1 Відвернення термоядерної війни. Застосування зброї масового знищення має глобальний характер. Це означає, що воно не може бути локалізованим межами однієї країни, що регіони й райони нашої планети, де не буде використана термоядерна зброя, теж будуть приречені.
Поряд із загрозою термоядерної зброї все реальнішою стає загроза екологічної зброї (провокування землетрусів, цунамі, порушення озонного шару над територією противника тощо), мілітаризація космосу.
2 Основні риси екологічної кризи.У середині 70-х рр. почалася екологічна криза, яка означає різке загострення суперечностей між людиною та природою, їх конфлікт, глобальне порушення рівноваги у природному кругообігу речовин. Найважливішими ознаками цієї кризи є, по-перше, глобальні зміни клімату та виникнення парникового ефекту. Важливою ознакою екологічної кризи стала проблема відходів, тобто всього, що викидає людина в процесі виробничої діяльності, нераціональних форм організації відпочинку. З усієї маси корисних копалин, сировинних ресурсів, які добуваються з надр землі, нині використовуються приблизно 1,5%. За рік у світі нагромаджується 300—400 млн. т небезпечних відходів. До відходів належать промислові та побутові вихлопні гази, пластики, хімікати, гній з тваринницьких ферм, побутове сміття та ін. Особливо шкідливі радіоактивні відходи, радіоактивні нукліди.
3 Паливно-енергетична та сировинна проблеми. Використання паливно-енергетичних і сировинних ресурсів на нашій планеті зростає значними темпами. Так, щорічне споживання енергії у світі сягнуло нині понад 10 млрд. т умовного палива. Водночас енергетичні ресурси планети не безмежні. Найвірогідніший, однак, варіант, що енерговиробництво зростатиме протягом 75 років до досягнення бар'єру, а далі залишатиметься на досягнутому рівні, тоді всі види використовуваного палива будуть вичерпані через 130 років.