Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Нанкінський національний уряд.

10 жовтня 1928 р. гоміньданівський уряд у Нанкіні оголосив себе загальнонаціональним. Було опубліковано головні "конституційні положення" і встановлено терміном на 6 років період "політичної опіки гоміньдану". Однак, номінально поширена на всю територію Китаю влада гоміньдану в багатьох місцях була лише уявною. Незалежну від Чан Кайші політику проводили лідери півночі та північно-західних районів Китаю Фен Юйсян і Янь Сішань. Нанкінський уряд у1929-1930 роках змушений був вести з ними війну, оскільки ті відмовилися виконувати розпорядження центральної влади. У результаті бойових дій Янь Сішань і Чан Кайші підписали угоду, яка зберігала статус кво: Янь Сішань визнав уряд у Нанкіні, взамін за що його призначено губернатором провінції, в якій він і без цього почувався повновласним господарем. Упродовж 1930-1933 років правитель Синцзяну настільки унезалежнився від Нанкіна, що ввів власну валюту й підписавши з СРСР міжнародну угоду, отримав від радянського уряду бойові літаки та військових радників.

Нанкінський уряд успадкував від попередніх режимів важку економічну ситуацію. Лише за офіційними, далеко неповними даними, в 1928 р. голодувало 27 млн„ а в 1929 р. — вже 57 млн. селян. В окремих районах північно-західного Китаю впродовж 1929-1930 років від голоду загинула третина населення. Через припинені під час бойових дій іригаційні роботи велика повінь на Янцзи та Хуанхе влітку 1931 р. стала національним лихом. Загинули мільйони осіб, а 55% селянських господарств у басейні Янцзи було зруйновано.

Оприлюднена в 1930 р. програма державного будівництва гоміньдану передбачала як першочергові завдання: ліквідацію бюрократизму, організацію ефективно діючої адміністративної системи, відновлення фінансової сфери, забезпечення умов для економічного розвитку приватних підприємців. Уряд створив низку міністерств, які зайнялися впорядковуванням справ у народному господарстві. Перш за все уряд зайнявся налагодженням податкової системи. Створений Чан Кайші Центральний банк уперше в новітній історії країни стабілізував грошову одиницю. Було збудовано нові дороги, почався ремонт іригаційних споруд. Результатом усіх цих заходів стало пожвавлення торгівлі, збільшення обсягів експорту й імпорту.

Бажаючи закріпити статус загальнонаціонального центру влади, Чан Кайші вдався до низки кроків, які мали репрезентувати нанкінський уряд у ролі продовжувача революційної справи Сунь Ятсена та підтвердити виключність прав нанкінського уряду на спадщину творця гоміньдану. Сунь Ятсена було оголошено "батьком держави", розроблено спеціальний ритуал ушанування його зображень, у школах та армії проводилася відповідна ідеологічна робота. 5 травня 1931 р. в Нанкінському університеті почало діти Національне зібрання Китаю, яке вже 12 травня затвердило тимчасову конституцію країни.

19 лютого 1932 р. на масовому мітингу в Нанкіні Чан Кайші закликав співвітчизників розпочати "рух за нове життя". Лідер Китаю назвав взірцями для наслідування Німеччину та Японію. Офіційним гаслом кампанії став лозунг: "Пристойність, справедливість, чесність, почуття власної гідності." Згодом було сформульовано кодекс, що складався з 96 правил повсякденного життя, ставлення до праці та держави.

Упродовж 1930-1934 років гоміньдан провів п'ять великих військових операцій проти контрольованих комуністами "радянських районів". Після розриву в 1929 р. дипломатичних стосунків з СРСР штабним плануванням військових операцій гоміньдану займалися німецькі радники. Генерали Сект і Фалькенхаузен розробили "тактику блокгаузів", відповідно до якої урядові війська все більше стискали кільця блокади навколо "радянських районів". Опинившись перед загрозою повного знищення, 16 жовтня 1934 р. 80-тисячна армія бійців КПК з "центрального радянського району" в Цзянеі вирушила на південний захід Китаю. Разом з армією евакуювалося близько 20000 цивільних осіб. Кілька разів змінивши напрямок руху, пройшовши через гірські хребти та лісові хащі, залишки тих, хто розпочав похід у жовтні 1935 р. заснували новий "радянський район" на півночі провінції Шаньсі. Пройшовши майже 12,5 тис. кілометрів, лише 7000 осіб дійшло на місце нового табору.


Читайте також:

  1. Англійський національний стереотип.
  2. Валовий національний дохід і чистий національний дохід
  3. Внутрішній ринок – національний ринок – міжнародний ринок – світовий ринок
  4. Етнонаціональний розвиток сучасної України: стан, проблеми, перспективи.
  5. Етнонаціональний склад населення України. Міжнаціональні відносини. Проблема громадянськиї і політичних прав національних меншин.
  6. Етнонаціональний склад населення України. Міжнаціональні відносини. Проблема громадянськиї і політичних прав національних меншин.
  7. Класифікація документів. Національний стандарт України
  8. Класифікація документів. Національний стандарт України
  9. Комуністичний і національний антифашистські визвольні рухи в українських землях
  10. Ментальність та національний характер українців
  11. Найважливішим показником економічного розвитку країни є національний доход.




Переглядів: 2120

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Створення коаліції національно-патріотичних сил. | Японська експансія в Китаї.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.