Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Шляхи розв’язання глобальних проблем

Основними шля­хами розв'язання екологічної, паливно-енергетичної та сиро­винної проблем з погляду речового змісту суспільного спосо­бу виробництва є:

По-перше, швидкий розвиток і використання таких основ­них видів відновлюваної енергії, як сонячна та вітрова, океа­нічна та гідроенергія річок.

По-друге, необхідно створювати екологічно чисту вугільну енергетику, яка б працювала без викидів шкідливих газів. Все це вимагає більших витрат держав на природоохоронні цілі.

По-третє, всі країни повинні розробити конкретні захо­ди щодо дотримання екологічних стандартів, тобто стандартів чистоти повітря, водних басейнів, раціонального споживання енергії, підвищення ефективності своїх енергетичних систем.

По-четверте, слід вивчити запаси своїх ресурсів з використан­ням найновіших досягнень НТР.

По-п'яте, країни, що розвиваються, повинні інтенсивно розвивати власне сировинне господарство, включаючи пере­робні галузі сировини. Для розв'язання проблеми голоду у цих країнах треба розширювати обсяг посівних площ, запроваджувати передову агротехніку, високопродуктивне тварин­ництво, високоврожайні культури, ефективні добрива та засо­би захисту рослин тощо

По-шосте, слід вести пошук ефективних важелів управлін­ня процесом зростання народонаселення з метою його стабілі­зації.

По-сьоме, необхідно припинити вирубування лісів, особ­ливо тропічних, забезпечити раціональне лісокористування, коли кількість посаджених дерев значно перевищувала б кіль­кість вирубаних.

По-восьме, потрібно формувати в людей екологічний сві­тогляд, що дало б змогу розглядати всі економічні, політичні, юридичні, соціальні, ідеологічні, національні, кадрові питання як у межах окремих країн, так і на міжнаціональному рівні насамперед з погляду розв'язання екологічної проблеми, впро­ваджувати на всіх рівнях принципи пріоритету екологічних проблем.

Основні шляхи розв'язання паливно-енергетичної та сиро­винної проблем з погляду суспільної форми (відносин влас­ності) такі:

По-перше, встановлення національної народної власності на всі природні ресурси.

По-друге, слід істотно змінити механізм ціноутворення на природні ресурси.

По-третє, необхідно об'єднаній силі розвинутих країн про­тиставити стратегію об'єднання дій країн-експортерів палив­но-енергетичних та сировинних ресурсів. Ця стратегія має сто­суватися як обсягу видобудування всіх видів ресурсів, так і квот їх продажу на зовнішніх ринках.

По-четверте, оскільки розвинуті країни і ТНК намагаються здійснювати лише первинну обробку мінеральної сировини у країнах, що розвиваються, останнім необхідно нарощувати ви­пуск готової продукції. Це дало б змогу навіть за нинішньої кон'юнктури цін на світовому ринку значно збільшити доходи від експорту.

По-п'яте, необхідно здійснювати прогресивні аграрні пе­ретворення на селі: розвиток експортних галузей сировини за раху­нок штучного обмеження сільськогосподарського виробницт­ва; монополізацію поставок сільськогос­подарської техніки та реалізації продукції сільського господарства; використання пос­тавок продовольства з метою економічного та політичного тиску тощо.

По-шосте, слід об'єднати зусилля всіх країн для розв'язан­ня глобальних проблем, значно збільшити витрати на подо­лання насамперед екологічної кризи.

По-сьоме, усі держави, незалежно від їхньої належ­ності до певної соціальної системи, повинні взяти на себе основну відповідальність за збереження природи і за допомо­гою адміністративно-економічних важелів стимулювати ви­робництво таких автомобілів, техніки, електростанцій і т. ін., які б не забруднювали навколишнє середовище, забезпечува­ли економію всіх паливно-енергетичних, сировинних ресур­сів, розширення лісових насаджень, зменшення відходів тощо.

УЗАГАЛЬНЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ:отже,серед основних глобальних проблем сучасності – екологічна, паливно-енергетична та сиро­винна проблеми. Кожна з названих проблем породжена специфіч­ними причинами, які зумовлені, з одного боку, специфікою розвитку продуктивних сил, географічного середовища, рівня прогресу техніки, природно-кліматичними умовами, тобто ре­човим змістом суспільного способу виробництва, а з іншого — специфічною суспільною формою, особливістю розвитку від­носин власності. І серед шляхів розв’язання цих проблем найголовніший, напевно, такий, щоб усі держави, незалежно від їхньої належ­ності до певної соціальної системи, взяли на себе основну відповідальність за збереження природи та об'єднали свої зусилля для розв'язан­ня глобальних проблем.

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ:

1 Виконати завдання самостійної роботи № 15.

ВИКЛАДАЧ – Лісова М. А.


Читайте також:

  1. I. ІСТОРИЧНІ ШЛЯХИ ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ
  2. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  3. III. Проблеми репатріації експатріантів
  4. IV. Перевірка розв’язання і відповідь
  5. IV. Проблема антропогенних змін клімату або «парниковий ефект».
  6. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  7. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  8. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  9. Аборт как центральная проблема биоэтики
  10. Аграрні проблеми в працях письменників аграрників.
  11. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання
  12. Активний вплив на проблему




Переглядів: 593

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні глобальні проблеми сучасності | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.