Має містити достатньо інформації для вільного оперування з установкою та приладами. Потрібно намалювати принципову (не детальну) схему установки, вказати основні прилади. Для кожного вимірювального приладу необхідно вказати робочі діапазони та похибки – дані для розрахунку похибки вимірювань.
Якщо відомо, треба вказати назву методу вимірювання, його переваги, недоліки та межі застосування. Дослідити можливі причини завад та похибок.
Наприкінці розділу оформлюються відповіді на контрольні запитання з будови та елементів керування приладів (якщо такі ставляться).
Хід роботи
Хід роботи має обов’язково бути відтвореним у звіті з лабораторної роботи. Він визначає послідовність дій для успішного виконання роботи.
Хід роботи, зазвичай, надається в описі лабораторної роботи. Він скорегований на оперування з приладами, що реально існують в лабораторії, враховує особливості їх ввімкнення, виведення на робочий режим та використання. Не рекомендується використовувати хід роботи, що наводиться в літературних джерелах загального плану. Рекомендовані в таких джерелах прилади можуть відрізнятися від наявних.
Експериментальна частина
Дані експериментів записуються у таблиці, що підготовлені до постановки експерименту. До таблиць висуваються такі обов’язкові вимоги:
1. Кожна таблиця повинна мати номер та назву.
2. Кожний стовпчик (або рядок) таблиці повинен містити назву, позначення та одиниці вимірювання величини, що вимірюється або розраховується
3. Таблиці необхідно креслити під лінійку або використовувати друковані таблиці.
Та рекомендації:
1. В перших стовпчиках записуються величини, що грають роль аргументу, в наступних – функції.
2. Слід використовувати різні кольори для сітки таблиці та числових даних.
3. Помилковий запис треба закреслити і переписати на вільному місці, наведення виправлених цифр часто призводить до повторення помилки.