Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 21. Зобов’язання із заподіяння шкоди (делікти).

Поняття зобов’язання, що виникає із заподіяння шкоди. Загальні підстави відповідальності за завдану майнову шкоду. Суб’єкти зобов’язальних правовідносин, які виникають внаслідок завдання шкоди. Способи відшкодування шкоди, завданої майну потерпілого. Відшкодування шкоди особою, яка застрахувала свою відповідальність.

Відшкодування шкоди, завданої особою у разі здійснення нею права на самозахист. Відшкодування шкоди, завданої у стані крайньої необхідності.

Відповідальність за шкоду, завдану кількома особами. Право регресу до винної особи. Урахування вини потерпілих і майнового становища фізичної особи, яка завдала шкоду.

Поняття відповідальності за шкоду, завдану малолітньою або неповнолітньою особою. Підстави та умови відповідальності за шкоду, завдану малолітньою або неповнолітньою особою. Суб’єкти зобов’язання із відшкодування шкоди, завданої малолітньою або неповнолітньою особою. Об’єкти відшкодування. Порядок та способи відшкодування шкоди.

Поняття відповідальності за шкоду, завдану недієздатною, обмежено дієздатною особою або особою, яка не усвідомлювала значення своїх дій. Підстави та умови відповідальності за шкоду, завдану недієздатною, обмежено дієздатною особою або особою, яка не усвідомлювала значення своїх дій. Суб’єкти зобов’язання із відшкодування шкоди, завданої недієздатною, обмежено дієздатною особою або особою, яка не усвідомлювала значення своїх дій. Об’єкти відшкодування. Порядок та способи відшкодування завданої шкоди.

Поняття та види джерел підвищеної небезпеки. Підстави та умови відповідальності за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки. Суб’єкти зобов’язання із відшкодування шкоди, завданої джерелом підвищеної небезпеки. Об’єкти відшкодування. Відшкодування шкоди, завданої внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки. Порядок та способи відшкодування завданої шкоди.

Підстави та умови відповідальності за ушкодження здоров’я або причинення смерті. Порядок відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я. Відшкодування шкоди, завданої фізичній особі під час виконання нею договірних зобов’язань. Визначення заробітку (доходу), втраченого внаслідок каліцтва або іншого ушкодження здоров’я фізичної особи, яка працювала за трудовим договором. Відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я малолітньої або неповнолітньої особи. Відшкодування шкоди, завданої смертю потерпілого. Відшкодування витрат на поховання. Порядок відшкодування шкоди. Підстави та порядок збільшення розміру відшкодування. Підстави та порядок зменшення розміру відшкодування шкоди.

Визначення поняття моральної шкоди. Підстави та умови відповідальності за завдання моральної шкоди. Суб’єкти зобов’язальних правовідносин із відшкодування моральної шкоди. Визначення розміру компенсації моральної шкоди. Порядок та способи відшкодування моральної шкоди.

Тема 22. Зобов’язання із шкоди, завданої органами державної влади, працівниками фізичних та юридичних осіб. Відшкодування шкоди, завданої через недоліки товарів, робіт та послуг. Зобов’язання із безпідставного набуття або збереження майна

Поняття відповідальності юридичної або фізичної особи за шкоду, завдану їхнім працівником. Підстави та умови відповідальності юридичної або фізичної особи за шкоду, завдану її працівником. Суб’єкти зобов’язання із відшкодування шкоди. Суб’єкти права на відшкодування шкоди Об’єкти відшкодування шкоди. Порядок відшкодування юридичною або фізичною особою шкоди, завданої їхнім працівником.

Відшкодування шкоди, завданої органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування. Відшкодування шкоди, завданої посадовою або службовою особою органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування. Відшкодування шкоди, завданої органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування у сфері правотворчої діяльності.

Підстави та умови відповідальності за шкоду, завдану незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу дізнання, попереднього (досудового) слідства, прокуратури або суду. Суб’єкти зобов’язання із відшкодування шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу дізнання, попереднього (досудового] слідства, прокуратури або суду. Об’єкти відшкодування. Визначення розміру відшкодування. Порядок та способи відшкодування завданої шкоди.

Підстави та умови відповідальності за шкоду, завдану через недоліки товарів, робіт та послуг. Суб’єкти зобов’язальних правовідносин із відшкодування шкоди, завданої через недоліки товарів, робіт та послуг. Об’єкти відшкодування. Строки відшкодування шкоди. Підстави зменшення та звільнення від відповідальності за шкоду, завдану через недоліки товарів, робіт та послуг.

Загальні положення про зобов’язання у зв’язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави. Підстави виникнення зобов’язання у зв’язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави. Суб’єкти зобов’язання у зв’язку з набуттям, збереженням майна без достатньої правової підстави. Порядок повернення безпідставно набутого або збереженого майна. Відшкодування доходів від безпідставно набутого майна і витрат ні його утримання. Безпідставно набуте майно, що не підлягає поверненню.


Читайте також:

  1. Боржник повинен виконати зобов’язання особисто , а кредитор повинен його особисто прийняти – за загальним правилом.
  2. ВЗАЄМОРОЗУМІННЯ ТА ПЕРЕШКОДИ НА ШЛЯХУ ДО НЬОГО
  3. Види зобов’язань з відшкодування шкоди, що виникають незалежно від вини заподіювача шкоди
  4. Виплата відсотків (доходу) за зобов’язаннями (код 1200)
  5. Відповідальність у цивільному праві. Принципи компенсації моральної шкоди у сфері медичної діяльності.
  6. Відшкодування завданих збитків та моральної шкоди
  7. Відшкодування моральної шкоди
  8. Відшкодування роботодавцем шкоди працівникам у разі ушкодження їх здоров'я чи нанесення моральної шкоди.
  9. Відшкодування шкоди
  10. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров'я працівників або в разі їх смерті
  11. Відшкодування шкоди у разі ушкодження здоров'я працівників або у разі їх смерті.
  12. Відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю




Переглядів: 1022

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 20. Загальні положення про позадоговірні зобов’язання. | Тема 23. Загальні положення спадкового права.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.