Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ЗАНЯТТЯ 2

Тема: Оцінка технічного стану будівельних конструкцій по зовнішнім ознакам дефектів та пошкоджень.

Мета: визначити відносну надійність, пошкодженість, можливі дефекти (не менше 4 найменувань),характерні для конструкцій одноповерхової виробничої будівлі, згідно присвоїним категоріям технічного стану

(табл. 2.1).

Роздатковій матеріал:Типовий проект будинків та споруд.

Завдання студента: визначити відносну надійність, пошкодженість, можливі дефекти (не менше 4 найменувань) характерні для конструкцій одноповерхової виробничої будівлі, згідно присвоїних категорій технічного стану.

На основі встановлених обстеженням дефектів і пошкоджень дати рекомендації по подальшій експлуатації конструкцій будівлі (див. привклад виконання).

Форма звітності: Оцінка технічного стану будівельних конструкцій по зовнішнім ознакам дефектів та пошкоджень. Рекомендації по відновленню експлуатаційних якостей конструкцій каркасу.

Прімітка:відсутні дані студент приймає самостійно з обгрунтуванням.

Довідковій матеріал:

Табліця 2.1.

Категорія технічного стану конструкцій будівель

Катег-орія стану Опис технічного стану Відносна надійність Пошкодженість
1 2 3 4
1 Нормальний справний стан. Відсутні видимі пошкодження. Виконуються всі вимоги норм і проектної документації. Необхідності в ремонтних роботах немає. 1 0
2 Задовільний працездатний стан. Несуча здатність конструкцій забезпечена, вимоги норм по граничних станах II групи і довговічності можуть бути порушені, але забезпечуються нормальні умови експлуатації. Потрібне влаштування антикорозійного покриття, усунення не великих пошкоджень. 0,95 0,05
3 Не зовсім задовільний, обмежено працездатний стан. Існуючі пошкодження свідчать про зниження несучої здатності. Для продовження нормальної експлуатації потрібний ремонт по усуненню пошкоджених конструкцій. 0,85 0,15
4 Незадовільний (непрацездатний) стан. Існуючі пошкодження свідчать про непридатність до експлуатації конструкцій. Потрібний капітальний ремонт з підсиленням конструкцій. До проведення підсилення необхідно обмеження діючих навантажень. Експлуатація можлива тільки після ремонту і підсилення. 0,75 0,25
5 Аварійний стан. Існуючі пошкодження свідчать про можливе обвалення конструкцій. Потрібне негайне розвантаження і влаштування тимчасових кріплень, стійкий, підпор, огородження небезпечної зони. Ремонт в основному проводиться із заміною аварійних конструкцій. 0,65 0,35

Таблиця 2.2.

Оцінка стану сталевих конструкцій по зовнішніх ознаках

Категорія стану Ознаки силового впливу на конструкцію Ознаки впливу зовнішнього середовища на конструкцію
- -
- Місцями зруйновано антикорозійне покриття. На окремих ділянках корозія окремими плямами з ураженням до 5 % перерізу. Місцеві погнутости від ударів транспортних засобів і інші пошкодження, що приводять до ослаблення перерізу до 5 %.
Прогини згинальних елементів перевищують 1/150 прольоту. Пластинчаста іржа із зменшенням площі перерізу несучих елементів до 15 %. Місцеві погнутости від ударів транспортних засобів і інші пошкодження, що приводять до ослаблення перерізу до 15 %. Погнутость вузлових фасонок ферм.
Прогини згинальних елементів більше 1/75 прольоту. Втрата стійкості конструкції (витріщення стінок і поясів балок і колон). Зріз окремих болтів або заклепок в багатоболтових з'єднаннях. Корозія із зменшенням розрахункового Перерізу несучих елементів, до 25 %. Тріщини у зварних швах або в навколошовній зоні. Механічні пошкодження, що призводять до ослаблення перерізу до 25%. Відхилення ферм від вертикальної площини більше 15 мм. Розлад вузлових з'єднань від прокручування болтів або заклепок.
Прогини згинальних елементів більше 1/50 прольоту. Втрата загальної стійкості балок або стислих елементів. Розрив окремих розтягнутих елементів ферм. Наявність тріщин у елементах. Корозія із зменшенням розрахункового перерізу несучих елементів, більше 25 %. Розлад стиків з взаємним зсувом опор.  

Табліця 2.3.

