Працівники, що обслуговують електроустановки, зобов'язані знати ПБЕ відповідно до займаної посади чи роботи, яку вони виконують, і мати відповідну групу з електробезпеки. Встановлено 5 кваліфікаційних груп з електробезпеки: при збільшенні кваліфікаційної групи - збільшуються вимоги до знань й умінь.
Для одержання групи І, незалежне від посади і фаху, необхідно пройти інструктаж з електробезпеки під час роботи в даній електроустановці з оформленням в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці.
Мінімальний стаж роботи в електроустановках і видання посвідчень працівникам з групою І не вимагаються. Особам молодшим за 18 років не дозволяється присвоювати групу вище II;
Для присвоєння чергової групи з електробезпеки необхідно мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою, зазначений у вищевказаних Правилах.
Для одержання груп II-III працівники мають:
чітко усвідомлювати небезпеку, пов'язану з роботою в електроустановках; знати і уміти застосовувати на практиці ці та інші правила безпеки в обсязі, потрібному для роботи, яка виконується;
знати будову і улаштування електроустановок;
уміти практично надавати першу допомогу потерпілим в разі нещасних випадків, в тому числі застосовувати способи штучного дихання і зовнішнього масажу серця.
Для одержання груп ІУ-У додатково необхідно знати компонування електроустановок і уміти організувати безпечне проведення робіт, уміти навчити працівників інших груп Правилам безпеки і наданню першої допомоги потерпілим від електричного струму. Для одержання групи V необхідно також розуміти, чим викликані вимоги пунктів ПБЕ.
Працівнику, який пройшов перевірку знань ПБЕ, видається посвідчення встановленої форми, яке він зобов'язаний мати при собі під час роботи.
Посвідчення про перевірку знань працівника є документом, який засвідчує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом.