Цим розділам досить часто приділяються зовсім мало уваги. Як наслідок, втрачаються саме зміст та мета роботи. Не маючи конкретних зрозумілих завдань студенти механічно заповнюють запропоновані таблиці та проводять розрахунки по заданим формулам, інколи не розуміючи змісту та наслідків отриманих результатів.
Назва роботи частіше за все встановлюється переліком лабораторних робіт певного практикуму. Як правило, роботам даються короткі назви, які лише приблизно встановлюють зміст робіт. Для конкретизації змісту необхідно чітко записати мету або завдання роботи. Якщо мета, що запропонована у опису роботи, незрозуміла, то необхідно використати додаткову літературу та проконсультуватися з викладачем.
Короткі теоретичні відомості
Містять теоретичне обґрунтування експерименту. Цей розділ не варто робити завеликим, проте він обов’язково має містити означення основних величин та їх співвідношення з даними, що вимірюються; опис методу вимірювання та, бажано, формули та опис методу оцінки похибок. Тут же оформлюються відповіді на контрольні запитання до теорії лабораторної роботи (якщо такі ставляться).
Теоретична підготовка до роботи не обмежується описом роботи, що пропонується в практикумі. Опис необхідний лише для встановлення мети роботи і ознайомлення з основними приладами та схемами вимірювань. Дуже бажано підбирати теоретичне обґрунтування експерименту з джерел загального характеру (книг, конспектів), а робочі формули, що наводяться у описі, мають бути виведені самостійно або перевірені. З метою контролю самостійної роботи у описі можуть бути наведені невірні кінцеві формули при вірних базових припущеннях. Не виключені також помилки при друку опису, що врешті також використовується досвідченим викладачем в якості контролю.
В обраному прикладі монорельсової дороги в теоретичних відомостях треба записати можливі характери механічного руху та їх властивості, зробити ідеалізований малюнок досліду, вказати діючі сили, вивести або просто навести теоретичні формули залежностей прискорення від маси візка та кута нахилу площини, вказати спосіб оцінки точності отриманих результатів (похибки приладів та формул).