Організаційні умови здійснення лікарського догляду новонародженого
1) Первинна оцінка стану новонародженого здійснюється лікарем-педіатром-неонатологом а у разі його відсутності лікарем-акушером-гінекологом відразу після народження дитини.
2) Первинний лікарський огляд новонародженого здійснюється в пологовій залі лікарем-педіатром-неонатологом (у разі його відсутності лікарем-акушером-гінекологом) перед переведенням дитини в палату спільного перебування матері та дитини.
3) Лікар який здійснив первинний лікарський огляд записує результати огляду в медичній документації, забезпечує інформування батьків про стан здоров’я дитини на момент огляду.
4) Якщо первинний лікарський огляд новонародженого здійснено лікарем акушером-гінекологом (у разі відсутності лікаря-педіатра-неонатолога), лікар-педіатр-неонатолог оглядає дитину протягом першої доби після народження.
5) В подальшому лікар-педіатр-неонатолог оглядає дитину щодня, відмічаючи зміни в динаміці з записом у карті розвитку новонародженого. Він інформує матір щодо стану здоров'я дитини, дає рекомендації стосовно догляду за дитиною.
6) Лікарський огляд новонародженого здійснюється посистемно, не допускаючи переохолодження дитини.
7) Перед оглядом дитини лікар здійснює миття рук та знезараженя фонендоскопа.
8) В день виписки дитини з пологового стаціонару огляд лікаря-педіатра-неонатолога обов'язковий.
Первинний лікарський огляд новонародженого в пологовій залі.
4.2.1. Мета первинного лікарського огляду:
1) Визначитись щодо наявності чи відсутності у дитини вроджених аномалій, ознак інфекції, інших патологічних станів, які потребують медичного втручання.
2) Здійснити оцінку адаптації новонародженого.
3) Здійснити комплексну оцінку стану новонародженого за результатами первинного лікарського огляду та з урахуванням даних анамнезу і зробити відповідні призначення щодо подальшого медичного догляду.
Показники адаптації які необхідно визначити під час первинного лікарського огляду.