демпферами, витратоміри, рівнемір та ін.), а також гідравлічна і електрична апаратура.

 

 

 


Читайте також:

  1. III. ТРАЕКТОРИЯ БАЛЛИСТИЧЕСКОЙ РАКЕТЫ И ПРИНЦИПЫ ВЫБОРА ПРОЕКТНЫХ ПАРАМЕТРОВ
  2. III.5.5. Принцип материального
  3. YIII.2.2.Принцип рассмотрения во взаимосвязи.
  4. YIII.2.3.Принцип детерминизма. Динамические и статистические закономерности.
  5. YIII.2.4.Принцип изучения в развитии.
  6. А. КАТЕГОРІЯ СУБСТАНЦІЇ.
  7. Авіаційна метеорологічна станція
  8. Автобіографія. Резюме. Характеристика. Рекомендаційний лист
  9. Автоматизовані станції управління насосними станціями водопостачання першого, другого і третього підйомів
  10. Агностик, суб’єкт пізнання, субстанція
  11. Аграрна політика як складова економічної політики держави. Сут­ність і принципи аграрної політики
  12. Адекватна реалізація принципів міжнародної економіки можлива лише в стабільному політичному середовищі.




Переглядів: 3885

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Щитові агрегати АНЩ,1АЩМ. Призначення, склад, технічна характеристика, технологія виймання вугілля. | Тема: установки Бурошнекові БШУ. Призначення, конструкція, принцип дії.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.