Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Причини виникнення і сутність глобальних проблем

Сутність глобальних проблем можна визначити як комплекс зв'язків і відносин між державами та соціальними системами, суспільством і природою в загальнопланетарному масштабі, які зачіпають життєві інтере­си народів усіх країн і можуть бути розв'язані внаслідок їх взаємодії.

Кожна з названих проблем породжена специфіч­ними причинами, які зумовлені, з одного боку, специфікою розвитку продуктивних сил, географічного середовища, рівня прогресу техніки, природно-кліматичними умовами, тобто ре­човим змістом суспільного способу виробництва, а з іншого — специфічною суспільною формою, особливістю розвитку від­носин власності. За всієї різноманітності таких причин гло­бальних проблем є певне коло спільних для них причинно-наслідкових зв'язків, притаманних розвиткові технологічного способу виробництва.

Найбільш загальною причиною загострення глобальних про­блем, яка характеризує технологічний спосіб виробництва, є швидке зростання народо­населення в останні десятиріччя, або демографічний вибух, який до того ж супровод­жується нерів­номірністю зростання населення в різних країнах та регіонах. Щоб прогодувати, одягнути, забезпечити житлом постійно зростаючу кількість населення, необхідно увесь час нарощува­ти виробництво промислової та сільськогосподарської продукції, збільшувати обсяг видобування корисних копалин тощо. Внас­лідок цього поступово вичерпуються природні ресурси, підви­щується середня температура на Землі, забруднюється навко­лишнє середовище та ін.

Демографічний вибух спричиняє загострення таких гло­бальних проблем, як продовольча, екологічна, сировинна, енер­гетична. Важливою причиною загострення глобальних проблем, що розглядаються з точки зору речового змісту, є низький рівень впровадження ресурсо- та енергозаощаджуючих, еколо­гічно чистих технологій. Застосування недосконалих технологій, зокрема спалюван­ня нафти, вугілля і природного газу призводить до забруднення атмосфери. Найбільшої шкоди завдають теплові електростанції, які працюють на ву­гіллі.

Причиною загострення глобальних проблем є також швид­ка урбанізація населення, зростання гігантських мегаполісів, що супроводжується скороченням сільськогосподарських угідь, лісів, бурхливою автомобілізацією. Важливою причиною загострення глобальних проблем є та­кож варварське ставлення людини до природи, що найбільше виявляється в хижацькому вирубуванні лісів, знищенні природних річок, створенні штучних водоймищ, забрудненні шкідливими речовинами прісної води. Варварське, непродумане ставлення людини до природи виявляється також у надмірному використанні шкідливих мі­неральних добрив, зокрема пестицидів. Збільшу­ються отруєння ртуттю, кадмієм, що є причиною катастрофічно швидкого зростання кількості серцево-судинних та онко­логічних захворювань.

 


Читайте також:

  1. II. Найважливіші проблеми, що визначають розвиток місцевого самоврядування і є спільними для будь-яких урядових систем.
  2. III. Проблеми репатріації експатріантів
  3. ISO 15504. Причини та історія створення
  4. IV. Проблема антропогенних змін клімату або «парниковий ефект».
  5. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  6. V. ЗЕМЕЛЬНІ РЕСУРСИ. ОХОРОНА НАДР ТА ПРОБЛЕМИ ЕНЕРГЕТИКИ
  7. VІІІ. Проблеми та перспективи розвитку машинобудування.
  8. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  9. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  10. Аборт как центральная проблема биоэтики
  11. Аграрні проблеми в працях письменників аграрників.
  12. Агроекологічні проблеми розвитку і шляхи їх розв'язання




Переглядів: 331

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Суттєві відмінності рівнів життя населення різних країн. | Основні глобальні проблеми сучасності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.