Нехай для кола (рис.2.11) задані ВАХ резисторів R1, R2 та R3, позначені на рис.2.12 відповідно як 1, 2 та 3. Відомою вважатимемо і величину U0 вхідної напруги. Треба визначити величини всіх струмів та величини напруг Uca та Uab.
Рис. 2.12
Використаємо результати, одержані в попередніх підрозділах. Ділянка ав – це паралельне з’єднання, тому її ВАХ 2+3 отримуємо додаванням ВАХ 2та ВАХ 3за струмом. Але ділянка авпослідовно з’єднана з ділянкою са (тобто з резистором R1), тому ВАХ 1+2+3ділянки св (тобто всього кола) отримуємо додаванням ВАХ 1 та ВАХ 2+3 за напругою. Оскільки вхідна напруга U0 прикладена до всієї ділянки св, то струм I1 в нерозгалуженій частині кола отримуємо за кривою 1+2+3 як той струм, що відповідає точці перетину вертикалі, проведеної через точку U0 , з цією кривою.
Ділянка ав є паралельним з’єднанням резисторів, для якого відомі обидві ВАХ та струм в нерозгалуженій частині кола. Ми навіть вже маємо сумарну ВАХ 2+3 ділянки ав. Тому для знаходження струмів I2 та I3 просто слід використати прийоми, розглянуті в підрозділі 2.4.2.
Зауваження.Якщо деякі з резисторів були б лінійними, то ніяких змін у методиці розрахунку не було б потрібно. Просто ВАХ цих резисторів слід було б попередньо побудувати за їх відомими опорами Rn як U = I·Rn.