Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема: Щитові агрегати АНЩ,1АЩМ. Призначення, склад, технічна характеристика, технологія виймання вугілля.

 

 

Агрегат 1АЩМ призначений для комплексної механізації очисних робіт при розробці крутих (50-90°) пластів потужністю від 1,2 до 2,2 м широкими смугами (40 м) з падіння шару при опірності вугілля різанню до 2 кН/см, покрівлі не нижче середньої стійкості, управління гірничим тиском повним обваленням. Агрегат може застосовуватися на пластах, небезпечних за викидами вугілля і газу. В цілях безперервної роботи ділянки в експлуатації перебувають одночасно два щитових агрегату (мал. 25.2). У той час як один щитовий агрегат 1 закінчив виїмку смуги вугілля і переключається в монтажну камеру 3 для виїмки наступної смуги вугілля, в роботі перебуває агрегат 2. Монтажна камера повинна готуватися заздалегідь. Її проходять за допомогою відбійних молотків із залишенням або без залишення цілком під вентиляційним штреком.

Агрегат 1АЩМ (мал. 25,3) складається з гидрофицированной обмеження дительно-підтримуючої щитовий кріплення 1, конвейероструга 2, насосної станції, електричного або пневматичного обладнання та системи зрошення, розташованих у вентиляційному штреку.

Щитова кріплення агрегату скомплектована з окремих секцій 3, які шарнірно пов'язані між собою у пласта ґрунту. Кожна секція має підстави 7, двох гідравлічних стійок 8 і 10 подвійний телескопічної розсувності і верхняка 12. З боку виробленого простору є телескопічне огорожу //, нижня частина якого пов'язана з підставою секції, а верхня - з верхняком. Секції пов'язані з верхнякам відріз-камі ланцюга.

' Конвейероструг здійснює виймання вугілля по всьому фронту забою на повну потужність пласта і доставку його до углеспускной печі продуктивністю до 2 т/хв. Виконавчий орган являє собою каретки 4 з різцями. Каретки переміщуються на роликах по направляючій балці 5 за допомогою круглоланкового нескінченної ланцюга і приводу (електричного або пневматичного). Подача копвеиероструга на масив вугілля відбувається з допомогою гідродомкратів 6 і гідродомкратів хитання 9, встановлених на секціях через кожні 6 м.

Цикл робіт з виїмки вугілля під щитом здійснюється наступним чином:

1) в початковому стані (мал. 25.3, а) кріплення щитового агрегату придвинута впритул до вибою і спирається про нього своїм підставою; шдростойки секцій расперты між покрівлею і ґрунтом шару; конвейероструг знаходиться у верхньому положенні; відстань від консолі верхняка до забою 1п = 0,82 м;

2) включаються насосна станція, конвейероструг та зрошення, проводиться карб конвейероструга в масив вугілля по всьому фронту вибою, для чого конвейероструг рівномірно переміщається всіма гідродомкратами подачі на забій зі швидкістю до 0,2 м/хв; при цьому утворюється вруб глибиною 0,7 м і шириною 0,8 м (мал. 25.3, б);

3) за допомогою гідродомкратів хитання конвейероструг переміщають вгору для відбивання верхній пачки вугілля (мал. 25.3, в). Ширина оголеною смуги покрівлі по всій довжині забою становить при цьому Lt = 1,54 м;

4) далі таким же способом переміщають конвейероструг вниз для відбивання нижній пачки вугілля (мал. 25.3, м);

5) повертають конвейероструг у вихідне положення (мал. 25.3, д);

6) поступово знімають розпір зі всіх секцій кріплення, і весь агрегат під дією складової сили ваги опускається вниз до упору кінців підстав секцій в масив вугілля (див. мал. 25.3 а). Одночасно ведуться допоміжні роботи: зводиться органна кріплення в ходці і нарощується сходи. Потім цикл робіт повторюється.

 

Агрегат 1АНЩ призначений для комплексної механізації очисних робіт при розробці пластів вугілля потужністю 0,7- 1,3 м з кутом падіння 35-90° смугами шириною 60 м з падіння шару при покрівлі не нижче середньої стійкості і управління гірничим тиском повним обваленням.