Оцінка стану залізобетонних конструкцій по зовнішнім ознакам

Категорія стану Ознаки силового впливу на конструкцію Ознаки впливу зовнішнього середовища на конструкцію
Волосяні тріщини (до 0,1мм). Є окремі раковини,вибоїни.
Тріщини в розтягнутій зоні бетону не перевищують 0,3 мм. На окремих ділянках з малою величиною захисного шару появляються сліди корозії арматури або хомутів. Лущення ребер конструкції. На поверхні бетону мокрі або масляні плями.
Тріщини в розтягнутій зоні бетону до 0,5 мм. Повздовжні тріщини в бетоні уздовж арматурних стержнів від корозії арматури. Корозія арматури до 10 % площі стержня. Бетон в розтягнутій зоні на глибині захисного шару між стержнями арматури легко кришеться. Зниження міцності бетону до 20 %.
Ширина розкриття нормальних тріщин в балках не більше 1 мм і протяжність тріщин більше 3/4 висоти балки. Крізні нормальні тріщини в колонах не більше 0,5 мм. Прогини згинальних елементів, більше 1/75 прольоту. Відшаровування захисного шару бетону і оголення арматури. Корозія арматури до 15 %. Зниження міцності бетону до 30 %.  
Ширина розкриття нормальних тріщин в балках більше 1 мм при протяжності тріщин більше 3/4 їх висоти. Косі тріщини, що перетинають опорну зону і зону анкеровки розтягнутої арматури балок. Крізні похилі тріщини у стислих елементах. Витріщення арматури в стислій зоні колон і балок. Розрив окремих стержнів робочої арматури в розтягнутій зоні, розрив хомутів в зоні похилої тріщини. Роздроблення бетону в стислій зоні. Прогини згинальних елементів більше 1/50 прольоту при наявності тріщин в розтягнутій зоні більше 0,5 мм. Оголення всього діаметру арматури. Корозія арматури більше 15% перерізу. Зниження міцності бетону більше 30 %.

 

 

Табліця 2.4.

Оцінка стану кам’яних конструкцій по зовнішнім ознакам

Категорія стану Ознаки силового впливу на конструкцію Ознаки впливу зовнішнього середовища на конструкцію
Тріщини в окремій цеглі, не пересікаючі шви розчинів. -
Волосяні тріщини, що перетинають не більше двох рядів кладки (завдовжки 15 - 18 см). -
Волосяні тріщини, при перетині не більше чотирьох рядів кладки при числі тріщин не більше чотирьох на 1 м ширини (товщина) стіни, стовпа або простінка. Вертикальні і косі тріщини (незалежно від величини розкриття), що перетинають не більше двох рядів кладки. Розморожування кладки і відшаровування облицювання на глибину до 15 % товщини.  
Вертикальні і косі тріщини в несучих стінах, на висоту не більше чотирьох рядів кладки. Утворення вертикальних тріщин між повздовжніми і поперечними стінами, розриви або висмикування окремих сталевих зв'язків і анкерів кріплення стін до колон і перекриттів. Місцеве (крайнє) пошкодження кладки на глибину до 2 см під опорами ферм, балок і перемичок у вигляді тріщин; вертикальні тріщини по кінцях опор, що перетинають не більше двох рядів кладки. Розморожування кладки і відшаровування облицювання на глибину до 25 % товщини. Нахили і витріщення стін і фундаментів в межах поверху не більш чим на 1/6 їх товщини. Зсув плит перекриттів на опорах не більше 1/5 глибини закладання, але не більше 2 см.
Вертикальні і косі тріщини в несучих стінах, і стовпах на висоту більше чотирьох рядів кладки. Відрив повздовжніх стін від поперечних в місцях їх перетину, розриви або висмикування сталевих зв'язків і анкерів, що кріплять стіни до колон і перекриттів. Пошкодження кладки під опорами ферм, балок і перемичок у вигляді тріщин, роздроблення каменю або зсуву рядів кладки по горизонтальних швах на глибину більше 2 см; утворення вертикальних або косих тріщин, що перетинають більше двох рядів кладки. Розморожування кладки і відшаровування облицювання на глибину до 40 % товщини. Нахили і витріщування стін в межах поверху на 1/3 їх товщини і більше зміщення стін стовпів і фундаментів по горизонтальних швах. Зсув плит перекриттів на опорах більше 1/5 глибин закладення в стіні.

