Класифікація матеріалів за пожежними властивостями.
Матеріали і речовини за їх здатністю займатися поділяються на незгоральні, важкозгоральні і згоральні.
Незгоральні матеріали не здатні до горіння, тління і не обвуглюються під дією джерела запалювання. До них відносяться цегла, залізобетон, скло, метал та інші. Важкозгоральні матеріали здатні горіти під дією джерела запалювання, але не здатні до самостійного горіння після його усунення. До них відносяться гіпсові і бетонні вироби з органічними заповненнями і деревина, яка оброблена вогнестійкими речовинами; склопластик, пінопласти, лінолеум та ін.
Згоральні матеріали здатні до самостійного горіння або тління після усунення джерела запалювання. До них відносяться всі матеріали органічного походження (деревина, повсть, пластмаси, поролон, папір, дерево матеріали та ін).
Пожежовибухонебезпечність об'єкту.
Вогнестійкість будівель і споруд.
Вогнестійкість - здатність конструкції опиратися впливу пожежі за певну годину при збереженні своїх експлуатаційних властивостей.
Вогнестійкість конструкції визначається Увагою вогнестійкості, яка характеризується часом, після закінчення якого конструкція втрачає свої будівельні чи огороджувальні властивості під час пожежі.
За вогнестійкістю будівлі поділяються на 5 ступенів, при цьому, при зростанні ступеня зменшується межа вогнестійкості.
В будівлях І та II ступенів вогнестійкості всі конструкції (стіни, перекриття, покриття, перегородки) виготовлені з незгоральних матеріалів з межею вогнестійкості від 0,25 год. до 4 год.
В будівлях III ступеня вогнестійкості стіни виготовлені з незгоральнйх матеріалів, перекриття і перегородки - з важкозгоральних матеріалів, а покриття - із згоральних матеріалів.
Будівлі IV ступеня вогнестійкості мають стіни і перекриття із важкозгоральних матеріалів, покриття і перегородки - із згоральних матеріалів.
В будівлях V ступеня вогнестійкості всі конструюй виготовлені із згоральних матеріалів.