Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПІДГОТОВКИ І ЗАХИСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

Виконання і захист дипломних робіт є заключним етапом навчання слухачів в Університеті та має за мету :

систематизувати, закріпити і покращити теоретичні знання слухачів зі спеціальності «Практична психологія» та розвинути навички використання їх під час прийняття конкретних рішень з проблем забезпечення пожежної безпеки, запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру;

розвинути навички самостійної роботи слухачів з нормативною, довідковою та спеціальною літературою, методами досліджень під час вирішення проблем, що розробляються у дипломній роботі ;

оцінити готовність слухачів до прийняття самостійних рішень, їх обґрунтування і захисту.

Тематика дипломних робіт повинна бути актуальною, відповідати сучасному рівню та перспективам розвитку науки та техніки, реальним задачам, які вирішують підрозділи ДСНС України. Теми дипломних робіт формують випускаючі кафедри Університету з урахуванням пропозицій науковців і практичних психологів підрозділів ДСНС України.

Рішення про виконання дипломної роботи приймається на засіданні кафедри із затвердженням теми.

Курсант (студент, слухач) до 15.11 повинен визначитись із темою і звернутись із рапортом (заявою) на ім’я завідувача кафедри де вказати тему і наукового керівника із погодженням у наукового керівника (додаток №5).

Закріплення дипломників за кафедрами проводиться у термін:

для випускників денної форми навчання – до завершення теоретичного курсу навчання у першому семестрі (грудень місяць) підготовки фахівців за освітньо-професійною програмою підготовки спеціаліста на основі базової вищої освіти;

У цей термін кафедри повинні визначити керівників дипломних робіт, видати курсантам (студентам) завдання на збір матеріалу для визначення теми дипломного проекту, надати до навчально-методичного відділу інформацію про закріплення науково-педагогічного персоналу для керівництва дипломним проектуванням та студентів і курсантів.

Збір матеріалу для визначення теми дипломної роботи проводиться слухачами відділення заочного навчання протягом передостаннього семестру, а випускниками денної форми навчання ,– починаючи з навчальної практики на посадах, що заміщуються фахівцями освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліст.

Підготовка дипломної роботи курсантами і студентами проводиться під керівництвом керівника дипломного проекту.

Керівниками дипломних робіт призначаються професори, доценти та інші найбільш досвідчені науково-педагогічні працівники кафедри та Університету.

Протягом останнього семестру кафедрами здійснюється остаточне визначення тем дипломного проектування, які затверджуються разом з керівниками наказом ректора Університету (табл. 1):

Табл. 1

№ з/п Прізвище, ім’я, по батькові дипломника П. І. Б. керівника Тема
       
       
       

Протягом тижня з часу затвердження тем і керівників дипломнику видається завдання на дипломну роботу за формою, наведеною у додатку № 1.

За рішенням керівника дипломного проекту кафедрою можуть бути залучені консультанти з окремих розділів проекту за рахунок загального ліміту часу, відведеного на дипломного проектування.

Консультантами призначаються особи науково-педагогічного складу суміжних кафедр, а також провідні фахівці підрозділів ДСНС України або інших установ. Контроль консультування обов’язкових розділів покладається на начальника кафедри. Прізвища консультантів вказуються у завданні на дипломне проектування.

Для виконання дипломної роботи спеціаліста навчальним планом відводиться 16 тижнів, які складаються з проходження стажування (4 тижні) та безпосереднього виконання дипломної роботи в Університеті (12 тижнів).

Щотижнево керівники оцінюють відсоток виконання роботи дипломником та надають відповідні дані до навчально-методичного відділу.

За місяць до початку захисту дипломних робіт кафедрами складаються списки рецензентів та надають відповідні дані до навчально-методичного відділу..

Рецензентами можуть бути професори, доценти, старші викладачі інших ВНЗ, провідні фахівці ДСНС України та установ, пов’язаних з тематикою проекту. Склад рецензентів затверджуються першим проректором Університету.

За 15 діб до захисту дипломна робота разом з висновком керівника проектування (додаток №3) повинен бути поданий рецензенту для вивчення та підготовки рецензії ( додаток №4 ). У рецензії повинні бути відображені питання актуальності теми, рівень розкриття питань завдання на дипломне проектування, позитивні сторони та недоліки проекту, оцінка рівня професійної підготовки дипломника. У висновку надається оцінка, на яку заслуговує проект, та пропозиція щодо присвоєння кваліфікаційного рівня (додаток №4).

До захисту допускаються дипломні роботи, які отримали рецензію та відгук керівника.

Негативна рецензія не є підставою для відхилення проекту від його захисту.

Закінчена дипломна робота подається слухачем керівникові з підписами консультантів та рецензією. Після перевірки документів керівник подає проект начальникові кафедри для прийняття рішення про допуск до передзахисту.

Передзахист дипломних робіт на кафедрі проводиться не пізніше, ніж за 7 діб до офіційного захисту, після чого проект затверджується начальником кафедри та за його висновком допускається до захисту державній екзаменаційній комісії (додаток №1).

