Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Податок на додану вартість.

Порядок визначення суми податку на додану вартість регулюється Законом України „Про податок на додану вартість” від 3 квітня 1997 року з подальшими змінами і доповненнями. Слід врахувати і зміни внесені Законом України „Про внесення змін у Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств” № 349 від 24.12.02 р.

З метою оподаткування, об`єктом оподаткування є операції, здійснювані платниками податку з продажу на митній території, завезення на митну територію та вивезення за межі митної території України товарів (робіт, послуг). Слід зазначити що хоча в де-яких випадках має місце подвійне оподаткування (оподаткування ПДВ підакцизних товарів та товарів що обкладаються митом), всеж таки реальним, економічним об`єктом оподаткування є додана вартість, основними елементами якої є: витрати на оплату праці при створенні товарів (робіт, послуг); сума амортизаційних відрахувань; сума акцизного збору, прибутку, мита; первісна (початкова) вартість сировини тощо.

Сума податку яку необхідно перерахувати до бюджету, визначають як різницю між загальною сумою податкових зобов`язань та сумою податкового кредиту. Сума податкового кредиту складається із сум ПДВ, сплаченого під час придбання ТМЦ чи робіт, послуг. Податкове зобов`язання – це загальна сума нарахованого ПДВ за здійсненими операціями в податковому періоді. Бюджетне відшкодування – сума, що підлягає поверненню платнику податку з бюджету у зв'язку з надмірною сплатою податку у випадках, визначених цим Законом. Існують особливості щодо розрахунку ПДВ під час реалізації товарів (операцій), які не є об`єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, а також товарів (операцій), які оподатковуються за ставками 20%, 0%. Так, у процесі реалізації товарів (операцій), які не є об`єктом оподаткування чи є звільненими від оподаткування, ПДВ, сплачений під час здійснення витрат на виготовлення таких товарів, включається до їхньої собівартості. У свою чергу, податкових зобов`язань не виникає. При реалізації товарів за ставкою 0% підприємство має право на відшкодування сплаченого ПДВ під час здійснення витрат на виготовлення таких товарів, а податкового зобов`язання не виникає. Результатом реалізації таких товарів є виникнення бюджетного відшкодування.

У процесі визначення сум податкових зобов`язань слід виходити з того, що вони виникають унаслідок продажу товарів (робіт, послуг). Час їх виникнення пов`язаний або з датою зарахування коштів на рахунок постачальника, або з датою відвантаження товарів, виконання робіт, надання послуг. Право на податковий кредит виникає в підприємства в разі придбання товарів (робіт, послуг), тобто або з дати перерахування коштів з банківського рахунка платника податку на рахунок постачальника в рахунок оплати товарів (робіт, послуг), або отримання товарів (робіт, послуг) на умовах відстрочення платежу. Обов`язковою умовою для виникнення права на податковий кредит є наявність податкової накладної.

За умови, коли податкові зобов`язання перевищують суму податкового кредиту, підприємство повинно суму такого перевищення сплатити до бюджету не пізніше 40 днів від кінцевого терміну надання податкової декларації до податкової інспекції (або 60 днів з дати закінчення звітного періоду). Якщо навпаки, то за рішенням підприємства, йому або на цю суму зменшуються наступні платежі, або ця сума відшкодовується з державного бюджету.


Читайте також:

  1. Акцизний податок
  2. В Україні планують запровадити (відродити) податок на бездітність
  3. Вартість є однією з основних ознак товару. Щоб продати права на об'єкти інтелектуальної власності чи ви­користати їх у власному виробництві, необхідно визначити їхню вартість.
  4. Ввізне мито — податок на зовнішню торгівлю
  5. Виробництво і вартість. Умова мінімізації вартості
  6. Екологічний податок.
  7. Екологічній податок.
  8. Єдиний податок
  9. Єдиний податок
  10. Єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва.
  11. Єдиний податок.
  12. Єдиний податок.




Переглядів: 631

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Податок з власників транспортних засобів. | Акцизний збір.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.