Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Хмарні операційні системи

 

Хмарні обчислення є моделлю надання по вимозі зручного доступу через мережу з будь-якого місця до спільно використовуваного пулу обчислювальних ресурсів придатних до налаштування (тобто мереж, серверів, сховищ, застосувань та служб) які можуть бути швидко підготовлені до використання і так само звільнені з мінімальними зусиллями щодо керування або взаємодії з постачальником послуги. Дана хмарна модель складається з п'яти суттєвих ознак, трьох моделей послуг та чотирьох моделей розміщення.

Суттєві ознаки:

Самообслуговування по вимозі (On-demand self-service)

Споживач послуги має можливість самостійно активувати для себе в потрібному обсязі обчислювальні ресурси, такі як серверний час та мережне сховище, автоматично без необхідності спілкування з персоналом постачальників.

Швидкий доступ через мережу (Broad network access)

Ресурси надаються через мережу і доступ здійснюється через стандартні механізми, які можуть бути використані тонкими або потужними клієнтськими платформами з довільними операційними системами (наприклад, мобільними телефонами, планшетами, ноутбуками та робочими станціями).

Концентрація ресурсів в пул (Resource pooling)

Обчислювальні ресурси постачальника концентруються в пул для надання низці споживачів по моделі багатокористувацького обслуговування, різні фізичні та віртуальні ресурси динамічно призначаються та перепризначаються відповідно до вимог користувачів. Є сенс у забезпеченні незалежності послуги від місця її надання, в наслідок чого користувач взагалі не має впливу або уяви про точне знаходження ресурсів, які йому надані, але може визначити місце отримання послуги на вищому рівні абстракції (наприклад, країна, штат, або датацентр). Можливими ресурсами є сховища, обчислювальна потужність, пам'ять та пропускна здатність мережі.

Оперативна гнучкість (Rapid elasticity)

Ресурси спроможні гнучко надаватися та вивільнятися з використання, в деяких випадках автоматично, для забезпечення оперативного збільшення або зменшення загального обсягу наданих ресурсів пропорційно потребі. З боку споживача ресурси, які можуть бути надані йому у користування, часто не мають обмежень і можуть бути задіяні в будь-якому обсязі в будь-який час.

Послуга, обсяг споживання якої може бути виміряний (Measured service)

Хмарні системи автоматично керують та оптимізують використання ресурсів шляхом впровадження можливості вимірювання1 на певному рівні абстракції відповідно до типу послуги (наприклад, сховище, обчислювальна потужність, пропускна здатність та активні користувацькі рахунки). Використання ресурсу може відстежуватися, керуватися та надавати можливість складання звітів, що створює прозорість як для постачальника, так і для споживача використаної послуги.

Моделі послуг:

Програмне забезпечення (ПЗ) як послуга (Software as a Service, SaaS)

Надана споживачеві можливість користуватися застосуванням постачальника, яке функціонує в хмарній інфраструктурі2. Доступ до застосування можливий з різноманітних клієнтських пристроїв, починаючи від інтерфейсу тонкого клієнта, такого як веб броузер (наприклад, веб-пошта), до програмного інтерфейсу. Споживач не впливає і не керує хмарною інфраструктурою, що є платформою, включаючи мережу, сервери, операційні системи, сховища, або навіть окремі функції застосування, за винятком, можливо, обмежених специфічних для користувача налаштувань конфігурації.

Платформа як послуга (Platform as a Service, PaaS)

Надана споживачеві можливість розмістити в хмарній інфраструктурі застосування власної розробки або придбані, які створені з використанням мов програмування, бібліотек, послуг та інструментарію, які підтримуються постачальником послуги3. Споживач не впливає і не керує хмарною інфраструктурою, що є платформою, включаючи мережу, сервери, операційні системи, сховища, але має контроль над розміщеними в ній застосуваннями та, можливо, над налаштуваннями конфігурації середовища, в якому розміщено застосування.

Інфраструктура як послуга (Infrastructure as a Service, IaaS)

Надана споживачеві можливість забезпечувати процеси обробки та збереження даних, мережної взаємодії та використання інших фундаментальних комп'ютерних ресурсів таким чином, що споживач здатен встановлювати та використовувати довільне програмне забезпечення, до якого можуть надходити операційні системи та застосування. Споживач не впливає і не керує хмарною інфраструктурою, що є платформою, але має контроль над операційними системами, сховищами, розміщеними застосуваннями; також можливий обмежений вплив на обрання мережних компонентів (наприклад, брандмауерів).

Моделі розміщення:

Приватна хмара (Private cloud)

Хмарна інфраструктура забезпечується для використання виключно однією організацією, яка об'єднує декількох споживачів (наприклад, бізнес-підрозділів). Може бути власністю та керуватися самою організацією, третьою стороною або їх комбінацією та існувати на території організації або за її межами.

Хмара, що належить спільноті (Community cloud)

Хмарна інфраструктура забезпечується для використання виключно певною спільнотою споживачів з організацій, які мають спільні елементи діяльності (наприклад, мета, вимоги з безпеки, політика, міркування щодо сумісності). Може бути власністю та керуватися однією або декількома організаціями, що входять до спільноти, третьою стороною, або деякою їх комбінацією і існувати на території цих організацій або за її межами.

Хмара громадського використання (Public cloud)

Хмарна інфраструктура забезпечується для відкритого використання громадою. Може бути власністю та керуватися бізнесовою, академічною або урядовою організацією, або деякою їх комбінацією. Існує на території постачальника хмари.

Гібридна хмара (Hybrid cloud)

Хмарна інфраструктура, яка є композицією однієї чи більше хмарних інфраструктур (приватної, спільноти або громадської), які залишаються окремими утвореннями, але які пов'язані між собою за допомогою стандартної або фірмовою технологією, що забезпечує можливість обміну даними та застосуваннями (наприклад, вибухового збільшення інфраструктури для балансування навантаженням між хмарами).

1) За звичай це здійснюється на основі принципу "сплачуй за фактично спожите" або "рахунок за фактично спожите"

2) Хмарна інфраструктура утворюється добіркою апаратних засобів та програмного забезпечення, яка забезпечує наявність п'яти суттєвих ознак хмарних обчислень. Хмарна інфраструктура може розглядатися як така, що поєднує в собі фізичний рівень та рівень абстракції. Фізичний рівень утворюється апаратними ресурсами, які необхідні для підтримки хмарних послуг, що надаються, та за звичай включає компоненти серверні, сховища та мережні. Рівень абстракції утворюється програмним забезпеченням, розміщеним на фізичному рівні, яке реалізує суттєві ознаки хмарних обчислень.
3) Ця здатність не обов'язково має перешкоджати використанню сумісних мов програмування, бібліотек, послуг та інструментарію з інших джерел.



Читайте також:

  1. I. Органи і системи, що забезпечують функцію виділення
  2. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  3. II. Анатомічний склад лімфатичної системи
  4. IV. Розподіл нервової системи
  5. IV. Система зв’язків всередині центральної нервової системи
  6. IV. Філогенез кровоносної системи
  7. POS-системи
  8. T. Сутність, етіологія та патогенез порушень опорно-рухової системи
  9. VI. Філогенез нервової системи
  10. А) Заробітна плата її форми та системи.
  11. А) Заробітна плата, її форми та системи.
  12. А) Поліпшення системи зворотного зв'язку.




Переглядів: 2271

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Драйвери пристроїв | Тема 16

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.