Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Теоретичні положення

Бонітування грунтів – це порівняльна оцінка ґрунтової родючості, яка виражена через показники (шкали) їх придатності для вирощування сільськогосподарських культур.

Бонітування ґрунтів проводиться на основі даних про їх природні властивості, що мають сталий характер та істотно впливають на врожай сільськогосподарських культур. Бонітування ґрунтів є логічним завершенням комплексу ґрунтових обстежень, узагальнюючим етапом порівнювальної оцінки ґрунтів по їх родючості на основі природних і набутих ознак. Бонітування виконано в Україні по природно-сільськогосподарських районах. У системі земельного кадастру бонітування ґрунтів є науковою основою раціонального та високоефективного використання земельних ресурсів, направленого на підвищення родючості ґрунтів і як результат підвищення урожайності сільськогосподарських культур. Будучи логічним завершенням ґрунтових обстежень, узагальнюючим станом у вивченні ґрунтів, дані бонітування використовуються в землеробстві, землевпорядкуванні, при оцінці земель.

Розрізняють загальне та зокремлене бонітування ґрунтів. І перше, і друге проводяться за єдиною системою, що базується на подібних принципах, але з обов'язковим урахуванням місцевих, регіональних особливостей ґрунтів і природних умов ведення сільськогосподарського виробництва. Безперечною умовою при цьому є використання уже наявних, розроблених раніше, вихідних матеріалів без проведення додаткових трудомістких робіт.

Показники бонітування грунтів відображають порівняльну оцінку їх якості, визначену за об'єктивними ознаками і властивостями, що тісно корелюють з урожайністю сільськогосподарських культур.

Критеріями для розрахунків шкал бонітетів ґрунтів є:

¨ для зокремленого бонітування ґрунтів, визначених в кількісних показниках, стійких у часі, що суттєво впливають на урожайність конкретних сільськогосподарських культур і найбільш повно відображають суть ґрунтової родючості по відношенні до них. До таких культур відносяться: озима пшениця, озиме жито, ячмінь, овес, кукурудза на зерно, соняшник, цукровий буряк, соя.

¨ для загального бонітування ґрунтів - показники які найбільш повно, достовірно і об'єктивно відображають властивості ґрунтів як природно історичного тіла задовольняти середні потреби сільськогосподарських рослин в поживних речовинах і волозі у конкретних умовах повітряного, теплового і водного режимів, тобто їх родючість (безвідносно до будь-якої культури).

Об'єктом бонітування є одиниці ґрунтового покриву, які виділені на ґрунтових картах і об'єднані в агровиробничі групи ґрунтів відповідно до номенклатурного списку агровиробничих груп ґрунтів України (1978 р.).

Оцінка родючості грунтів подається у відносних величинах - балах за 100-бальною замкнутою шкалою. У зв’язку з неоднорідністю грунтово - кліматичних умов і значними різницями вимог до вирощуваних культур практично неможливо вибрати єдиний для України стан ґрунтів, який можна було б оцінити в 100 балів. У зв'язку з цим розрахункові 100 балів приймаються для еталонного ґрунту для кожної культури в межах природно-сільськогосподарського району (регіону).

Шкали бонітетів ґрунтів складаються в розрізі агровиробничих груп ґрунтів кожного природно-сільськогосподарського району з наступною розробкою єдиних шкал зони вирощування культури.


Читайте також:

  1. I. Загальні положення
  2. II. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ.
  3. II.ТЕОРЕТИЧНІ ПИТАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  4. III. Вправи з початкового положення стоячи.
  5. Активне управління інвестиційним портфелем - теоретичні основи.
  6. Білорусь. Характеристика положення та господарства країни.
  7. В Росії основні положення про амністію та помилування містяться в Конституції, Кримінальному кодексі та Кримінально-виконавчому кодексі Російської Федерації.
  8. В'язкості і тиску повітря від профілю тіла, стану його поверхні і положення тіла в повітряному потоці.
  9. Взаємне положення площин. Перша позиційна задача
  10. Взаємне положення прямих
  11. Взаємне положення прямої і площини. Друга позиційна задача.
  12. Взаємне положення прямої та площини




Переглядів: 424

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лабораторна робота № 7 | Порядок виконання робіт

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.