Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ліцензії на підприємницьку та професійну діяльність

 

До таких надходжень належать податок на промисел, плата за видачу ліцензій та сертифікатів, у тому числі марок акциз­ного збору, плата за державну реєстрацію суб'єктів підпри­ємницької діяльності, гербовий збір та кошти в іноземній валюті за реєстрацію представництв іноземних суб'єктів гос­подарської діяльності.

Податок на промисел є одним із інструментів регулювання несистематичної підприємницької діяльності фізичних осіб.

Платниками податку є громадяни України, іноземні грома­дяни та особи без громадянства без урахування їхнього пос­тійного місця проживання в Україні. Важливими умовами при цьому є те, що вони:

— здійснюють несистематичний (не більше чотирьох разів протягом календарного року) продаж виробленої, переробле­ної та купленої продукції, речей або товарів;

— не зареєстровані як суб'єкти підприємництва.

Об'єктом оподаткування є сумарна вартість товарів за рин­ковими цінами, які підлягають продажу і зазначаються гро­мадянином у декларації.

Подається декларація до податкової адміністрації району (міста) за місцем проживання громадянина або за місцем продажу товарів — для тих, які не мають постійного місця проживання.

Важливо зауважити, що не декларується та не оподатко­вується продаж вирощених в особистому підсобному госпо­дарстві, на дачній, садовій або городній ділянках продукція рослинництва, власного бджільництва, худоби, кролів, нутрій, птиці, а також продаж автотранспортних засобів, які перебу­вають у приватній власності громадян, за умови їх продажу один раз протягом року,

Ставки податку на промисел встановлені у розмірі:

— 10% від вартості товарів, зазначених у декларації, за умо­ви, якщо строк продажу товарів становить три календарних дні. При цьому мінімальна сума податку встановлюється не менше одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян;

— 20%, якщо строк продажу товарів визначений до семи календарних днів.

Відповідно, мінімальний строк дії одноразового патенту — три, а максимальний — сім календарних днів.

Сплачується податок на промисел завдяки придбанню одноразового патенту на торгівлю. Вартість його визначається на підставі зазначеної платником у декларації сумарної вар­тості товарів, продукції, речей та ставок податку. Сума подат­ку на промисел за невикористаний патент поверненню не підлягає.

Зараховується податок до бюджетів органів місцевого са­моврядування (сільських, селищних і міських) за місцем при­дбання одноразового патенту.

Враховуючи поширення операцій з торгівлі транспортними засобами, необхідно відмітити особливості справляння подат­ку на промисел з фізичних осіб, які здійснюють їхній продаж. Так за умови, якщо фізична особа здійснює продаж транспорт­ного засобу один раз протягом календарного року або двічі й більше згідно з договором продажу, який нотаріально посвід­чений, — податок на промисел та прибутковий податок з гро­мадян не сплачуються.

При продажу фізичною особою транспортних засобів вдру­ге, втретє та вчетверте протягом календарного року за нота­ріально непосвідченого договору купівлі-продажу має бути придбано одноразовий патент, який підтверджує сплату по­датку на промисел. За відсутності патенту доходи від такого продажу транспортних засобів оподатковуються як доходи від підприємницької діяльності.

Громадяни, які здійснюють продаж товарів завдяки при­дбанню одноразового патенту, повинні:

— пред'являти патенти на вимогу посадових осіб подат­кових органів та органів внутрішніх справ;

— зареєструватися як суб'єкти підприємництва, якщо про­даж товарів здійснюється протягом календарного року понад чотири рази.

На громадян, які здійснюють продаж товарів, не зазна­чених у деклараціях, без придбання одноразових патентів або з порушенням строку дії патенту, службові особи податкових органів та органів внутрішніх справ складають протоколи про адміністративні порушення.

На основі протоколів начальники державних податкових адміністрацій або їхні заступники мають право накладати ад­міністративні штрафи від одного до десяти неоподаткову­ваних мінімумів доходів громадян, а за ті ж дії, вчинені гро­мадянином, якого протягом року було піддано адміністра­тивному стягненню за одне із порушень, — від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

.


Читайте також:

  1. Адвокатська діяльність
  2. Актове діловодство. Діяльність судів. Ведення актових книг
  3. Англійська система фізичного виховання. Діяльність Томаса Арнольда.
  4. Антимонопольна діяльність держави
  5. Антимонопольна діяльність держави.
  6. Анулювання ліцензії
  7. Анулювання ліцензії
  8. Анулювання ліцензії
  9. Аудиторська фірма — юридична особа, створена відповідно до законодавства, яка здійснює виключно аудиторську діяльність.
  10. Банківська діяльність
  11. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг
  12. Банківська діяльність у сфері надання фінансових послуг.




Переглядів: 539

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Акцизний збір | Державні цільові фонди

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.