Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Основні вимоги до них, їх класифікація.

 

Системи переміщення очисних комбайнів призначені для пересування комбайнів в процесі роботи з необхідним тяговим (напірним) зусиллям, а також для пересування при різних маневрових операціях. Найбільше застосування в очист-вих комбайнах отримали системи з гнучкими тяговими органами (ланцюгові і канатні), бесцепные системи подачі і в ряді випадків гусеничні.

Систему переміщення очисного комбайна утворюють гнучкий тяговий орган або жорсткий опорний (рейка), механізм переміщення і утримують пристрою.

Механізм пересування являє собою редуктор, на вихідному валу якого встановлено провідний елемент. Останнім служить або канатний барабан, на який навивается канат сталевий, або ланцюгова зірка, що взаємодіє з круглозвениой ланцюгом, або спеціальні зубчасті колеса, які котяться по рейці.

Утримуючі пристрої системи переміщення - це стопорні пристрої, які фіксують комбайн в лаві при вимиканні або відмову системи переміщення. Застосування утримуючих пристроїв обов'язково, якщо кут падіння пласта більше кута самоторможенія комбайна - більше 8° при установці комбайна на рамі конвеєра і більше 17° при переміщенні комбайна за ґрунті пласта.

В очисних комбайнів застосовуються системи переміщення двох типів: вбудовані і винесені.

Вбудована система переміщення застосовується в більшості очисних комбайнів і відрізняється установкою механізму переміщення безпосередньо в корпусі очисного комбайна. При цьому механізм переміщення і його головний елемент (барабан, зірка, колесо) рухаються разом з комбайном по лаві, а тяговий або опорний орган - канат, ланцюг, рейка - нерухомий.

Переваги вбудованої системи переміщення: нерухомий тяговий або опорний орган і відносна простота як самої системи переміщення, так і управління нею. Недоліки: подовження комбайна на 2,2-2,6 м - на величину довжини механізму переміщення, що погіршує прохідність комбайна в умовах тонких шарів; використання частини потужності двигуна комбайна на привід механізму переміщення.

1. Очисний комбайн переміщається по ґрунті шару за допомогою нерухомого каната (див. мал. 7.1, б), один кінець якої закріплений на впертій стійці /, а другий намотується на барабан 2 і підтягує при цьому машину до наполегливої стійці; застосовується при роботі широкозахватних комбайнів "Донбас-1 Г" і "Кіровець". Недоліки: ненадійність кріплення завзятої стійки; необхідність періодичного розмотування каната і перестановки завзятої стійки (через кожні 15-25 м) зі значними витратами часу і ручної праці на ці операції; складність маневрових операцій; одностороння схема виїмки вугілля.

2. Очисний комбайн переміщається по рамі забійного конвеєра за допомогою тягового органу - нерухомою ланцюга і приводний зірки. Круглоланковий ланцюг 7 (мал. 13.2, а) розтягнута уздовж забійного конвеєра 3 і прикріплена по кінцях до його голівок за допомогою осі / і вертлюга 2. У вбудованому механізмі переміщення 10 ланцюг, огинаючи синхронно обертаються зірки.

Круглоланковий ланцюг (мал. 13.2, б) складається з ланок 1, які виготовляються з легованого сталевого дроту діаметром 24-26 мм і більше і зварюються. Ланцюг поставляється відрізками завдовжки 25 м, які з'єднуються між собою за допомогою сполучних ланок 2. Розривне зусилля ланцюга досягає 1000 кН.

3Бесцепной механізм переміщення з цевочным зачепленням.

комбайн переміщається по рамі забійного конвеєра за допомогою колеса , яке обкатувати по рейці має валики-цевки . Рейка закріплена на борту забійного конвеєра. Бесцепная система переміщення впроваджується на очисних узкозахватных комбайнах 2ГШ68, 2КШЗ та ін.

Комбайн 2КШЗ має провідне колесо , яке обкатувати по валиках-цевкам 4, осі, яких розташовані горизонтально. В контакті з рейкою комбайн утримується за-хватами 3. З метою підвищення к. п. д. системи переміщення комбайн встановлений на рамі конвеєра на ковзанках /. Бесцепные механізми подачі мають ряд переваг перед ланцюговими: значне зниження коливань швидкості переміщення за рахунок підвищення жорсткості опорного органу; підвищення безпеки робіт за рахунок ліквідації тягового ланцюга; можливість застосування в лаві двох і більше комбайнів, можливість роботи на пластах з кутом падіння до 35° без.применения запобіжного каната.

Для останньої мети вбудовані гальмові пристрої, які встановлюються на валах редуктора механізму переміщення та гальмують ведучі колеса, а рейка є надійною опорою гальмових пристроїв.

До недоліків бесцепных систем слід віднести: труднощі забезпечення надійного стику і кроку зачеплення на з'єднаннях рештаков конвеєрного ставу при його викривленні.

 

 

 

 

 

 


Читайте також:

  1. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  2. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Вимоги до складання паспорта бюджетної програми
  5. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  6. II. Основні засоби
  7. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  11. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей
  12. III. Вимоги до учасників, складу груп і керівників туристських подорожей




Переглядів: 1060

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Обладнання . Вимикач ВРК2, РШВС 320. | Системи пересування, що винесені з забою ВСП-2, 1ЛГКН.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.