Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Наповнення, методологія та джерелознавча база

Кожне наукове дослідження студента потребує відповідного оформ­лення.

Курсова робота — це така наукова праця студента, в якій він має не тільки продемонструвати вміння працювати з літературними джерелами, а й викону­вати самостійне дослідження.

Дипломна робота зорієнтована на підтвердження певного рівня кваліфіка­ції автора наукової праці і тому має бути результатом глибокого теоретичного вивчення обраної проблеми, її творчого осмислення та експериментальної перевірки.

Курсові та дипломні роботи доцільно спочатку готувати в чорновому варі­анті за попередньо укладеним планом. При підготовці першого варіанту робо­ти бажано залишати поля для зауважень керівника та внесення змін при подальшому опрацюванні тексту.

Кожна частина праці має бути логічно завершеною, містити висновки та пов'язуватися із наступною частиною. Курсові та дипломні роботи необхідно поділити на розділи та підрозділи (параграфи).

Оформлення роботи починається з титульного листка, на якому вказуються міністерство, назва ВНЗ та кафедри, де виконується дослідження; назва робо­ти; прізвище, ім'я та по батькові студента, курс, група та факультет, де він .навчається; прізвище, ініціали, науковий ступінь, вчене звання керівника; місце та рік виконання роботи (див. зразки у тексті). На наступній сторінці подається план роботи. У плані й в основному тексті назви та нумерація роз­ділів друкуються великими літерами симетрично до набору Номер розділу ставлять після слова (РОЗДІЛ 1), після номера крапка не ставиться, потім з нового рядка друкують заголовок розділу.

Назва підрозділу (параграфу) друкується з абзацу маленькими літерами. Назві параграфу передує його номер, який складається з номера розділу та порядкового номера підрозділу. Після кожної цифри має стояти крапка, наприклад: "2.3." (третій параграф другого розділу). Такі частини роботи як ВСТУП, ВИСНОВКИ, ДОДАТКИ та СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ не нумеруються. У кінці назв структурних частин роботи крапки не ставляться. У плані вказуються сторінки всіх структурних частин роботи.

Слід пам'ятати про те, що назви розділів та параграфів мають бути сформу­льовані стисло, чітко і відображати логіку змісту роботи.

Текст кожного розділу чи підрозділу починається із зазначення його номера та назви відповідно до плану роботи. Розділи необхідно писати з нової сто­рінки, для підрозділів така вимога не обов'язкова. Всі сторінки роботи, крім титульної, нумеруються. На титульній сторінці цифра 1 не ставиться, нумера­ція починається із цифри 2 на сторінці плану роботи.

Текст роботи може містити ілюстрації (малюнки, схеми, графіки та таблиці тощо). Такий матеріал повинен мати загальну нумерацію (арабськими циф­рами) та відповідну назву. Ілюстрації позначають словом "Рис", "Мал.", нумерують послідовно в межах розділу Номер ілюстрації повинен складатися з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, між якими ставиться крап­ка, наприклад: "Рис. 1.2." (другий рисунок першого розділу). Номер ілюстра­ції, її назва і пояснювальні підписи подаються під ілюстрацією.

Таблиці також нумеруються послідовно у межах розділу Над таблицями симетрично жирним шрифтом друкуються назви. Над назвою таблиці в пра­вому верхньому куті подається напис "Таблиця " із зазначенням її номера. Цей номер повинен складатися з номера розділу і порядкового номера таблиці, між якими ставиться крапка, наприклад: - "Таблиця 1.2" (друга таблиця пер­шого розділу). Якщо таблиця перенесена на другу сторінку, то над другою частиною таблиці вказується "Продовження табл." і зазначають номер цієї таблиці, наприклад: "Продовження табл. 1.2". Назви граф у таблиці по­чинаються з великої літери, підзаголовки — з малої літери, якщо вони скла­дають одне речення із заголовком, або з великої літери, якщо вони є самостій­ними. Висота рядків повинна бути не менше 8 мм

Приклад побудови таблиці

Таблиця (номер)

Головка       Заголовки графи
            підзаголовки графи
             
             
Рядки            
             

Боковик (заголовки рядків) Графи (колонки)

 

При посиланні в тексті на таблиці слово "Таблиця " подається в скороченій формі типу "(у табл. 1.2)" або "як це видно з табл. 1.2". При повторному посиланні на таблиці та ілюстрації треба вказувати скорочено слово "дивись", наприклад: "див. табл. 1.3", "див. рис. 1.2".

У кінці наукового дослідження можуть бути додатки. Додатки оформлю­ються на окремих аркушах і повинні мати заголовки. Заголовок друкується угорі малими літерами з першої великої симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друку­ється слово "Додаток " і велика літера, що позначає його.

Додаток слід позначати великими літерами української абетки, за винят­ком літер Г, Є, І, Ї, Й, О, Ч, Ь, наприклад Додаток А, Додаток Б.

При оформленні додатків на окремому аркуші друкують великим літерами слово "ДОДАТКИ".

Слід звернути увагу на те, що стиль викладу змісту курсової (дипломної) роботи має бути науковим. Студентові необхідно дотримуватися прийнятої термінології, символів, позначень. У тексті допускаються загальноприйняті скорочення (с. — сторінка, ст. — стаття, і т.д. — і так далі, і ін. — і інше, та ін. — та інші). Уразі використання авторських скорочень подаються необхідні по­яснення. У науковій роботі не рекомендується викладати матеріал від першої особи, краще писати: "Ми вважаємо", "Ми встановили", "Можна дійти зисновку" і т.д., або вживати безособові речення.

При посиланні в тексті роботи на кілька джерел слід у квадратних дужках зазначити номери цих джерел за бібліографічним списком, після кожного номера ставиться крапка з комою, наприклад: [9; 66; 105]. При наведенні літати необхідно вказати у квадратних дужках номер роботи за бібліографіч­ним списком та сторінку Після номера роботи ставиться кома, наприклад [15, 27]. У тексті можуть робитися також і виноски. У такому разі після цитати з тексті у квадратних дужках вказується номер джерела за бібліографічним списком і номер виноски, а в кінці сторінки під рискою — знову зазначається номер джерела за бібліографічним списком та повна назва роботи, наприкладі: ... [6].

Наукова робота має містити резюме українською та іноземною мовами, у них стисло викладаються основні положення та висновки дослідження.

Список використаної літератури може складатися в алфавітному порядку або за послідовністю посилань у тексті. Найчастіше цей список складається за алфавітом. Усі джерела вказуються тією мовою, якою вони видані. Літе­ратура іноземними мовами наводиться в кінці бібліографії також в алфавіт­ному порядку.


Читайте також:

  1. Загальна методологія оцінки рівня економічної безпеки субєкта господарювання.
  2. Загально- і конкретно-наукова методологія педагогіки.
  3. Загальнонаукова й філософська методологія: сутність, загальні принципи
  4. Загальнонаукова методологія
  5. Конкретнонаукова методологія
  6. ЛЕКЦІЯ № 1. Предмет, завдання і методологія соціальної психології
  7. Логіка та методологія управління.
  8. Методологія SCM: ключ до погодженого бізнесу
  9. Методологія аналізу зовнішнього оточення фірми.
  10. Методологія аналізу національних інноваційних систем
  11. Методологія вивчення
  12. Методологія визначення вартості потенціалу підприємства




Переглядів: 770

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ | Вимоги до бібліографічного опису наукової літератури

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.