Табліця 2.5.

Оцінка стану дерев’яних конструкцій по зовнішнім ознакам

Категорія стану Ознаки силового впливу на конструкцію Ознаки впливу зовнішнього середовища на конструкцію
- Волосяні усадкові тріщини в конструкціях.
Ослаблення кріплень окремих болтів, хомутів, скоб. Великі щілини між дошками накату і балками перекриття.
Повздовжні тріщини в конструкціях. Зрушення і відшаровування у швах і у вузлах конструкцій, помітні на око, і часткові зазори у площинах з окремими робочими поверхнями, що зрушуються, більше 2 мм. Прогини згинальних елементів перевищують граничні значення СНиП II-26-80. Сліди протікання, мокрі плями в конструкціях. Гнилизна в мауерлатах і у кінцях кроквяних ніг, що знижує міцність до 15 %.  
Глибокі тріщини в елементах. Тріщини в елементах, що працюють на сколювання торцях по ширині більше 25 % від товщини елементу. Сильне змяття і зазори більше 3 мм в робочих поверхнях врубок. Зім'яття деревини уздовж волокон по лінії болтів і нагелів на 1/2 їх діаметру. Втрата стійкості елементів конструкцій. Прогини згинальних елементів більше 1/75 прольоту. Гнилизна в місцях закладення балок у зовнішні стіни. Гнилизна в мауерлатах, кроквах, обрешітці, що знижує міцність до 25 %.  
Прогини згинальних елементів, більше 1/50 прольоту. Крізні тріщини в накладках стиків по лінії болтів ферм. Надломи і руйнування окремих конструкцій. Сколювання врубок. Втрата стійкості конструкцій (поясів ферм, арок, колон). Поразка гнилизною і шкідниками конструкцій, що призводять до зниження їх міцності більше 25 %.  

 

Приклад представлення письмового звіту за даною темою:

Оцінка технічного стану будівельних конструкцій за зовнішніми показниками дефектів та пошкоджень.

Табліця2.6.

1. Категорія технічного стану конструкцій будівлі.

Елемент каркасу Категорія стану Опіс технічного стану Відносна надійність Пошкод- ження
Колоні металеві Незадовільній стан. Потребується капітальний ремонт з підсиленням конструкцій 0.75 0.25
Стінові панелі Аварійній стан. Потребує негайного розвантаження та влаштування тимчасових кріплень. 0.65 0.35
Метальові ферми Не зовсім задовільний стан. Потребує ремонту по усунені пошкоджених конструкцій. 0.85 0.15

 

Табліця 2.7.

2. Технічній стан елементів каркасу

Елемент каркасу Ознаки силових впливів Ознаки впливу навколишнього середовища
Колоні металеві Категорія стану - 4 1. Втрата стійкості конструкції (вилущування стінок і поясів балок і колон ) 2. Зріз деяких болтів чи заклепок в багато болтових з’єднаннях. 1. Корозія зі зменшенням розрахункового перерізу несучих елементів до 25%. 2. Тріщини у зварних швах 3. Механічні пошклдження, що призводять до послабленю перерізу до 25%. 4. Розлад вузлових зєднань від прокручування болтів та заклепок.
Стінові панелі Категорія стану - 5 1. Сквозьні похилі тріщини у стиснутих елементах. 2. Роздроблення бетонну у стиснутій зоні. 1. Оголення арматури панелі. 2. Корозія арматури більше 15% перерізу. 3. Зниження міцності бетону бульше 30% 4. Розлад стиків панелі
Метальові ферми Категорія стану - 3 Прогини згинальних елементів ферм перевищують 1/150 прольоту 1. Пластинчаста ржавчина із зменшенням прощі перерізу несучих елементів до 15%. 2. Погнутості від ударів та інші механічні пошкодження, що призводять до послаблення перерізу до 15%. 3. Погнутість вузлових фасонок ферм. 4. Руйнування антикорозійного покриття елементів ферм на 20% поверхні.

Читайте також:

  1. II. Основна частина ЗАНЯТТЯ
  2. III. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  3. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  4. IV ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ.
  5. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  6. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  7. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  8. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  9. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  10. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  11. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ
  12. IV. Підсумок ЗАНЯТТЯ




Переглядів: 392

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАНЯТТЯ 1 | Рекомендації по відновленню експлуатаційних якостей

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.016 сек.