У сучасних текстових процесорах можливо видалити символ, слово, рядок, фрагмент тексту (рядковий або блоковий).
При цьому видалення останнього введеного символу (тобто символу, що коштує левее курсору) здійснюється за допомогою клавіші <Backspace>, а символу, що випливає за курсором, — за допомогою клавіші <Delete>.
Видаленню слова, рядка, пропозиції або будь-якого іншого фрагмента тексту передує попереднє виділення відповідного елемента тексту, а потім застосування або клавіші <Delete>, або операції видалення. Місце, займане вилученим елементом тексту, автоматично заповнюється розміщеним після нього текстом.
Вилучений фрагмент тексту міститься в буфер проміжного збереження, так само як в операції переміщення. При необхідності його можна відновити, якщо туди не зроблена новий запис чергової операції копіювання, переміщення, видалення. Новий фрагмент тексту заміняє попередній.
Форматування тексту
Суть форматування
Операції форматування містять у собі розбивку тексту на рядки (у рамках абзацу) до сторінки, вибір розташування абзаців, відступів і відбиттів між абзацами, обтікання окремих абзаців, а також видів і накреслень шрифтів. Ці операції виконуються різними текстовими процесорами з різним ступенем автоматизації
У чому суть форматування? Це здатність текстового процесора змінювати оформлення документа на сторінці, а саме:
ü змінювати границі робочого поля, визначаючи поля зверху, знизу, ліворуч, праворуч;
ü установлювати межстроковий інтервал (розрідженість рядків на сторінці) і межбуквений інтервал у слові;
ü вирівнювати текст — центрувати, притискати до лівої або правої границі;
ü рівномірно розподіляти слова в рядку;
ü використовувати різні шрифти і т.п.
Форматування тексту — процедура оформлення сторінки тексту.