Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СЛОВНИК КЛЮЧОВИХ ПОНЯТЬ

Атестація - процедура визначення рівня, кваліфікації знань, практичних навиків, ділових якостей працівників і встановлення їх відповідності (не відповідності) робочим місцям, посадам, які вони займають, виявлення їх потенціальних можливостей.

Вступна частина договору – вказується місце, час, назва сторін, умовні позначення, правова підстава на якій діє підприємство.

Децентралізований порядок підготовки правових актів полягає у тому, що основну роботу по підготовці проектів правових актів здійснюють структурні підрозділи, а юридична служба виступає консультантом з правових питань, а також перевіряє підготовлені проекти правових актів.

Етапи проведення конкурсу на заміщення вакантної посади:

1) публікація оголошення про проведення конкурсу в пресі або поширення його через інші засоби масової інформації;

2) прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та їх попередній розгляд на відповідність встановленим кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади;

3) проведення іспиту та відбір кандидатів.

Забезпечення законності на підприємстві — це бо­ротьба з порушеннями державної, договірної і трудової дисципліни, порушеннями законодавства у вигляді безгосподарності, крадіжок майна, зловживань тощо.

Завдання юридичної служби – організація правової роботи спрямована на правильне застосування, неухильне додержання та запобігання невиконання вимог актів законодавства, а також інших нормативних документів підприємством, а також його працівниками та керівниками під час виконання покладених на них завдань і функціональних обов’язків.

Заключна частина договору – адреса сторін, їх реквізити (телефони, факси, платіжні реквізити, відвантажувальні реквізити).

Інкорпорація - така систематизація нормативних актів, яка не вносить ніяких змін у зміст норм права і нормативних актів. Вона може проводитись на основі різних підстав: хронологічно (за роками видання нормативних актів); за сферами правового регулювання (збірники Поста­нов Кабінету Міністрів України).

Істотний недолік- недолік, який робить неможливим чи недопустимим використання товару відповідно до його цільового призначення, або який не може бути усунутий цим споживачем, або для його усунення необхідні великі затрати праці й часу, або він робить товар іншим, ніж передбачено договором, або проявля­ється знову після його усунення.

Керівник юридичної службиповинен знати: постанови, розпорядження вищих органів, ме­тодичні, нормативні та інші керівні матеріали з правової діяльності підприємства; чинне законодавство: господарське, цивільне, тру­дове, фінансове, адміністративне право; технічні засоби, порядок ведення обліку, складання звітності про господарсько-фінансову діяльність підприємства; порядок укладення й оформлення госпо­дарських договорів; основи економіки, організації праці, вироб­ництва і управління; правила та норми охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії та протипожежного захисту.

Кодифікація - це така систематизація нормативних актів, яка пов'язана з переробкою їх змісту.

Комерційний акт документ, який складається для підтвердження обставин поставки неякісної продукції чи з недостачею і які мо­жуть бути підставою матеріальної відповідальності органів транспорту та вантажовідправників і вантажоодержувачів.

Методика– це сукупність основних принципів та прийомів які створюють чітку систему організації роботи того чи іншого органу за визначеними напрямками або загалом.

Місце прийняття продукції за якістю– склад одержувача.

Місце прийняття продукції за кількістю:

склад одержувача - при доставці продукції постачальником;

склад постачальника - при вивозі продукції одержувачем;

місця відкриття опломбованих або на місці розвантаження неопломбованих транспортних засобів та контейнерів або на складі органів транспорту – при доставці та видачі продукції органом залізниці, водного, повітряного або автомобільного транспорту.

Напрями правової роботи: інформаційно-довідкова діяльність; правове інструктування; координаційна; контролююча; правопідготовча; правоекспертна; правовиконавча діяльності тощо.

Недолік окрема невідповідність товару вимогам норматив­них документів, умовам договорів або вимогам, що ставляться до нього, а також інформації про товар, яка надана виробником (ви­конавцем, продавцем).

Облік нормативно-правових актів це ведення систематич­ної картотеки актів законодавства або журналу обліку актів за­конодавства України.

Об'єкти правової роботиє дії суб'єктів правової роботи, правові процеси (розгляд спорів), правові документи (догово­ри, акти, претензії, позовні заяви, положення, інструкції та ін.).

Організаційно-правові форми правового обслуговування:департамент, управління, відділ, сектор, юрисконсульт відповідної категорії.

Основна частина договору – безпосередньо вказуються умови договору. Ці умови можуть об’єднуватися в розділи та підрозділи.

Планування- це процес визначення цілей, яких передбачає досягти підприємство за певний період, а також способів досяг­нення цих цілей.

Положення про юридичну службу включає наступні розділи: загальні положення, обов'язки структурного підрозділу, права юридичної служби, взаємовідносини юридичного відділу з іншими структурними підрозділами.

