Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Протоколи Транспортного і вищих рівнів.

Протоколи Канального рівня.

Як вже було згадано, стандарти протоколів IEEE не обмежені до Фізичного рівня, але працюють також на Канальному рівні. Канальний рівень розділений на два підрівні: нижній підрівень Управління доступом до середовища (MAC) і верхній підрівень Логічного управління зв’язком (LLC). Стандарти IEEE визначають підрівень MAC - частину, яка визначає, як користувачі мережі утримуються від зіткнень.

Управління доступом до середовища (MAC) - це протокол, який визначає, котрий комп’ютер отримає доступ до кабельної системи, коли це намагаються зробити багато комп’ютерів. Вище було вказано, що стандарт IEEE 802.3 допускає просту колізію при передаванні даних двома комп’ютерами і дозволяє уникнути додаткових завад, доки ця колізія не буде розв’язана. Стандарти IEEE 802.4 та IEEE 802.5 встановлюють більш впорядкований та обмежений зв’язок між комп’ютерами з використанням маркера. ....

Логічне управління зв’язком(LLC) забезпечує надійне передавання даних через фізичне сполучення. По суті, цей підрівнь керує фізичним сполученням.

Наявні дві підстави для розділення Канального рівня на два підрівні. По-перше, Канальний рівень виконує два завдання: (1) координує фізичне передавання даних і (2) керує доступом до фізичного середовища. Розділення цих завдань забезпечує модульність, а отже, більшу гнучкість. По-друге, з точки зору забезпечення модульності, підрівень MAC більше займається фізичними потребами мережі, аніж управлінням передаванням даних. При розділенні цих двох завдань стає можливим створення певної кількості підрівнів MAC (відповідно до кількості фізичних рівнів) і встановлення одного підрівня LLC, який керує всіма ними. Це збільшує гнучкість стандарту, а також визначає важливу роль LLC у забезпеченні інтерфейсу між різними підрівнями MAC і протоколами вищих рівнів. LLC має багато спільного із специфікацією IEEE 802.2. Стандарт IEEE 802.2 працює з 802.3, 802.4 і 802.5. Цей підрівень може працювати також з новішими стандартами, наприклад, з FDDI.

Існують також інші протоколи, які виконують функції LLC. До них слід віднести Високорівневе управління зв’язком(High-level Data Link Control - HDLC)-протокол, опрацьований ISO, відповідає еталонній моделі OSI; Управління синхронним зв’язком(Synchronous Data Link Control) - протокол, опрацьований фірмою IBM, несумісний з моделлю OSI, однак здійснює окремі функції LLC.

ISO опрацьовує стандарти протоколів для середніх рівнів еталонної моделі OSI, однак на сьогодні ще не існує повний стек таких протоколів. Тому більшість протоколів середніх рівнів, наявних на ринку, не відповідають точно Транспортному, Мережевому і Сесійному рівням моделі OSI. Ці протоколи були опрацьовані перед тим, як ISO розпочала роботу над стандартами для цих рівнів, однак багато з них по суті включені в модель OSI. Це, зокрема, стосується до найважливіших наявних сьогодні протоколів: TCP/IP, NetBIOS і APPC.

В середовищі локальних мереж персональних кмп’ютерів найбільш важливим протоколом є NetBIOS - Network Basic Input/Output System (Мережева основна система вводу/виводу). Його опрацювала фірма IBM як BIOS для мереж. Це протокол переважно Сесійного рівня, який діє як прикладний інтерфейс із мережею. Він забезпечує іструментарій для програми, яка встановлює в мережі сесію з іншою програмою. NetBIOS не підкоряється правилам моделі OSI в тому, що цей протокол працює не тільки з безпосередньо суміжними рівнями. Програми можуть взаємодіяти з NetBIOS, пропускаючи Рівень застосувань і Рівень подання. NetBIOS обмежений до роботи в рдній мережі, тому окремі фірми-виготівники мереж встановлюють інтерфейс між NetBIOS і TCP/IP для використання в об’єднаннях мереж (для міжмережевої взаємодії).

TCP/IP- Transmission Control Protocol/Internet Protocol (Протокол управління передаванням/Міжмережевий протокол) відноситься до протоколів Транспортного рівня. Його завданням є перенесення даних від одного вузла мережі до іншого без помилок. Він формує інтерфейс між протоколами вищого і нижчого рівнів, прикоиваючи протоколи нижніх рівнів від участі в сполученні і протоколи вищих рівнів від участі в особливостях передавання.

Протокол IPпризначений для перенесення даних від однієї мережі до іншої. Йогоосновне призначення полягає вперекриванні (bridging) різницьміж мережами, які не можуть бути змодифіковані для того, щоб взаємодіяти одна з одною. Протокол IP здійснює це, встановлюючи правила перетворення даних для сумісності з даною мережею. Шлюзи (gateways), які є фізичними трансляторами між мережами, використовують правила IP, щоб отримати дані від однієї мережі, змодифікувати їх і правильно передати до іншої мережі. Багато спеціалістів розглядають TCP/IP як проміжне вирішкння, доки не завершене опрацювання протоколів OSI Транспортного і Мережевого рівнів.

При обговоренні TCP/IP часто згадують протоколи SMTP (Simple Mail Transfer Protocol - Простий протокол передавання пошти), FTP (File Transfer Protocol - Протокол передавання файлів) і TELNET - протокол емуляції їтерміналів.. Ці протоколи відносяться до широко вживаних застосувань і працюють на Рівні застосувань моделі OSI.


Читайте також:

  1. Вибір виду транспортного засобу
  2. Види атак на механізми та протоколи автентифікації
  3. Використання геоінформаційних систем для аналізу природоохоронної діяльності газотранспортного підприємства («ЕКОГІС»).
  4. Вимірювання рівнів.
  5. Деякі протоколи і послуги Рівня застосувань.
  6. Диференціали вищих порядків.
  7. Договір транспортного експедирування
  8. Договір транспортного експедирування та його виконання
  9. Додаткові протоколи до Женевських конвенцій 1977 р.
  10. Економічна оцінка ефективності роботи і розвитку пасажирського транспортного комплексу.
  11. Елементи справляння збору за першу реєстрацію транспортного засобу
  12. Етапи транспортного забезпечення ЗЕД.




Переглядів: 962

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поширені протоколи Фізичного рівня. | Деякі протоколи і послуги Рівня застосувань.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.