Статистичний показник - це міра (розмір, єдності кількісного і якісного відображення певної властивості соціально-економічного явища відповідного регіону.
Поняття статистичного показника. Види статистичних показників регіональної статистики.
ЛЕКЦІЯ № 2
ТЕМА № 2. СИСТЕМА ПОКАЗНИКІВ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАТИСТИКИ.
Окрему регіональну господарську структуру становлять економічні райони.
Регіональна статистика економічних районів за методикою мало чим відрізняється від регіональної статистики у відповідності з адміністративно-територіальним поділом.
Основними джерелами регіональної статистики є статистичні щорічники, тематичні статистичні збірники України та окремих областей. Збірники побудовані таким чином, що вони відображають всі аспекти структури регіональної статистики (студентам бажано показати статистичні збірники, звернути увагу на їх розділи).
ПЛАН
1. Поняття статистичного показника. Види статистичних показників регіональної статистики.
2. Основні розділи показників «Регіональної статистики" в системі національних рахунків (СНР).
Статистика вивчає масові явища вкількісному виразі, тобто у числовому виразі. Але "числа", які застосовуються в статистиці, це не абстрактні числа математики (цілі, дробинні, раціональні і т.д.). Статистика використовує власне не числа, а показники, вірніше - статистичні показники.
Зміст статистичного показника повинен відповідати певним вимогам. Структуру (модель) статистичного показника можна ілюструвати такою схемою № 3.
Розрізняють декілька видів статистичних показників:
1. За способом обчислення.
2. За ознакою часу. 3. За методико розрахунку.
1. За способом обчислення виділяють первинні і похідні показники.
Первинні показники - це показники, які були отримані в ході статистичного спостереження. Вони подаються у вигляді абсолютних величин.
Похідні - це розрахункові показники. Вони обчислюються на основі первинних або похідних показників (похідні другого порядку). Вони мають форму відносних або середніх показників.
2. За ознакою часу статистичні показники поділяються