Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Частотна залежність сумарної діелектричної проникності діелектриків

 

До цього часу ми вважали, що діелектрик може мати один з трьох механізмів поляризації: електронний, іонний або орієнтаційний. На практиці, однак, діелектрик часто може мати два або три механізми поляризації, хоча один з них може переважати. Так, речовина, молекули якої мають дипольний момент і яка має орієнтаційну поляризацію, може мати іонну складову, оскільки іони, що входять в диполь, під дією зовнішнього поля можуть міняти взаємну відстань, тобто плече диполя. Атоми, які входять в молекулу, мають електронну поляризацію.

Таким чином, для подібного діелектрика діелектричні характеристики являють собою суму орієнтаційної, іонної та електронної складових. Наприклад, . Щоб розділити вклад кожного з механізмів поляризації, можна досліджувати залежність від частоти змінного електричного поля в дуже широкому діапазоні частот.

Не зупиняючись на деталях цих експериментів, зауважимо лише, що доводиться користуватися різними генераторами змінних електричних полів, включаючи генератори метрового, сантиметрового, міліметрового діапазонів радіохвиль, опромінювати інфрачервоним, видимим і ультрафіолетовим світлом, рентгенівськими променями. Схема результатів, які одержані, наведена на рисунку.

По осі абсцис відкладемо логарифм частоти, тому що остання змінюється на 15-16 порядків. При малих частотах величина діелектричної сприйнятливості постійна і співпадає із статичним значенням. При частоті порядку 1010 Гц (сантиметровий діапазон хвиль) величина зменшується. В цьому діапазоні знаходиться власна частота обертання диполів , з яких складаються молекули. При дипольні моменти молекул не встигають орієнтуватися в полі, яке швидко змінюється, орієнтаційна поляризація відключається. Зменшення , яке при цьому спостерігається, дозволяє знайти внесок орієнтаційної поляризації в . При частотах порядку 1013 Гц спостерігається подальше зменшення , пов’язане з відключенням іонної складової. Це інфрачервоний діапазон світлових хвиль. На кривій спостерігається характерна особливість, яку ми обговорювали раніше для електронної поляризації: ділянки з нормальним (зростання) і аномальним (зменшення) ходом залежності. Резонансні явища на частотах орієнтаційного обертання диполів відбуваються з сильною взаємодією диполів. Це збільшує ефект тертя і згладжує резонансну криву. Наостанку, при частотах порядку Гц і більше (видима, ультрафіолетова, рентгенівська ділянки спектру) спостерігаються резонансні особливості, пов’язані з електронною поляризацією. Ми спостерігаємо зменшення і одержуємо можливість оцінити вклад електронної поляризації. Ще раз зауважимо, що наведена крива має схематичний характер, вона не відображає, наприклад, можливість збудження коливань на декількох частотах.

 

 


Читайте також:

  1. Автокореляція залишків – це залежність між послідовними значеннями стохастичної складової моделі.
  2. Амплітудно-частотна характеристика, смуга пропускання і загасання
  3. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  4. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60- 80-х роках XVII ст.
  5. Боротьба за возз’єднання Української держави, за незалежність у 60-80-х роках XVII ст.
  6. Взаємозалежність еластичності попиту від доходу, частки витрат на певний товар у загальних витратах Домогосподарств і обсягу попиту
  7. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  8. Взаємозалежність і співвідношення громадянського суспільства і правової держави.
  9. Взаємозалежність суб'єктів світової економіки — об'єктивна передумова координації економічної політики
  10. Взаємозалежність та ієрархія глобальних проблем.
  11. Взаємозалежність та ієрархія глобальних проблем.
  12. Види діелектриків. Застосування твердих діелектриків в енергетиці.




Переглядів: 758

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поляризаційна катастрофа | Сегнетоелектрики

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.011 сек.