Фрагментом називається безперервна частина тексту. Виділення фрагмента робить його об'єктом наступної команди. Виділити фрагмент — значить "підсвітити" його за допомогою миші або клавіатури. Виділений фрагмент може бути рядковим, блоков або лінійним. Рядкової фрагмент складається з послідовності цілих рядків, Блоковий фрагмент звичайно поєднує частини рядків, що утворять у сукупності прямокутник. Лінійний (потоковий) фрагмент може містити в собі послідовність (необов'язково) цілих рядків. У деяких текстових процесорів (наприклад, WinWord) немає рядкового виділення. Однак його легко здійснити за допомогою перетаскування мишею.
Найбільше часто використовувані операції в текстових процесорах — копіювання, переміщення і видалення фрагментів тексту. Ці операції можуть виконуватися як з буфером проміжного збереження, так і без нього. У процесорах MultiEdit і WinWord — і так і так. Наприклад, у текстовому процесорі WinWord можливе перетаскування фрагментів мишею на нове місце (з видаленням по старому місцю або без видалення) без допомоги буфера. Сутність операцій, що використовують буфер проміжного збереження, полягає в тому, що позначений фрагмент тексту переноситься на нове місце, копіюється туди або просто віддаляється. Технологія виконання цих операцій містить у собі кілька етапів:
• виділення частини тексту (фрагмента);
• перенос виділеного фрагмента в буфер проміжного збереження;
• переміщення курсору в потрібне місце документа;
• копіювання (перенос) виділеного фрагмента з буфера в місце документа, зазначене курсором.
Оскільки всі додатки Windows працюють через загальний системний буфер проміжного збереження, операції з фрагментами тексту можуть торкатися не тільки зовнішні документи, але й інші додатки. Так, ви можете перенести (скопіювати) позначений фрагмент із вашого поточного документа, створюваного в WinWord, у який-небудь документ у табличному процесорі Excel, або, навпаки, використовувати частина зовнішнього документа, що знаходиться в іншому вікні, створюваному вами.