Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Обладнання . Вимикач ВРК2, РШВС 320.

 

. Електрообладнання очисного комбайна

 

Для прикладу розглянемо електрообладнання комбайна 1ГШ68, до складу якого входять (мал. 14.5): ПМВИ-13М для керування насосною установкою; асинхронний короткозамкнений електродвигун Ml типу ВА062-44 потужністю 17 кВ для приводу запобіжної лебідки типу 1ЛП; асинхронний коротко-замкнутий електродвигун М2 типу автоматичний фидерный вимикач типу АФВД-2БК для дистанційного аварійного відключення комбайна, запобіжної лебідки і насосної установки; магнітний пускач типу ПВІ-320 для оперативного управління комбайном; магнітний реверсивний пускач типу ПМВИР-41 для управління запобіжної лебідкою; магнітний пускач типу ВА072-2 потужність

30 кВт для приводу насосної установки; два асинхронних коротко-замкнутих електродвигуна МОЗ і М4 типу ЭКВ4У для приводу виконавчого органу та системи переміщення комбайна; штепсельне рознімання типу РШВС-320 для введення гнучкого кабелю в комбайн; контактори КН\ і КН2, що забезпечують роздільний послідовний запуск електродвигунів МОЗ і М4 комбайна з метою зменшення пускового струму. У однодвігательних очисних комбайнів для реверсування і фіксованого вимикання двигуна застосовується комбайновий реверсивний вимикач ВРК.2.

Включення комбайна здійснюється пускачем ПВІ-320 тільки після подачі по лаві попереджувального сигналу. Цей сигнал подається протягом б із після натискання кнопки "Пуск" за допомогою апаратури керування та гучномовного зв'язку по лаві типу АПС. З блоком БУПС цієї апаратури з'єднані пускачі ПВІ-320 і ПМВИ-13М, а з блоком СГС пов'язаний фидерный вимикач АФВД-2БК..

Включившись, пускач ПВІ-320 подає напругу на затискачі тільки двигуна МОЗ, який запускається першим. Через 2-4 з включаються контактори КН^ і КН%, які запускають другий двигун М4.

Одночасно з пускачем ПВІ-320 комбайна включається пускач ПМВИ-13М, який запускає двигун М2 насосної установки, забезпечуючи подачу води в зрошувальну систему комбайна у момент початку руйнування вугілля.

Пускач ПМВИР-41 запобіжної лебідки включається одночасно з увімкненням механізму переміщення комбайна. При цьому напрямок обертання запобіжної ле-бедки автоматично узгоджується з напрямком руху комбайна.

Оперативне вимкнення пускачів комбайна і його допоміжних пристроїв відбувається при натисканні кнопки "Стоп" на пульті управління комбайном. При вимиканні пускачів їх рукоятками дистанційне включення будь-яких двигунів неможливо.

Аварійне відключення всього електрообладнання комбайна, а також конвеєра може бути зроблено за допомогою кнопки "Стоп аварійний" на пульті управління комбайном або такою ж кнопкою на будь-якій посаді апаратури АПС в лаві.

Ці кнопки викликають відключення фидерного вимикача АФВД-2БК комбайна і через реле ИК.С-2 такого ж фидерного вимикача конвеєра. Подальше включення вимикачів виробляється тільки з допомогою їх рукояток.

 

Роз'єм штепсельне РШВС-320 (мал. 14.6) складається з двох основних частин: штепсельної вилки 4, закріпленої в росточки корпусу комбайна, і штепсельної розетки /приєднаної до жил гнучкого кабелю, живильного комбайн. Коли розетка I вставлена і закріплена в вилці 4, кабель приєднаний до комбайна, коли вона відокремлена від вилки 4 - від’єднано кабель.

 

 

 

 

Жили кабелю з'єднуються з відповідними проводами на машині за допомогою семи штирів на вилці 4, які входять до гнізда розетки /. Три штиря 5 і їх гнізда з'єднують силові ланцюги, три штиря 6 і їх гнізда - ланцюга керування, а з допомогою штиря 7 і його гнізда комбайн приєднується до заземлюючого жилі кабелю. Штирі і гнізда встановлені в вилці 4 і розетки / нерухомо і мають на своїх кінцях затискачі для кріплення проводів і жив кабелю.

 

Вимикач реверсивний комбайновий ВРК2 забезпечує аварійне відключення комбайна при відмові дистанційного керування пускачем. Крім того, вимикач ВРК2 дозволяє реверсувати виконавчий орган комбайна і створює видимий по положенню його рукоятки розрив силових ланцюгів, що забезпечує безпеку обслуговування комбайна.

Вимикач ВРК2 має три перекидних контакту, які можуть перебувати в трьох положеннях: у нейтральному, в якому всі три фази розірвані, і в двох робочих - "Включено вперед"

і "Включено назад". Перекидні контакти управляються за допомогою валика /, який одночасно впливає на блок-контакти 4, керуючі пускачем комбайна. Блок-контакти виробляють випереджальне вимкнення пускача при відключенні комбайна і дозволяють включити пускач тільки після того, як замкнуться перекидні контакти вимикача. Останні укладені в дугостойккй корпус з искрогасящими вставками. Розрив перекидних контактів під навантаженням захищає від електричної дуги розташовані поряд з вимикачем пристрою, а також прискорює гасіння дуги. Контакти вимикача перекидаються пружинним механізмом, який прискорює розрив електричної дуги.

Верхні затискачі 2 вимикача ВРК2 призначені для кріплення мережевих проводів, нижні затискачі 3 - для кріплення кінців обмотки статора. Вимикач з одного крайнього положення в інше повинен перемикатися з витримкою в нейтральному положенні.

 

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  3. Автоматичні вимикачі
  4. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
  5. Аналіз використання обладнання.
  6. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  7. Апаратура, обладнання та матеріали
  8. Апаратура, обладнання та матеріали
  9. Безпечність обладнання, технологічного процесу та вимоги безпеки щодо розташування виробничного обладнання.
  10. Безпечність технологічного обладнання
  11. Вакуумні вимикачі
  12. Вибір вентиляційного обладнання




Переглядів: 765

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електродвигунів. | Основні вимоги до них, їх класифікація.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.