Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Випробування приладів для вимірювання довжини ліній

Перед початком і в період польових робіт усі прилади для ви­мірювання довжини ліній обов'язково повинні проходити метро­логічні випробування. Зміст та порядок виконання випробуваль­них робіт для сталевих стрічок і рулеток такий. Перевірку зовнішнього вигляду і технічного стану виконують способом візу­ального огляду та випробування. Візуальним оглядом установлю­ють наявність дефектів, які погіршують зовнішній вигляд і утруд­нюють користування пристроями для відліку, якість нанесення ри­сок і підписів, прямолінійність. При проведенні випробування пе­ревіряють якість збирання і взаємодії окремих частин. Мірні при­лади періодично компарують, тобто звіряють з наперед відомою мірою-еталоном і визначають їх дійсну довжину. Якщо прилад для безпосереднього вимірювання відстаней має однакову мінімальну довжину з еталоном, то порівняння виконують на рівному майданчику.

. Послідовність компарування при зніманні на ділянці з сухим і міцним грунтом способом безпосереднього вимірю­вання різниці їх ладів для безпосереднього вимірювання довжини ліній така. Стрічку-еталон розмотують, вирівнюють і злегка натягують. Біля кінців стрічки забивають кілки так, щоб на них проектувалися кінцеві штрихи стрічки. Один кінець стрічки закріплюють, а за другий чіп­ляють динамометр і натягують її з силою 98,07 Н (10 кг*с). На кіл­ках олівцем помічають положення штрихів, що означають початок та кінець стрічки. Контрольну стрічку забирають. На її місце укла­дають робочу стрічку, яку натягують з силою 98,07 Н. Штрих по­чатку стрічки суміщають з штрихом на задньому кілку, а на перед­ньому кілку відмічають положення кінця стрічки. Якщо відстань між штрихами не перевищує 2 мм, то робоча стрічка буде правиль­ною. Якщо ж ця відстань більша, то обчислюють поправку на ком­парування, м.

Компарування стрічок і рулеток в польових умовах виконують на базисах довжиною приблизно 120 м, які дають значення Ок у 3-5 разів точніше, ніж прилад, що перевіряється.

За умов місцевості, де відстані, що вимірюються, коротші за до­вжину мірного приладу, визначають поправки для кожної метрової поділки за допомогою контрольної лінійки з ціною поділки 0,2 мм. Зміст і порядок виконання перевірних робіт для оптичних відда­лемірів такий. Спочатку здійснюють зовнішній огляд і перевірку працездатності рухомих частин. При зовнішньому огляді виявляють механічні пошкодження, дефекти зображення шкал і наявність побічних зображень. Перевірка рухомих частин виконується ви­пробуванням. Всі рухомі частини повинні зрушуватися плавно, без помітних стрибків. Перевіряють діапазон роботи установочних і відлікових пристроїв, надійність закріплення насадок на зорову трубу, комплектність приладів тощо. Способом багаторазових ви­мірювань інтервалів еталонного базису різної довжини визначають коефіцієнт віддалеміра і сталу.

Перевірку світло- і радіовіддалемірів починають з візуального огляду. При візуальному огляді встановлюють комплектність і на­явність механічних пошкоджень корпуса передавача, ан­тени, відбивача, кабелів і блока живлення. Перевіряють маркуван­ня і якість антикорозійного покриття. Функціонування приладу і його вузлів перевіряють випробуванням, в результаті якого вста­новлюють працездатність усіх основних вузлів. При випробуванні перевіряють придатність для роботи джерела живлення, плавність руху рухомих деталей, надійність обертання прийомо-передавача навколо вертикальної осі і нахилу у вертикальній площині. Визна­чають якість роботи затискних пристроїв, відповідність роботи па­спортним умовам. Вимірюють вихідну напругу, оцінюють на­явність сигналу вздовж лінії, що вимірюється, та працездатність індикаторів. Контролюють масштабну частоту, визначають похиб­ки фазового циклу і постійні поправки приладу, а також перевіря­ють середню квадратичну похибку вимірювань.


Читайте також:

  1. DIMCLRE (РЗМЦВЛ) - колір виносних ліній (номер кольору). Може приймати значенняBYBLOCK (ПОБЛОКУ) і BYLAYER (ПОСЛОЮ).
  2. II. Критерій найбільших лінійних деформацій
  3. А. Це наявність в однієї людини кількох ліній клітин з різним набором хромосом.
  4. Автоматизація водорозподілу на відкритих зрошувальних системах. Методи керування водорозподілом. Вимірювання рівня води. Вимірювання витрати.
  5. Активний опір ліній електропередачі
  6. Алфавітний підхід до вимірювання кількості інформації.
  7. АНАЛІЗ ЛІНІЙНИХ МОДЕЛЕЙ ЕКОНОМІЧНИХ ЗАДАЧ
  8. Аналіз трифазного з’єднання з урахуванням опорів лінійних проводів
  9. Артеріальний тиск та його вимірювання
  10. Багатоконтурні лінійні електричні ланцюги
  11. Багатомірна лінійна модель регресії.
  12. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі




Переглядів: 910

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Метрологічні основи геодезичних вимірювань | Вимірювання довжини ліній стрічками і рулетками

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.