Основним законом, що гарантує права громадян на безпечні й нешкідливі умови праці є Конституція України. Реалізація цих прав здійснюється через виконання вимог, викладених у законодавчих актах.
Система управління охороною праці на прикладі “ПАТ АКБ Львів”.
На сьогоднішній час в Україні та за кордоном велика увага приділяється загальній безпеці державних і комерційних банків. Організація охорони праці в “ПАТ АКБ Львів” є невід’ємною складовою діяльності банку. Соціальне значення охорони праці проявляється в зростанні продуктивності праці та збереженні трудових ресурсів. Тому для для забезпечення гарантування збереження здоров’я і працездатності у Банку “Львів” заведено ряд інструкцій з охорони праці для працівників банку. Однією із них є Інструкція з охорони праці при виконанні робіт на персональних комп’ютерах (Додаток И).
У загальному вигляді управління охороною праці - це підготовка, прийняття та реалізація рішень по здійсненню організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на забезпечення здоров’я та працездатності людини в процесі праці.
Метою охорони праці в “ПАТ АКБ Львів” є забезпечення та гарантування збереження здоров’я і працездатності через ефективне управління охороною праці, підтримка встановлених законодавством умов безпеки праці.
Головні положення з безпеки життєдіяльності працівників та охорони праці в Мостиському відділенні “ПАТ АКБ Львів” визначаються законодавчими актами про працю, це закони “Про охорону праці”, “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, “Про пожежну безпеку”, “Про забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя населення”.
Основним та самим важливим з цих законодавчих актів є Закон “Про охорону праці” який регламентує основні положення щодо реалізації конституційного права працівників на охорону життя і здоров’я у процесі трудової діяльності.