Агрегат 1АНЩ (мал. 25.4) має таку ж технологічну схему виїмки вугілля і таке ж загальна пристрій, як і агрегат 1АЩА1, і застосований аналогічно конвейероструг. Принципова відмінність полягає в новій кінематичної схеми механізованого кріплення з примусовою гідравлічної її пересувкою і прийнятих конструктивних рішеннях.

Механізована кріплення 1 огороже-паркувальні-підтримує типу, агрегатна, конструктивно і технологічно пов’язана з кон-вейеростругом 2, складається з двох груп двухстоечных секцій! основних 3 і допоміжних 4, чергуються через одну. Кожна група секний кінематично відособлена, пересувається самостійно і по черзі.

 

Основні двостійкові секції складаються з лінійних секцій, секцій підвіски і двох кінцевих. Лінійна секція складається з основи 5, двох стійок 6 подвійний гідравлічної розсувності, верхняка 8, гідравлічного устаткування і телескопічного огородження 7 від проникнення в робочий простір завалених порід з виробленого простору. Секція підвіски відрізняється від лінійної наявністю на підставі вушок 9, в які встановлено важіль підвіски 10 з вбудованим гідродомкратом // подачі конвейероструга. До основи секції приварена опора і встановлений гидродомкрат 12 хитання конвейероструга. Гідродомкрати подачі і хитання утворюють механізм пересування конвейероструга. Основні секції з'єднані між собою в єдину групу двома рядами зв'язків з переднім і заднім рядах гідростійок.

Допоміжні секції з підставою клиноподібної форми, встановлені між основними, не мають між собою кінематичної зв'язку і з'єднані за допомогою телескопічних гідродомкратів з балкою конвейероструга для підтягування до неї.

До переваг щитових агрегатів слід віднести: горизонтальне розташування забою з фронтальним виїмкою вугілля смугами з падіння пласта. Це спрощує виконання багатьох виробничих операцій (у тому числі переміщення і управління механізованого кріплення). Подбутовка за щитом, що сприяє підтримці бічних порід, що зменшує навантаження на кріплення і тому що дозволяє створювати її полегшеної конструкції і безпечно відпрацьовувати пласти з важко обрушаемой покрівлею; мала глибина захоплення агрегату, полуцилин-дрнческая форма забою, руйнування вугілля з поверхні забою з малою товщиною стружки, а також дію гравітаційних сил і ваги агрегату в напрямку, протилежному розвитку викидів, що значно знижує выбросоопасность гірського масиву і підвищує ефективність відпрацювання пласта; різання вугілля під шаром раніше зруйнованого і зволоженого вугілля, невисока швидкість різання і доставки вугілля, завдяки чому зменшується винос пилу в робочий простір вибою; дистанційне керування агрегатом з виносного пульта без присутності людей в очистном забое під час виймання вугілля, що підвищує безпеку робіт.

До недоліків щитових агрегатів слід віднести значну трудомісткість монтажних робіт, робіт по кріпленню деревом і підтримання углеспускных скатів.

 


Читайте також:

  1. АГРЕГАТИ CARRIER
  2. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  3. Агрегати для приготування, навантаження та внесення добрив.
  4. Агрегативна стійкість і коагуляція колоїдних розчинів
  5. Агрегативна стійкість, коагуляція суспензій. Методи отримання.
  6. Агрегативна стійкість.
  7. АГРЕГАТИВНЫЕ ИМИТАЦИОННЫЕ МОДЕЛИ
  8. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  9. Арт-терапiя як технологія збереження психічного здоров'я. Види арт-терапії.
  10. Базова технологія
  11. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. особливості побудови банківської системи в Україн
  12. Банківська система: сутність, принципи побудови та функції. Особливості побудови банківської системи в Україні.




Переглядів: 944

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема: Очисні комплекси та щитові агрегати для крутих пластів. Комплекс КГУ. Призначення та склад, технічна характеристика. | Тема: Насосні станції. Насосна станція СНТ-32, СНУ-5. Устрій, принцип дії, технічна характеристика.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.