Головні завдання дисципліни полягають у тому, щоб з"ясувати сутність регіону та його роль в економічному і соціальному розвитку суспільства. Форми і методи регіональної статистики, правові та економічні основи місцевого управління статистики, взаємовідносини центральних і місцевих органів управління статистики.
Сфера діяльності регіональної статистки полягає у досягненні конкретної мети, тобто вивчення стану соціально-економічного розвитку відповідного регіону.
Конкретні завдання регіональної статистики зводяться до наступного:
збирання, розробка та узагальнення статистичної інформації про процеси, що відбуваються в економічному і соціальному житті України та її регіонів;
оцінка ефективності соціального розвитку регіонів і життєвого рівня населення; комплексна оцінка діяльності регіонів з використанням інтегральних показників (інтегральний показник розраховується на основі цілого ряду показників і дає можливість шляхом використання одного показника давати характеристику розвитку регіону в цілому);
проведення міжрегіональних статистичних показників і співставлень на рівні окремих областей, країн, тощо.
Регіон складається з окремих взаємопов'язаних підсистем або елементів, що в сукупності утворюють його структуру. Вивчення соціально-економічної діяльності регіонів у відповідності з його підсистемами або елементами являють собою структуру регіональної статистики.
Найбільш поширена структура регіональної статистики - вивчення соціально-економічних показників у відповідності з адміністративно-територіальним поділом.
В практичній роботі досить поширене вивчення міжрегіональних зв"язків. Наприклад, вивчається співвідношення відповідних показників України стосовно інших держав або області стосовно інших областей, держав (виробництво продукції, зовнішня торгівля, експорт, імпорт, тощо).
Основними підсистемами регіону є виробнича та невиробнича сфера. Кожна з них представлена галузевим складом, формами власності. В даному випадку регіональна статистика характеризує співвідношення окремих регіонів або її підсистем в розрізі галузей народного господарства,поширення форм власності.