Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Лікувально-оздоровчі міста регіону

Трускавець–широковідомий бальнеологічний курорт з 1827 р. Розташований він за 110 км від Львова. У живописній місцевості передгір’я Карпат на висоті 260–409 м над р.м. Клімат Трускавця типовий для Східних Карпат: досить тепле літо, порівняно м’яка зима, рання весна та суха і тепла осінь. Найбільше теплих і сонячних днів у липні і серпні. Тоді середньомісячна температура сягає + 20°. Грудень і січень – найхолодніші, але їх середня температура не падає нижче ніж - 15. Річна кількість опадів коливається від 700–1200 мм/рік [1]. Загалом клімат тут м’який, без різких температурних коливань, і на нього не впливають вітри. Атмосферний тиск здебільшого сталий.

Трускавець - найбільший бальнеологічний курорт. Серед 14 природних джерел мінеральних вод найвідоміша гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва слабомінералізована вода – «Нафтуся». Ця унікальна й дуже ефективна цілюща вода містить мікрофлору з біологічно активними речовинами й швидко втрачає лікувальні властивості у разі контакту з повітрям. Тому її не можна транспортувати і потрібно вживати тільки біля бювету. Вона має сечогінні і болевгамовуючі властивості, стимулює жовчогінну функцію, дає значний терапевтичний ефект при сечокам’яних недуг, під час захворювань печінки, жовчогінних шляхів у разі порушень сольового обміну та при цукровому діабеті. Інші джерела хлоридно-сульфатно-натрієвого складу використовують при шлунково-кишкових захворюваннях. Серед них популярні «Марія», «Софія», «Броніслава». А джерело «Юзя», яке ще називають джерелом молодості, здобуло заслужене визнання у жінок. Воно містить речовини гліцеринового походження. Цілюще впливає воно на шкіру і надає їй особливої еластичності. Унікальні поклади «гірського воску» - озокериту – з Бориславського родовища – дали змогу створити новий напрям - озокеритотерапію. Про цілющі властивості мінеральних вод Трускавця ще в 1578 р. писав королівський лікар Войцех Очко. Але як курорт Трускавець почав діяти з 1827 р. з відкриття перших 8 ванн. Для промислового розливу - вода наближена за складом до нафтусі «Трускавецька». Тут існує мережа лікувально-оздоровчих закладів з різноманітними процедурами: електрофізіотерапевтична, бальнофізіотерапевтичні, озокеритні лікарні; клініко-діагностична, біохімічна, бактеріологічна і радіологічна лабораторії.

Серед 19 санаторіїв найкращий - «Кришталевий палац». На його території розташована президентська вілла, де зупиняються вищі особи держави. Бювети розташовані в чудовому парку (XIX ст.), а серед старих дерев’яних вілл виділяється вілла «Гопляна» (1928). Вона виконана в польському народному закопанському стилі. Її відвідували чимало видатних людей. Тепер тут розташований художній музей Михайла Біласа. У місті є монастир і діючий Успенський костел.

Проте не можна обмежувати свій відпочинок лише санаторіями. У місті діє курортна зала на 1 тис. місць палацу Культури, який часто відвідують популярні артисти; 2 кінотеатри, планетарій, атракціон. Весь Трускавець нагадує великий лісопарк. До того ж, із північно-західного боку до нього примикає живописне урочище Липки, а з півдня - лісовий масив Помірки, в якому причаїлося невеличке озеро. На околиці височать заліснені узгір’я Глорієтта та Бабина гора з рідкісними рослинами: арніка, тирличі. Діє тут і бюро подорожей та екскурсій. Особливо популярна серед гостей курорту екскурсія у село І. Франка (Нагуєвичі). Можна побувати біля пам’ятника письменника, на місці, де була батьківська оселя, біля сторічного дуба І. Франка.

Працює у Трускавці 18 профспілкових і відомчих са­наторіїв, серед них - дитя­чий; 16 пансіонатів, 2 бювети мінеральних вод. У місті є Музей історії курорту. Розвину­тий тут народнохудожній промисел - різьблення по дереву, плетення, вишивка. Серед об’єктів туризму - пам’­ятки архітектури початку ХХ ст.

 


Читайте також:

  1. Або спеціаліста з профпатології міста (області), завідуючого відділен1
  2. Античні міста – поліси, їх культура в українських землях.
  3. Античні міста-держави на півдні України, їх культурні традиції.
  4. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  5. Античні міста-держави Північного Причорномор'я
  6. Античні міста-держави Північного Причорномор’я
  7. Античні міста-держави Північного Причорномор’я.
  8. Античні рабовласницькі міста-держави Північного Причорномор'я.
  9. Бюджети місцевого самоврядування – це бюджети територіальних громад сіл, їх об’єднань, селищ, міст (у тому числі районів у містах)(ч.3 ст.5 БК України).
  10. Вдосконалення нормативно-правової бази міста на етапі переходу до інформаційного суспільства
  11. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами
  12. Виробнича інфраструктура регіону




Переглядів: 495

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Список рекомендованої літератури | Яремче, Ворохта, Вижниця, Славське – цілорічні міста відпочинку

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.