У разі фізіологічної адаптації новонародженого (табл. №2), яка перебігає в умовах раннього не обмеженого контакту матері та дитини, раннього початку грудного вигодовування, у разі відсутності вроджених вад розвитку або інших порушень в стані дитини, з врахуванням результатів лікарського огляду, дитину можна вважати здоровою на час огляду.
5. Спільне перебування матері та новонародженого [А].
Організаційні умови забезпечення спільного перебування матері та новонародженого.
5.1.1. Спільним перебуванням слід вважати спільне перебування матері та її дитини в одній кімнаті протягом 24 годин на добу з моменту народження до моменту виписки з стаціонару.
5.1.2. Спільне перебування включає в себе такі етапи:
1) контакт “шкіра-до-шкіри” в пологовій залі;
2) спільне транспортування дитини із матір'ю в палату спільного перебування;
3) виключно грудне вигодовування на вимогу дитини;
4) догляд матері за своєю дитиною із залученням членів родини;
5) обґрунтована мінімізація втручань з боку медичного персоналу;
6) усі призначення та маніпуляції (вакцинація, обстеження на ФКУ та гіпотиреоз тощо) виконуються в палаті спільного перебування в присутності та за дотримання вимоги поінформованої згоди матері.
5.1.3. Температура тіла дитини вимірюється 2 рази на добу. Медична сестра протягом першої доби навчає термометрії матір, і далі мати сама вимірює температуру тіла дитини.
5.1.4. Догляд за шкірою i підмивання новонародженого під теплою проточною водою здійснює протягом першої доби медична сестра, навчає матір, яка в подальшому робить це самостійно.
5.2. Абсолютні протипоказання до спільного перебування матері та дитини: