Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Компоненти обладнання мереж Ethernet.

Стандарти і технологія переносяться на специфічні продукти, які менеджери мережі використовують для побудови мережі Ethernet. Нижче обговорюються ключові продукти, необхідні для побудови LAN Ethernet.

Пристрій із зовнішнім MAU ¾¾®              
                 
      15-контактний          
      í з’єднувач î          
                 
DTE     AUI     MAU MDI Фізичне
                середовище
                 
                 
                 
        ¾¾® Пристрій із внутрішнім MAU AUI не показаний  

На рис.12.1 зображена блок-схема сполучення з мережею Ethernet із швидкістю 10 Мб/с і схематично показані компоненти, визначені стандартом IEEE для здійснення доступу до кабельних систем.

Рис. 12.1. Блок-схема під’єднання DTE до фізичного середовища для Ethernet 10 Мб/с.

Для цих компонентів встановлені трьохлітерні абревіатури (ідентифікатори), які позначають реальні пристрої. Поширене вживання цих стандартних трьохлітерних ідентифікаторів в середовищі фахівців дозволяє їм розуміти технічну документацію виробників мережевого обладнання і технічну літературу з цих питань. До цих ідентифікаторів відносяться:

· DTE (Data Terminal Equipment - термінальне обладнання даних);

· AUI (Attachment Unit Interface - інтерфейс пристрою під’єднання);

· MAU (Media Attachment Unit - пристрій під’єднання до середовища);

· MDI (Medium Dependent Interface - інтерфейс, залежний від середовища.

Справа на рис. 4.7 умовно показане фізичне середовище, яким може бути товстий або тонкий коаксіальний кабель, кабель типу “скручена пара” або оптоволоконний кабель, що переносить сигнали Ethernet між комп’ютерами.

Під’єднання до середовища здійснюється через інтерфейс, залежний від середовища (MDI). Це частина обладнання, призначена для безпосереднього фізичного і електричного сполучення з мережевим кабелем. У випадку товстого коаксіального кабеля найбільш поширеним типом MDI є затискач типу “зуб вампіра”, який монтується безпосередньо на кабелі. Для кабеля типу “скручена пара” MDI - це восьмиконтактний з’єднувач типу RJ-45 (телефонного типу), який забезпечує сполучення для чотирьох скручених пар провідників для передавання сигналів Ethernet у кабельну систему.

Наступним пристроєм на блок-схемі є пристрій під'єднання до середовища (Media Attachment Unit ~ MAU). Його називають трансівером (transceiver), оскільки він передає (TRANSmits) і приймає (reCEIVEs) сигнали до і від середовища. MDI звичайно розглядається як частина MAU і забезпечує безпосереднє сполучення MAU із середовищем. Слід відзначити, що MAU та MDI виготовляються окремо для кожного типу середовища, яке вживається в мережах Ethernet. Наприклад, коаксіальний MAU відрізняється від MAU для кабеля “скручена пара”.

Зліва від MAU на блок-схемі зображений інтерфейс пристрою під’єднання (AUI), який ще називають кабелем трансівера. AUI забезпечує шлях для сигналів і електричного живлення від карти мережевого інтерфейсу Ethernet до MAU. AUI під’єднується до мережевої карти за допомогою 15-контактного з’єднувача.

Кінцевий пристрій, який працює в мережі, наприклад, комп’ютер, у стандарті IEEE визначений як термінальне обладнання даних (DTE). Кожен такий пристрій оснащений картою мережевого інтерфейсу, яка здійснює сполучення з середовищем (кабельною системою) Ethernet і містить необхідні електронні компоненти та програмне забезпечення для здійснення управління функціями доступу до середовища для висилання або приймання рамок Ethetnet.

Можливі два способи конфігурування сполучення - із зовнішнім MAU або із внутрішнім MAU, як це позначено на рис. 4.7. При зовнішній конфігурації DTE або порт повторювача оснащені 15-контактним з’єднувачем AUI. Кабель AUI та MAU розміщені поза пристроєм. При внутрішній конфігурації MAU та AUI є частиною електроніки всередині DTE або порта повторювача. При цьому видимою частиною є тільки MDI, який безпосередньо під’єднується до середовища мережі.

У багатьох виробників наявні оптоволоконні MAU, які забезпечують доступ до оптоволоконних кабелів, сумісних із 802.3. Хоч такі системи наявні і вони можуть бути необхідні для використання в областях з високим рівнем електричних шумів, однак це не є стандартні мережі в сенсі 802.3. Звичайно на ці пристрої посилаються під назвою Fibre Optic Tranceiver (FOT). Вони дозволяють впроваджувати Fiber Optic Internet Repeater Links (FOIRL). Опрерації цих пристроїв і їх характеристики схожі до 10Base-T стосовно розділення ліній для передавання і приймання (Tx і Rx), моніторінгу цілісності ліній; статусу світлодіодних індикаторів (LED).


На рис. 12.2 зображена блок-схема під’єднання DTE до фізичного середовища в системі 100 Мб/с Ethernet.

Рис. 12.2. Блок-схема під’єднання DTE до фізичного середовища для Ethernet 100 Мб/с.

Компоненти, зображені на цій блок-схемі, загалом відрізнаються від вживаних в системі 10 Мб/с Ethernet.

Справа на рисунку умовно зображене фізичне середовище, яким можуть бути провіднв кабелі типу "скручена пара" або оптоволоконні кабелі. Під’єднання до нього забезпечується інтерфейсом, залежним від середовища (MDI). Це 8-контактний з’єднувач для кабелів типу “скручена пара” або з’єднувач для оптоволоконних кабелів. Наступним пристроєм на рис. 4.8 є пристрій фізичного рівня (Physical Layer Device-PHY). Цей пристрій у загальному здійснює ті ж функції, що й трансівер в системі 10 Мб/с Ethernet. Він може бути виконаний як інтегральна схема всередині мережевої карти або у вигляді малого блоку, оснащеного кабелем MII, подібно до зовнішнього трансівера на рис. 4.7. Інтерфейс, незалежний від середовища (Medium Independend Interface - MII) є електронною системою, яка забезпезує сполучення між мережевим пристроєм з функціями управління доступом до середовища і пристроєм фізичного рівня (PHY), який висилає сигнали в мережеве середовище. MII може підтримувати операції в обидвох стандартах Ethernet (10 Мб/с і 100 Мб/с), дозволяючи належно оснащеним мережевим пристроям з’єднуватися як із мережевими сегментами 10Base-T, так і з сегментами 100Base-T.


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  3. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
  4. Абонентський стик ISDN мережі
  5. Адресація в IP-мережах
  6. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
  7. Аналіз використання обладнання.
  8. Аналіз вузьких місць у мережі
  9. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
  10. Апаратне забезпечення мереж
  11. Апаратура, обладнання та матеріали
  12. Апаратура, обладнання та матеріали




Переглядів: 1149

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Максимальна продуктивність мережі Ethernet | Мережеві адаптери. Означення та основні функції.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.