Позов– спірна правова вимога однієї сторони до іншої, яка випливає з матеріально-правового відношення, заснованого на юридичних фактах і поданого до господарського суду або третейського суду для розгляду та вирішення у визначеному законом порядку.

Поточна правова робота - це візування проектів наказів, розпоряджень, рішень, постанов, розгляд заявлених претензій і позовів, участь і виступ у засіданнях суду загальної юрисдикції або господарського суду, прийом громадян та надання їм, а також спеціалістам суб'єкта господарювання, юридичних консультацій.

Правова робота в сфері суспільного виробництва– це нормотворча і правозастосовча діяльність спрямована на забезпечення суворого дотримання законодавства у всіх сферах господарської діяльності.

Претензія– документ, яким повідомляється відповідачеві про порушення ним законних інтересів і прав контрагента з пропозицією усунення порушення і задоволення претензійних вимог без звернення до суду.

Приховані недоліки - недоліки, які не могли би бути виявлені при звичайній для даного виду продукції перевірці і виявлені лише в процесі обробки, підготовки до монтажу, в процесі монтажу, випробування, використання і зберігання продукції.

Систематизація законодавства- засіб упорядкування зако­нодавства, зведення його до певної внутрішньо узгодженої системи. За допомогою систематизації усуваються недоліки, повтори, застарі­лі норми тощо. Це процес зведення актів законодавства до єдності шляхом внутрішнього та зовнішнього опрацювання змісту.

Стажуванняце підвищення професійного рівня працівників юридичних служб підприємств, установ, організацій з метою забезпечення законності в роботі міністерств, інших органів виконавчої влади, запобігання порушенню прав і законних інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, залучення висококваліфікованих фахівців до роботи в юридичних службах центральних органах виконавчої влади, активізації та вдосконалення правової роботи, посилення контролю за цією роботою.

Створення зводу законів - це поєднання всіх форм системати­зації, в тому числі і прийняття нових нормативних актів.

Строки прийняття продукції за якістю:

при міжміській поставці - не пізніше 20 днів, а продукції, яка швидко псується, - не пізніше 24 годин після видачі її органом транспорту або надходження її на склад одержувача при доставці продукції постачальником або при вивезенні продукції одержувачем;

при міській поставці — не пізніше 10 днів, а продукції, яка швидко псується, - 24 години після надходження продукції на склад одержувача.

Строки прийняття продукції за кількістю:

продукції, яка поступила без тари, у відкритій або в пошкодженій тарі - в момент одержання її від постачальника або зі складу органу транспорту, або в момент відкриття опломбованих та розвантаження неопломбованих транспортних засобів та контейнерів, не пізніше строків, встановлених для їх розвантаження;

продукції, яка поступила в справній тарі:

за вагою брутто та кількістю місць - в момент одержання її від постачальника або зі складу органу транспорту, або в момент відкриття опломбованих та розвантаження неопломбованих транспортних засобів та контейнерів, не пізніше строків, встановлених для їх розвантаження; за вагою нетто та кількістю товарних одиниць в кожному місці - одночасно із відкриттям тари, але не пізніше 10 днів, а по швидкопсувній продукції не пізніше 24 годин з моменту одержання продукції - при доставці продукції постачальником або з моменту видачі вантажу органом транспорту - в інших випадках.

Суб'єкти господарювання– це учасники господарських відносин, які здійс­нюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компе­тенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають ві­докремлене майно, несуть відповідальність за своїми зобов'язан­нями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законо­давством.

Суб'єктами правової роботи є господарські організації – юридичні особи, громадяни України, іно­земці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи госпо­дарських організацій (структурні одиниці), структурні підрозділи підприємств, Кабінет Міністрів, Міністерство юстиції та інші Міністерства України, контролюючі органи, органи прокуратури, місцеві ради, адвокатура, нотаріат, суди.

Централізований порядок підготовки правових актів полягає у тому, що роботу із підготовки проектів правових актів здійснює юридична служба, а інші структурні підрозділи надають їй необхідну інформацію, відповідні консультації.



Читайте також:

  1. CMM. Групи ключових процесів
  2. IV – СЛОВНИК
  3. VI.СЛОВНИК ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ
  4. БІОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК
  5. БІОГРАФІЧНИЙ СЛОВНИК
  6. Взаємозв’язок понять індивід, особистість, індивідуальність
  7. ВИВЧЕННЯ ОСНОВНИХ ТЕРМІНІВ І ПОНЯТЬ ЩОДО СЕРТИФІКАЦІЇ
  8. Види понять
  9. Види понять
  10. Визначення маркетингу й ключових понять курсу
  11. Визначення основних понять і термінів
  12. Визначення основних понять.




Переглядів: 400

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ПИТАННЯ ДО ЗАЛІКУ | СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНИХ ТА ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.