Якщо дипломна робота не була надана на передзахист і не було отримано узгодження начальника кафедри, проект може бути допущений до захисту тільки після отримання додаткової рецензії начальника кафедри .

У випадку, коли дипломна робота не підготовлена і начальник кафедри не знаходить можливості допустити слухача до захисту, питання розглядається на позачерговому засіданні кафедри та матеріали подаються державній екзаменаційній комісії (не пізніше ніж за добу до дня офіційного захисту).

Не пізніше двох днів до початку захисту дипломних робіт у державну комісію подаються матеріали:

виконаний дипломна робота з висновком начальника випускної кафедри про допуск слухача до захисту;

письмовий відгук керівника з характеристикою діяльності випускника під час виконання дипломної роботи;

письмова рецензія на дипломну роботу .

Захист дипломних робіт проводиться на відкритому засіданні державної комісії за участю не менше, ніж половини її складу. Тривалість захисту однієї роботи, як правило, не повинна перевищувати 30 хвилин. Для розкриття змісту дипломного проекту слухачу надається не більше 15 хвилин.

Результати захисту дипломних робіт оцінюються за 4-х бальною системою (2,3,4,5 балів).

У випадку, коли захист дипломної роботи визнається незадовільним, державна комісія встановлює, чи може слухач подати на повторний захист ту саму роботу з доопрацюванням, чи він повинен опрацювати нову тему, визначену відповідною кафедрою навчального закладу.

Оцінки захисту дипломні роботи оголошуються у день їх захисту після оформлення відповідного протоколу засідання державної екзаменаційної комісії.

 

3. СПЕЦІАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПО СТРУКТУРІ ТА ЗМІСТУ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ

 

ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ З ПСИХОЛОГІЇ:

психодіагностика психічних процесів та основних психологічних властивостей працівника пожежно-рятувальної служби та їхнього впливу на професійну діяльність;

психокорекція порушень емоційно-вольової сфери особистості при виконанні професійних завдань;

психолого-педагогічна підготовка працівників пожежно-рятувальної служби.

 

ЗАВДАННЯ. Дипломні роботи спрямовані на вирішення наступних завдань:

аналіз властивостей нервової системи та характерологічних рис працівника пожежно-рятувальної служби;

дослідження особливостей адаптації та психологічної готовності до умов службової діяльності;

вивчення мотиваційної сфери та її проекція на успішність виконання завдань;

розробка та адаптація методів психологічної корекції, які можуть бути використані при психолого-педагогічній підготовці та реабілітації осіб після перебування у надзвичайних ситуація.

Робота складається з трьох частин: теоретичної практичної та корекційної. Текст дипломної роботи друкується державною мовою з використанням комп'ютера 14 кеглем, шрифтом Times New Roman, через 1,5 інтервали. Обсяг дипломної роботи складає 70-80 сторінок основного тексту (без урахування таблиць, рисунків, літератури, тощо), Текст роботи слід друкувати, додержуючись таких розмірів: верхнє та нижнє поле 20 мм, праве - 10 мм, ліве поле - 20 мм.

Розділи і підрозділи повинні мати заголовки. Пункти і підпункти можуть мати заголовки.

Заголовки структурних елементів роботи і заголовки розділів слід розташовувати посередині рядка і друкувати великими літерами без крапки в кінці, не підкреслюючи.

Заголовки підрозділів, пунктів і підпунктів роботи слід починати з абзацного відступу і друкувати маленькими літерами, крім першої великої, не підкреслюючи, без крапки в кінці.

Абзацний відступ повинен бути однаковим впродовж усього тексту роботи і дорівнювати п'яти знакам.

Якщо заголовок складається з двох і більше речень, їх розділяють крапкою. Перенесення слів у заголовку розділу не допускається.Відстань міжзаголовком і подальшим чи попереднім текстом має бути не менш ніж три інтервали.

Відстань між рядками заголовку, а також між двома заголовками приймають такою, як у тексті.

Не допускається розміщувати назву розділу, підрозділу, а також пункту й підпункту в нижній частині сторінки, якщо після неї розміщено тільки один рядок тексту. Дипломна робота магістра переплітається у тверду оправу.

Нумерація.Сторінки роботи слід нумерувати арабськими цифрами, додержуючись наскрізної нумерації впродовж усього тексту. Номер сторінки проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки в кінці.

На титульному аркуші номер сторінки не ставлять, але обов'язково включають у загальну нумерацію сторінок магістерської роботи.

Ілюстрації й таблиці, розміщені на окремих сторінках, включають до загальної нумерації роботи.

Розділи, підрозділи, пункти, підпункти роботи слід нумерувати арабськими цифрами.

Розділи роботи повинні мати порядкову нумерацію в межах усієї роботи і позначатися арабськими цифрами з крапкою в кінці, наприклад, 1., 2., 3. і т.д.

Підрозділи повинні мати нумерацію в межах кожного розділу.

