Примітка.ПР—протипожежний розрив, величина якого залежить від вогнестійкості будівель.
вогнестійкості застосовують негорючі матеріали (цегла, бетон, шлакобетон, природний камінь). Покрівлі і перекриття виготовляють із вогнетривких матеріалів — шиферу, черепиці, листового заліза або залізобетону (арочні споруди). Будівлі III—V ступенів вогнестійкості зводять з дерева, сирцевих матеріалів, саману.
Мінімальні протипожежні розриви між різними будівлями ферми залежно від ступеня вогнестійкості наведені у таблиці 2.2. Протипожежні розриви між окремими об'єктами сховищ для зберігання грубих кормів повинні бути не менше 35 м, силосу, сінажу, коренебульбоплодів — 15 м, гною — 5 м. З метою зменшення площі кормових майданчиків скирти грубих кормів рекомендується розташовувати між буртами коренебульбоплодів або силосними траншеями.
Розміщення молочних відділень узгоджують із технологією утримання та організацією доїння корів. У разі прив'язного утримання корів ці відділення доцільно розміщувати у суміжних, зблокованих із корівником, приміщеннях, а при безприв'язному їх блокують із доїльними залами або майданчиками. Доїльні зали і майданчики, як правило, розташовують з урахуванням мінімальних перегонів корів на доїння.
Дороги та під'їзні шляхи до окремих фермських об'єктів повинні мати тверде покриття завширшки не менше 3—3,5 м.
2.2. Протипожежні розриви між будівлями, м
категорія будівель
Бетонні
Цегляні
Цегляні з деревом
Дерев'яні
І. II
IIІ
15 – 20
IV
15 - 20
Зелені насадження які є засобами захисту будівель і тварин від несприятливої дії вітрів, снігових та піщаних заносів, сонячного перегріву, поширення пожеж, повинні бути невід'ємними елементами генеральиого плану. Зеленими насадженнями відокремлюють виробничі приміщення від житлових і культурно-побутових будівель, господарських та санітарних об'єктів. Захисні смуги висаджуються також між окремими виробничими приміщеннями і вздовж доріг.