Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



СОТ основні етапи становлення

- в 1920 р. в Брюсселі під егідою Ліги Націй відбулась фінансова конференція представників 30 країн.

- друга міжнародна конференція з економічних питань проходила у Генуї в 1922 p. Конференція прийняла ряд резолюцій щодо розвитку міжнародної торгівлі, а також її більшої регульованості і прогнозованості.

- У 1927 р. в Женеві відбулася третя велика економічна конференція, на якій 200 делегатів і 150 експертів представляли 50 країн світу. Як наслідок, через кілька місяців на дипломатичній конференції була підписана спеціальна конвенція, згідно з якою країни брали на себе зобов’язання в шестимісячний термін зняти всі заборони й обмеження на імпорт та експорт і не замінювати їх жодними подібними заходами.

- На конференції в Бреттон-Вудсі (липень 1944 p.) були створені дві організації — Міжнародний валютний фонд і Міжнародний банк реконструкції і розвитку, а заключний акт форуму містив рекомендації державам щодо створення з метою регулювання міжнародних торговельно-економічних відносин Міжнародної організації торгівлі.

- На конференції в Гавані, яка відбувалася з 21 листопада 1947 р. по 24 березня 1948 р.. були присутні представники 56 країн. Гаванський статут не підписали три країни - Аргентина, Польща, Туреччина. Крім того, в роботі конференції не брали участь СРСР, Німеччина, Японія, Іспанія. Розроблена в Гавані за ініціативою США міжнародна угода містила 106 статей і мала дві основні теми: по-перше, принципи організації та регулювання міжнародної торгівлі, по-друге, створення міжнародної організації з регулювання торгівлі.

- Восьмий (Уругвайський) раунд торговельних переговорів: Одним із основних підсумків Уругвайського раунду було рішення щодо створення (з 1 січня 1995 р.) організаційного механізму забезпечення реалізації комплексу договорів, що були розроблені в ході Уругвайського раунду – Світової організації торгівлі (СОТ). З моменту створення СОТ і підписання комплексу конвенцій і договорів Уругвайського раунду система ГАТТ–СОТ діє як торговельно-економічна ООН: договори є правовою основою, а СОТ – інституційним механізмом забезпечення дії цієї системи.

Після закінчення Другої світової війни під егідою Європи почали переговори про створення міжнародної торгової організації.

В березні 1948 р. в Гавані (Куба) відбулася перша офіційна зустріч країн-засновниць ГАТТ. У 1948 р. була прийнята Гаганська хартія, якою затвердили статус міжнародної торгівельної організації. У ході роботи над статутом представники 23 країн почали шукати можливості зменшення протекціонізму в міжнародній торгівлі. Результатом такої роботи було прийнято 45 тис. тарифних знижок та затвердження правел Міжнародної торгівлі,що стали називати генеральною угодою з тарифів та торгівлі.

1949-1961рр. проведені чотири раунди переговорів з розв’язання питань про зниження митних тарифів. Узгоджені певні взаємні поступки учасників з цього питання та розглянуті заходи, що стосувалися скорочення та регулювання нетарифних бар’єрів у торгівлі.

1964-1971рр. відбувся шостий раунд переговорів (Кеннеді-раунд). У його рамках за участю 62 країн укладена Угода з антидемпінгових заходів. Було досягнуті домовленості про зниження тарифів на промислові товари.

1973-1979рр. на сьомому (Токійському) раунді були укладені 12 угод(кодексів) і домовленостей : субсидії, технічні бар’єри в торгівлі, процедури імпортного ліцензування, державні закупівлі та ін.

За участю 102 країн пройшли переговори стосовно тарифів, нетарифних обмежень торгівлі.

1986-1994рр. відбувся восьмим і заключний (у рамках ГАТТ) Уругвайський раунд переговорів. Переговори за участю 123 країн велися стосовно питань: тарифи, нетарифні обмеження торгівлі, субсидії, антидемпінгові заходи, перегляд окремих статтей ГАТТ, кодексів Токійського раунду, торгівлю текстильними виробами та одягом, сільськогосподарськими продуктами, продуктами переробки природних ресурсів.

Головним результатом останнього раунду стало прийняття 15 квітня 1994р. Марракенської угоди про заснування СОТ, яка набула чинності з 1 січня 1995р.


Читайте також:

  1. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  2. II. Основні засоби
  3. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  4. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  5. III. Процедура встановлення категорій об’єктам туристичної інфраструктури
  6. V здатність до встановлення та підтримки гарних особистих стосунків і веденню етичного способу життя.
  7. VII. ОСНОВНІ ЕТАПИ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ У ХХ ст.
  8. Адвокатура в Україні: основні завдання і функції
  9. Амортизація основних засобів, основні методи амортизації
  10. Артеріальний пульс, основні параметри
  11. Артеріальний пульс, основні параметри
  12. Асортиментний процес включає три основних етапи: концентрацію, кастомізацію і розсіювання.




Переглядів: 988

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Особливості податкової політики в аграрному секторі України | Загальні підходи до регулювання агропродовольчої торгівлі в рамках СОТ. Уругвайська угода

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.009 сек.