Номер підрозділу складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою. Після номера підрозділу крапку ставлять, наприклад,1.1., 1.2., 1.3. іт.д.

 

Ілюстрації.Ілюстрації (креслення, рисунки, графіки, схеми, діаграми, фотознімки) слід розміщувати в роботі безпосередньо після тексту, де вони згадуються вперше, або на наступній сторінці. На всі ілюстрації мають бути посилання в роботі.

Фотознімки розміром менше формату А4 мають бути наклеєні на аркуші білого паперу формату А4.

Ілюстрації можуть мати назву, яку розміщують під ілюстрацією і друкують симетрично до тексту. За необхідності під ілюстрацією розміщують пояснювальні дані (підрисуночний текст).

Ілюстрація позначається словом «Рис.», яке разом з назвою ілюстрації розміщують після пояснювальних даних, наприклад, «Рис. 3.2. Схема розміщення». Ілюстрації повинні бути виконані чорним чорнилом (пастою) на білому непрозорому папері. Ілюстрації повинні розташовуватися так, щоб їх було зручно розглядати без повороту роботи чи з поворотом за годинниковою стрілкою. Ілюстрації слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком ілюстрацій, наведених у додатках.

Номер ілюстрації складається з номера розділу і порядкового номера ілюстрації, відокремлених крапкою, наприклад, рис. 3.2. - другий рисунок третього розділу


Таблиці.Цифровий матеріал, як правило, оформляють у вигляді таблиць відповідно до рис. 1.

Таблиця_________

_______________________________________________________________

(назва таблиці)

     
         
         

Головка

Заголовки граф

Головка

 

Підзаголовки граф

Рядки
Рядки
Боковик Графи (колонки)

(заголовки рядків)

 

 

Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над таблицею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово «Таблиця» починають з великої літери. Назву не підкреслюють.

Таблицю слід розташовувати безпосередньо після тексту, в якому вона згадується вперше, або на наступній сторінці.

Розміщують таблицю таким чином, щоб її можна було читати без повороту переплетеного блоку роботи або з поворотом за годинниковою стрілкою.

Таблиці слід нумерувати арабськими цифрами порядковою нумерацією в межах розділу, за винятком таблиць, поданих у додатку.

Номер таблиці складається з номера розділу і порядкового номера таблиці, відокремлених крапкою, наприклад, таблиця 1.2. - друга таблиця першого розділу.

Якщо у роботі одна таблиця, її не нумерують.

Заголовки граф повинні починатися з великих літер, підзаголовки - з маленьких, якщо вони становлять одне речення із заголовком, і з великих - якщо вони є самостійними. Висота рядків повинна бути не меншою 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків до таблиці включати не треба.

Таблицю з великою кількістю рядків можна переносити на інший аркуш. При перенесенні таблиці на інший аркуш (сторінку) назву вміщують тільки над її першою частиною. Слово «Таблиця» і її номер вказують один раз праворуч над верхньою частиною таблиці, над іншими частинами пишуть: «Продовження табл.» з зазначенням номера таблиці, наприклад «Продовження табл. 1.5.»

Таблицю з великою кількістю граф можна ділити на частини і розміщувати одну частину під іншою в межах однієї сторінки. Якщо рядки або графи таблиці виходять за формат сторінки, то в першому випадку в кожній частині таблиці повторюють її гсшовку, в іншому випадку - боковик.

Якщо текст, який повторюється в графі таблиці, складається з одного слова, його можна заміняти лапками; якщо з двох або більше слів, то при першому повторенні його замінюють словами «Те ж», а далі - лапками. Стави­ти лапки замість цифр, марок, знаків, математичних і хімічних символів, які повторюються, не слід. Якщо цифрові або інші дані в якому-небудь рядку таблиці не подають, то в ньому ставлять прочерк.

При поділі таблиці на частини допускається її головку або боковик заміняти відповідно номерами граф чи рядків, нумеруючи їх арабськими цифрами у першій частині таблиці.

 

Правила подання формул.Формули розташовують безпосередньо після тексту, в якому вони згадуються, посередині сторінки. Вище і нижче кожної формули повинно бути залишено не менше одного вільного рядка.

Формули в дипломній магістерській роботі нумерують арабськими цифрами в межах розділу. Номер формули складається з номера розділу і порядкового номера формули, відокремлених крапкою, наприклад:(3.1.)(перша формула третього розділу). Номер формули вказують праворуч після формули в круглих дужках.

Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його переносять в інший після шикіп рівності (=), плюс (+), мінус (-), множення (х), ділення (:).

Формули, що йдуть одна за одною й не розділені текстом, відокремлюють комою.

 


Читайте також:

  1. I. Аналіз контрольної роботи.
  2. I. ЗАГАЛЬНІ МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  3. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  4. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  5. II. МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
  6. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКІВ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  11. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  12. IV Етап: Вибір стратегії керування виявленими ризиками й виділення пріоритетних напрямків роботи




Переглядів: 499

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ | Правила цитування та посилання на використані джерела

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.064 сек.