Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Заходи щодо забезпечення екологічної безпеки

Екологічна безпека - це такий стан природного навколишнього середовища, при якому забезпечується попередження погіршення еко­логічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров'я людей.

Екологічна безпека гарантується громадянам України здійсненням широкого комплексу взаємопов'язаних політичних, економічних, технічних, організаційних, державно-правових та інших заходів.

При проектуванні, розміщенні, будівництві, введенні в дію нових і реконструкції діючих підприємств, споруд та інших об'єктів, удоскона­ленні існуючих і впровадженні нових технологічних процесів та устатку­вання, а також в процесі експлуатації цих об'єктів забезпечується еко­логічна безпека людей, раціональне використання природних ресурсів, дотримання нормативів шкідливих впливів на природне навколишнє се­редовище. При цьому повинні передбачатися вловлювання, знешкод­ження шкідливих речовин і відходів або повна їх ліквідація, виконання інших вимог щодо охорони природного навколишнього середовища і здоров'я людей.

Підприємства, установи й організації, діяльність яких пов'язана з шкідливим впливом на природне навколишнє середовище, незалежно від часу введення їх у дію, повинні бути обладнані спорудами, устатку­ванням і пристроями для очищення викидів і скидів або їх знешкодження, зменшення впливу шкідливих факторів, а також приладами контролю за кількістю і складом забруднюючих речовин та за характеристиками шкідливих факторів.

Проекти господарської та іншої діяльності повинні мати матеріали оцінки її впливу на природне навколишнє середовище і здоров'я людей.

Оцінка здійснюється з урахуванням вимог законодавства про охо­рону природного навколишнього середовища, екологічної ємкості даної території, стану природного навколишнього середовища у місці, де пла­нується розміщення об'єктів, екологічних прогнозів, перспектив соціально-економічного розвитку регіону, потужності та видів сукупного впливу шкідливих факторів та об'єктів на природне навколишнє середовище.

Підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані дотримувати правил транспортування, зберігання і застосування захисту рослин, стимуляторів їх росту, мінеральних добрив, токсичних хімічних речовин та інших препаратів, з тим щоб не допустити забруднення ними або їх складовими навколишнього природного середовища і продуктів харчування.

При створенні нових хімічних препаратів і речовин, інших потен­ційно небезпечних для природного навколишнього середовища суб­станцій повинні розроблятися та затверджуватися у встановленому зако­нодавством порядку допустимі рівні вмісту цих речовин у об'єктах при­родного навколишнього середовища та продуктів харчування, методи визначення їх залишкової кількості та утилізації після використання.

Вміст природних та штучних домішок, які можуть негативно впли­вати на стан природного навколишнього середовища або здоров'я лю­дей, у таких препаратах, а також сировині, що використовується для їх виробництва, не повинен перевищувати допустимих рівнів, встановле­них відповідно до законодавства.

Підприємства установи, організації та громадяни повинні вжива­ти ефективних заходів щодо зменшення обсягів утворення та знешкодження, переробки, безпечного складування або захоронення виробничих; побутових та інших відходів.

Складування, зберігання та розміщення відходів дозволяється лише за наявністю спеціального дозволу на визначених місцевими Ра­дами територіях у межах встановлених ними лімітів з дотриманням санітарних та екологічних норм способом, що забезпечував би можливість їх подальшого господарського використання і безпеку для природного навколишнього середовища та здоров'я людей.

Підприємства, установи, організації, що здійснюють проектування, виробництво, експлуатацію та обслуговування автомобілів, літаків, суден, інших засобів, установок та виробництво і постачання пального, зобов'язані розробляти і здійснювати комплекс заходів щодо зниження ток­сичності та знешкодження шкідливих речовин, що містяться у викидах та скидах транспортних засобів, переведення на менш токсичні види енергії й пального, дотримання режиму експлуатації транспортних за­собів та інші заходи, спрямовані на запобігання й зменшення викидів та скидів у природне навколишнє середовище забруднюючих речовин та дотримання встановлених рівнів фізичних впливів.

Виробництво і експлуатація транспортних й інших пересувних за­собів та установок, у викидах та скидах яких вміст забруднюючих речо­вин перевищує встановлені нормативи, не допускається.

Керівники транспортних організацій та власники транспортних за­собів несуть відповідальність за дотримання нормативів гранично до­пустимих викидів та скидів забруднюючих речовин і гранично допустимих рівнів фізичних впливів на природне навколишнє середовище, вста­новлених для відповідного типу транспорту.

Планування, розміщення, забудова і розвиток населених пунктів здійснюються за рішенням місцевих Рад з урахуван­ням екологічності території, дотриманням вимог охорони природного навколишнього середовища, раціонального використання природних ре­сурсів та екологічної безпеки.

При розробці генеральних планів розвитку і розміщення населе­них пунктів сільські, селищні, міські Ради встановлю­ють режим використання природних ресурсів, охорони природного нав­колишнього середовища та екологічної безпеки у приміських та зелених зонах із погодженням з місцевими Радами, на території яких во­ни знаходяться, відповідно до законодавства України.

Охорона природного навколишнього середовища і раціональне використання природних багатств є одним з найважливіших державних завдань.


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. I. Організація класу до уроку та повторення правил техніки безпеки.
  4. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  5. II. Вимоги безпеки під час проведення практичних занять у кабінеті (лабораторії) біології загальноосвітнього навчального закладу
  6. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  7. II. Загально-шкільні заходи
  8. II.1 Програмне забезпечення
  9. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  10. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  11. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  12. III. Етапи розробки програмного забезпечення




Переглядів: 3324

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Правове регулювання природоохоронної діяльності на підприємстві | Правова робота з охорони навколишнього природного середовища

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.