Більшість документів занадто велико, щоб цілком них побачити на екрані монітора. Текстовий процесор забезпечує переміщення тексту у вікні. Цей режим включається автоматично як тільки курсор досягає границь екрана. Так, якщо курсор знаходиться на нижньому рядку екрана і ви натиснете на клавішу переміщення курсору вниз, внизу екрана з'явиться новий рядок документа, а самий верхній рядок екрана зникне. Аналогічне відбудеться при русі курсору нагору. Якщо ширина документа більше ширини екрана монітора, то клавішею переміщення курсору вліво і вправо переміщають текст документа у вікні по горизонталі.
Для переміщення тексту документа в робочому полі вікна в багатьох текстових процесорах використовуються вертикальна і горизонтальна лінійки прокручування. Клавіші <PageUp> і <PageDn> забезпечують таке переміщення на одну сторінку (екран) вперед або назад по документі.
Робота з текстом
Операції, вироблені з документом у цілому
Мінімальний набір типових операцій включає операції, вироблені над документом у цілому, над абзацами документа і над його фрагментами. До операцій, виробленим з документом, відносяться:
ü створення нового документа — присвоєння документові унікального імені і набір усього тексту документа на клавіатурі;
ü завантаження попередньо створеного документа в оперативну пам'ять;
ü збереження документа — копіювання документа з оперативної пам'яті в зовнішню;
ü видалення документа — видалення створеного або завантаженого документа з екрана;
ü роздруківка документа — створення твердої (паперової) копії документа.