Гігієнічне значення фізичних чинників, в умовах населених місць
Найбільш суттєвими фізичними чинниками, які значно погіршують умови праці і побуту населення в містах, є шум, вібрація та електромагнітне випромінювання.
Впровадження у сучасну промисловість нових технологічних процесів, включаючи електроенергетику і радіоелектроніку, зростання потужності технологічного устаткування, використання новітніх засобів наземного, повітряного і водного транспорту, численного побутового і інженерного устаткування, механізація виробничих процесів, широкий розвиток телебачення, радіозв'язку, радіолокації, використання високочастотної електромагнітної енергії в різних сферах народного господарства, а також в побуті, призвели до того, що людина як в умовах виробництва, так і вдома постійно підпадає під вплив інтенсивних шумів, а в деяких випадках – інтенсивності вібрації та дії електромагнітного випромінювання.
Боротьба зі шкідливими фізичними чинниками є актуальною комплексною проблемою, що пов'язана з вирішенням різноманітних гігієнічних, технічних, адміністративних і правових завдань. Проведені дослідження доводять, що шум і вібрація погіршують умови і якість праці, вкрай несприятливо впливають на організм людини, підвищуючи рівень загальної захворюваності, призводячи до розвитку професійних хвороб, є причиною небажаних психічних і фізіологічних реакцій тощо. Таким чином, проблема боротьби з шумом і вібрацією має не лише соціально-гігієнічне, але й велике техніко-економічне значення.